|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   "зачини" во спалната соба
8.5.2009 8:49:50   
mami
пред некој ден, додека разговаравме со другарка ми и кажував што сум му направила на  маж ми за роденденот нејзината реакција на сето тоа беше- добро бе, толку брзо ви здосади сексот па почнавте со "зачини" во спалната соба?
не ми е јасно..нас воопшто не ни е здосадено..едноставно така сакав да го изненадам...Постои ли некоја граница, точка, момент кога ке кажете дека сексуалниот живот ви е веќе тапа и треба да се зачини со нешто?
Вашето мислење за сите тие игри зад завесата?

< Поракaта ја уредил mami -- 29.9.2009 0:41:23 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: "зачини" во спалната соба
8.5.2009 9:06:12   
Еца
Нормално дека во се одвреме,навреме ќе се јави криза,па и во сексот,но тоа е добро,зошто почнуваш да размислуваш што и како да промениш,да додадеш...што значи дека се сакате и тоа е најбитното.А одредено време за тоа нема, може и по месец од бракот,да се јави сексуална криза,едноставно многу работи влијаат,сепак секоја новост,секое изненадување,секоја предигра е само плус за двајцата,па и за подобар сексuser posted image

< Поракaта ја уредил mami -- 29.9.2009 0:41:46 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: "зачини" во спалната соба
8.5.2009 16:24:35   
fibimk
Jas sum za zacinuvanje na sexot......navistina stanuva rutina posebno koga sme so eden partner....toj sve znae,nie sve zaneme.....
Megutoa denes ima mnogu nacini za zacinuvanje na sexot......od sexy igracki do filmovi..pa in dividualni igricki...na primer striptizz i sto se ne.....zavisi toa od Vas....toest vie kolku ste slobodoumni..i kolku uzivate vo tie zacini....nekoi smesta gi narekuvaat "perverzii"sto ne e tocno......inaku ima sve denes.....samo da se saka promena na podobro!

< Поракaта ја уредил mami -- 29.9.2009 0:42:19 >


_____________________________

You have to have a darkness....for the down to come!!!!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: "зачини" во спалната соба
8.5.2009 23:26:31   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

пред некој ден, додека разговаравме со другарка ми и кажував што сум му направила на  маж ми за роденденот нејзината реакција на сето тоа беше- добро бе, толку брзо ви здосади сексот па почнавте со "зачини" во спалната соба?
не ми е јасно..нас воопшто не ни е здосадено..едноставно така сакав да го изненадам...Постои ли некоја граница, точка, момент кога ке кажете дека сексуалниот живот ви е веќе тапа и треба да се зачини со нешто?
Вашето мислење за сите тие игри зад завесата?



Se dodeka sexot vi e interesen, se dodeka eksperimentirate, se dodeka ste otvoreni i iskreni za se, toa e dobar sex, koga ke pomislite deka stanal tapa dosaden, neznam dali zacini ke pomognat da se podobri. Po mene zacinite treba da gi ima pred da dojdete do taa tocka, zosto koga ke dojdete tamu tesko se vraka nazad.

< Поракaта ја уредил mami -- 29.9.2009 0:42:38 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: "зачини" во спалната соба
10.5.2009 11:51:13   
delfinka
smetam deka dokolku parterite odlucat za bilo kakvov novitet vo nivniot intimen zivot nema nisto loso
se e individualno,no dodkolku sekojdnevno se praktikuva se edno isto,za mnogu kratko vreme se pojavuva monotonija
zatoa smelo na site!

< Поракaта ја уредил mami -- 29.9.2009 0:43:02 >

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: "зачини" во спалната соба
29.9.2009 0:43:30   
mami
како стоите вие на ова поле?

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: "зачини" во спалната соба
29.9.2009 0:50:06   
nadica
иновативноста е добра работа ако двајцата се за се е дозволено и тоа што се случува во брачниот кревет таму и останува

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: "зачини" во спалната соба
27.4.2015 1:06:54   
marchi
Koj zacin da go iskoristam. Mm denonojkno sedi na kompjuter i igra nekoi Bezveze igri kako decana mali. Sels ednas ili dva pati mesecno

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: "зачини" во спалната соба
27.4.2015 7:29:49   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

Koj zacin da go iskoristam. Mm denonojkno sedi na kompjuter i igra nekoi Bezveze igri kako decana mali. Sels ednas ili dva pati mesecno



Marci najprvo sto treba da napravis e da go isklucis komp.ili eventualno ruterot za internetuser posted image user posted image
A potoa ke upotrebis cipka zacin,obnovi ja dolnata obleka,nabavi si seksi garderoba,napravi "frizura",nesto novo sto do sega ne ste go praktikuvale,moze da go pokanis vo banjata zaedno pod tushuser posted image Pa togas ke vidime dali ke igra igri,ili so tebe ke "igra"user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: "зачини" во спалната соба
27.4.2015 7:49:50   
Tanjat7880
marchi,treba da ni porasnat "decata" ako voopshto ni porasnat!!!A sovetov na Deluxe kompletno go otfrlam(jas,neli) oti ako napravam bilo kakva diverzija kje se desi neverovaten stres pa nema covekot da se opravi so meseci,zamisli,da mu crkne kompjuterot, toa e ednakvo na katastrofa!A seto drugo spomnoto od tipot na cipki tushevi i taka natamu nema da bide vo centarot na vnimanieto oti kje treba da se "reshava golemiot pproblem".

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: "зачини" во спалната соба
27.4.2015 10:58:57   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

marchi,treba da ni porasnat "decata" ako voopshto ni porasnat!!!A sovetov na Deluxe kompletno go otfrlam(jas,neli) oti ako napravam bilo kakva diverzija kje se desi neverovaten stres pa nema covekot da se opravi so meseci,zamisli,da mu crkne kompjuterot, toa e ednakvo na katastrofa!A seto drugo spomnoto od tipot na cipki tushevi i taka natamu nema da bide vo centarot na vnimanieto oti kje treba da se "reshava golemiot pproblem".

e za ova si sosema vo pravo,mi go pogodi sto da ti kazuvam user posted image i deluxe e vo pravo samo pokraj takov problem i vremeto i parite ke bidat zaludno potroseni.nosepak vredi da se proba.mora nekako da mu se odvlece vnimanieto neli?user posted image

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: "зачини" во спалната соба
27.4.2015 17:11:08   
lukajana RR
Јас би ти советувала да се прошеташ малку како од мајка родена низ дома кога ке го заспиеш детето ,ако не види дека си гола оди истуширај се па викни го да ти донесе пешкир и ке те види а сигурно нема да остане рамнодушен и ке си завршите работа па после нека игра а ти ке си поседиш на рр и сите задоволни и среќниuser posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: "зачини" во спалната соба
27.4.2015 18:18:15   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana RR

Јас би ти советувала да се прошеташ малку како од мајка родена низ дома кога ке го заспиеш детето ,ако не види дека си гола оди истуширај се па викни го да ти донесе пешкир и ке те види а сигурно нема да остане рамнодушен и ке си завршите работа па после нека игра а ти ке си поседиш на рр и сите задоволни и среќниuser posted image

e ova ti vredi definitivno user posted image ili eventuano da go isklucam osiguracot pa da mu snema struja user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: "зачини" во спалната соба
27.4.2015 18:53:34   
deluxe
ili eventuano da go isklucam osiguracot pa da mu snema struja user posted image


ова е супер идеаuser posted image запали свеќички и уживајтеuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: "зачини" во спалната соба
28.4.2015 22:57:12   
Defne90 RR
Ко зачин во спална си набавив неколку комплети на секси долен веш.Ќе испозаспијат децата,го облекувам ќе му се прошетам така и он едноставно никогаш не останува рамнодушен па одма брза да го соблече.user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: "зачини" во спалната соба
29.4.2015 0:08:40   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90 RR

он едноставно никогаш не останува рамнодушен па одма брза да го соблече.

epa deka bara brzo da go soblece ne se isplakja da kupuvas user posted image kako i da e mi se isplati vlozuvanjeto trud user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: "зачини" во спалната соба
29.4.2015 9:21:28   
Defne90 RR
Исто така нас двајцата не пали додека водиме љубов ќе ги земеме телефоните и се фоткаме еден друг,па после уклучуваме и камера и се снимаме.Тоа дури и перверзно е ама навистина пали и итекако ни внесува нешто ново и несекојдневно во спална.Па после заедно си го гледаме видеото.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: "зачини" во спалната соба
29.4.2015 10:41:58   
Tanjat7880
Moreeee blesavi zeni,bravo bre Defne,bravo i za kompletite i za kamerite ti simnuvam kapa,SEKOJA CEST!Marci gleash li kako toa se raboti A?!
Samo se plasham u nashava situacija(na Marchi i mojata)koga bi snemalo struja i koga nie bi trcale da obleceme toa shto posle treba da bide sobleceno(oti toa mu e namenata,neli?!)na izleguvanje kje naideme na majstori od EVN i toa pobaagi od niv oti mora urgentno da se reshi problemotuser posted image

E i Defne ma,aj prosvetli ne,koristish li igracki,znaesh za koi igracki te prashuvam i ako koristish predstavi ni gi i kazi iskustva?!user posted image



< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 29.4.2015 13:44:47 >

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: "зачини" во спалната соба
29.4.2015 14:07:39   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90 RR

Исто така нас двајцата не пали додека водиме љубов ќе ги земеме телефоните и се фоткаме еден друг,па после уклучуваме и камера и се снимаме.


Ова од поновите постови најмногу ми мириса на зачинuser posted image е сега може не е безбедно но има чаре,пред спиење делит на фоткитеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: "зачини" во спалната соба
29.4.2015 18:39:07   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90 RR

Исто така нас двајцата не пали додека водиме љубов ќе ги земеме телефоните и се фоткаме еден друг,па после уклучуваме и камера и се снимаме.Тоа дури и перверзно е ама навистина пали и итекако ни внесува нешто ново и несекојдневно во спална.Па после заедно си го гледаме видеото.user posted image user posted image user posted image

Е за ова и јас ти давам рака user posted image ,не ми се ризикува.Пример сме имале секс во кола во двор,ама тоа нели е еднократен ризик user posted image user posted image user posted image И да не види некој толку,само тој ќе е,а вака слики и снимки секаде може да завршат.А за зачини кај нај секогаш палат" мрсничките" филмови или невообичаеното место за секс.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: "зачини" во спалната соба
30.4.2015 12:51:07   
Defne90 RR
Сликите и видеата одма се бришат нормално.А па ако неам доверба во маж ми во кој.Секакко дека не би дозволил да завршат на накоја социјална мрежа.user posted image А мрсните филмчиња и кај нас честопати знаат да завршат работа.Од играчки ништо немаме користено ама јас сум секогаш отворена и за таа опција.Па некогаш може и тоа ќе го испробаме.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: "зачини" во спалната соба
30.4.2015 15:59:10   
marchi
Svaka cast defne za slikanjeto ama mene ne mi e pametot vo slikanje vo tie momenti user posted image i posto ete ti si po "igranjeto" i eksperimentiranje moze ke mi kazes ako ne pa sigurno ima nekoj drug sto koristel user posted image mi dojde na pamet da poigrame so lubricant, vikaat bilo ekstra uzivanje pa ne e loso da probam no ete sto mislite vie za toj 'zacin'

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: "зачини" во спалната соба
1.5.2015 4:55:13   
bucko mal
Se shto e izmegu dvajca I ostanuva vo spalna soba e dozvoleno.Ubavo e se da se proba,pa ako biva biva ako ne zdravje.
Jas za rodenden od mm dobiv nekoi ,,zachini'''' I ne sum bash voodushevena,neznam ni sto ochekuvav hihihihih
Sepak ke puknam od radoznalost da odam vo sexy shop da vidam shto ima kako ima.
Isto taka si zemav interesen crven dolen vesh pa se zezame po doma.Tri dena vo nedelata sum sama doma nautro I soprugov srce ne go trpi vo 9:00 se vraka od rabota.Izgleda mu se zasladi user posted image
Probavme I vo kola,epteN sme zbesnale. Ahhh mladost ludost user posted image

< Поракaта ја уредил bucko mal RR -- 1.5.2015 4:58:17 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: "зачини" во спалната соба
2.5.2015 11:15:40   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal RR

Sepak ke puknam od radoznalost da odam vo sexy shop da vidam shto ima kako ima.
Isto taka si zemav interesen crven dolen vesh pa se zezame po doma.

znaci ubavo rece tanjat7880 sto ste bvlesavi zeni user posted image nikogas porano ne sum pomislila na poseta vo sexy shop ama dodek studirav skopje mi bese uspat edna takva prodavnica pa ponekogas se zagleduuvav vo izlogot user posted image no ete ako bucko mal odi neka kaze sto ke najde tamu user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: "зачини" во спалната соба
2.5.2015 12:31:58   
lukajana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

Svaka cast defne za slikanjeto ama mene ne mi e pametot vo slikanje vo tie momenti user posted image i posto ete ti si po "igranjeto" i eksperimentiranje moze ke mi kazes ako ne pa sigurno ima nekoj drug sto koristel user posted image mi dojde na pamet da poigrame so lubricant, vikaat bilo ekstra uzivanje pa ne e loso da probam no ete sto mislite vie za toj 'zacin'

Марчи јас сум користела лубрикант,чувството е ок ,дава дополнителна влажност,што викаат да лизгаuser posted image .
Е сега има и лоши страни,не се препорачува ако имаш кандида зашто може да ја активира исто ако се обидувате за бебе ги уништува сперматозоидите.Во сите други случаи може да се користи,има неутрални и со мирис,јас сум користела овошен а најинтензивно чувство дава ментол,да не опишувам како изгледаuser posted image сигурно претпоставуваш.
Како замена за лубрикант е масло од Бекутан,пробај ако ти се допаѓа купи си лубрикант,ги има во аптеки и поголеми маркети најчесто Дурекс а во кондомите на Спортекс имаш во еден вид мало примероче лубрикант па може да почнете од тамуuser posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?