|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.4.2009 14:00:12   
Julie1
Има случаеви кога поради работни обврски или посета на родителите, се јавува потреба да спиетебез својот драг/драга....

Какво е чуството, дали ви е тешко да заспиете , ви недостасува ли вашиот драг?
(Или можеби ви е полесно никој не ви го краде прекривачот, не се гура на јастукот user posted image user posted image user posted image )



_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.4.2009 14:05:12   
mami
првиот пат беше додека бев бремена и мм беше во сингапур една недела, ужасно ми фалеше а и на лука бидејќи ужасно ме клоцаше тие денови, а вториот пат беше сега пред еден месец, ми фалеше ужасно, си спиев заедно со Лука во кревет и си се гушкавме по цела нок...и не сакам да спијам веке без него

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.4.2009 14:11:42   
mis.
Maz mi znae da odi na pat vo stranstvo barem ednas godisno pa jas trk kaj moite vo gevgelija.Mi fali ama znaeme koga ke si dojde da go nadoknadime prepustenoto pa taka sme si poslatki i poveke se sakameuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.4.2009 15:12:14   
Katuska
И јас сакам кога е до мене ние се гушкаме многу често кога спиеме, скоро цело време, освен кога  сме скарани тогаш си вртиме грб до сабајлеuser posted image ..но понекогаш едвај чекам да стане да оди на работа да си се растегнам убаво и стално знае да каже на тоа ...еј сака да ме избрка од моја куќа, не ми се верува..user posted image  

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.4.2009 15:19:13   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image позната ситуација...јас само го чекам насабјале кога ке стане да земам д се испораширам на неговата страна и ми коментира- па добро спиј од таа страна ако ти е убаво- ама не, мене така ми е послатко..а и кога сме скарани знам да му завртам грб ама нокта пак ке си се свртам и ке си го гушнам и он мене и сабајлето стануваме повторно лути, како воопшто да не сме се гушкале ноктаuser posted image

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.4.2009 16:08:42   
niki
Prvata godina od brakot imavme mnogu noki prospano odvoeno i posebno koga ni se rodi malata mnogu placev otkako ke ja zaspiev. Ama pomina toa sega sme non stop zaedno, sekoja nok i najubavo mi e koga ke me razbudi noke zatoa sto se svrtel da me gusne, a inaku se guskame dodeka da zaspieme i posle si vrtime grb i sekoj na svoja strana spie, a ne sme skarani tuku navika.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
18.5.2009 22:28:51   
biljanaM
јас сум постојано сама у спалната се ширам......user posted image
мм е нонстоп на пат, ама кога ќе си дојде ми требе некое време да се навикнам на малце потесно, таман се навикнам пак замине....user posted image


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
9.9.2009 8:38:18   
mami
луѓе бе...еве од саботата е на патuser posted image јас и Лука спиеме кај моите, се шириме на спална и ми фали ужасно...неможам без него, не сум навикната така да спијам...мразам кога оди на пат, аман веќе, кој ќе чека сега до петок да го видамuser posted image user posted image

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
9.9.2009 8:47:47   
niki
Ajde, ajde nemoj da places koga ke si dojde ke nadoknadis ti, opasna si. Vaka vo iscekuvanje pogolema strasta ke bide vo petok, lele lele ama buren vikend ke sledi.
Forumot seksualnost ke se zbogatiuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
9.9.2009 8:50:24   
mami
уф уф што сум му спремила за кога ке си дојдеuser posted image таман добив во  понеделникот и ке ми помине додека си дојде, па ке бидам слободнаuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
9.9.2009 8:55:07   
niki
user posted image Ete gledas, odma raboti mozokot. Ax te naucivme tebe, ke ima sto da citameuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
9.9.2009 8:56:20   
mami
ххеххе ма мене ми работи мозокот на таа тема нон стоп, особено кога не ми е тука или кога имам добиено па неможемеuser posted image user posted image user posted image user posted image али затоа после...мммм

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
9.9.2009 9:17:24   
Палешка РР
Уште ако го прославите враќањето со шише црвено вино......user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
15.9.2009 8:54:28   
mami
и што?..дојде и вчера пак отиде за Белград и јас и лука пак сами спиевме...ми се плаче веке..мразам кога е далеку од мене, макар и било тоа една нок..ааа вечер ке си го гушкам најсилно и не го пуштам веќе никаде

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
26.3.2010 23:48:49   
brineta88
77 ноќи без мојот драгuser posted image user posted image , до сега. А ќе поминат уште 118 ноќи додека се вратиuser posted image user posted image user posted image . Многу ми и тешко, а кога ќе помислам уште колку има ми се чини како вечност. Многу ми недостига. Со душа го чекам да се врати. user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 0:01:58   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .а и кога сме скарани знам да му завртам грб ама нокта пак ке си се свртам и ке си го гушнам и он мене и сабајлето стануваме повторно лути, како воопшто да не сме се гушкале ноктаuser posted image


Ni se slucilo i ova ...user posted image user posted image user posted image  iako imame pravilo da ne si legnuvame skarani user posted image user posted image user posted image


Sega vo user posted image  tesko se vrtam pa mm si rekol aj da me ostavi da se porasiram na spalnata i raat da si spijam.Jas celo vreme bev megu javeto i sonta nikako ne mozev da zaspijam kako so treba i stanav go piknav v krevet si go gusnav i si zaspav.
Ne sakam noki bez nego,dzabe mi e cel komfor koga krevetot mi e laden bez nego.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 0:45:29   
Aleksandra
Ноќ без вашиот драг, па тоа цел кревет е мој и си спијам каде што сакам...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 0:54:04   
nadica
работата на мм е таква (музичар) па јас најчесто навечер сум сама user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ама тоа е мора инаку кога е дома уживам во неговите прегратки додека да заспиеме потоа секој на обратна страна спие user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 7:19:25   
BILE.F
И на мм работата му е теренска, па често спијам сама! Ама научена сум пред да заспијам да се слушнеме и да си посакаме убав сон! Кога е дома надокнадуваме!
А кај нас е обратно, јас ако станам порано за на работа, он веднаш легнува на мојата перница, ама не дека со душа чекал да се рашире, туку перницата мирисала на менеuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 7:46:58   
BEBICA
Jas od koga sum vo brak posto mm vo raboti vo Vojska, ima denovi i koga dezura po 24h.
Vo pocetokot mi bese malku tesko no sega se naviknav.
Edinstvo ednas mm me iznenadi, koga bev trudna i jas bev kaj mojte vo Skopje a i da zavrsam nekoi dokumenti za mene, a on sam doma, i koga se vrativ mi vika tesko se spielo sam pa pernicata ja guskal.

Mene samo ednas mi bese najtesko, prv pat otkako ja dobivme Monika on dezuren a ja samo so nea cel den, imase 2 meseci.Super projdovme, no mm na sekoi saat do dva ni se javuvase da prasa kako sme.

A sega sum naviknata pa taka da ne mi smeta.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 7:53:51   
Bogdancanka
немало многу такви ноќи одкога сме во брак може само вкупно едно 10 дена да сум била сама
и секогаш сум спиела кај моите зашто ми е страв сама домаuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 10:48:42   
srnicka
veke 5 noki sum bez mojot drag :)
Poradi rabotni obvrski e nadvor od drzavata i uzasno mi e. Mnogu mi nedostasuva, se vraka utre vecer. edvaj cekam dago gusnamuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 22:25:57   
Bitolcanka
Иако не сопруг сеуште, како дечко ако не се видиме 1 ден многу ми недостига user posted image Еве, на пример денес - не е нешто добар, лежи дома, душичка ... Ме викаше да одам, но не отидов (дома се неговите, непријатно ми е), се чувствувам осамено user posted image user posted image user posted image Којзнае како би ми било во брак user posted image Бринета, како издржуваш се чудам user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 22:31:02   
lukas
ako sega ti e taka da znaes deka ke ti bide i taka i vo brak ete me jas sum vo brak ama i vo vrska mi bese taka...ama ke bides trpeliva nemoj da napravis da mu bides napadna...jas se trudam i sekogas se tesam so toa ajde ako ne denes utre ke bide moj.....dosega vo tri godini ne sme oddeleni nitu na edna vecer...ama vervaj odvaj cekam da si dojde od rab.kako cela vecnost da e na rab....no toa sto se mora se mora...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 22:47:40   
Bitolcanka
Така е пријателке. Ретко се случува да не се видиме, таков ни беше и почетокот, така е и сега. Не сум воопшто нападна јас, тој е "позагреаниот" мислам ... тука некаде сме user posted image Има такви врски кога партнерите се неразделни, позитивно е во секој случај.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?