|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

 |  Матични клетки |  Употреба |  Листа на болести |  Процедура |  Прашања |  Вистини и митови |  Новости и случувања |  За Cryo-Save |  Искуства  |


Матични клетки


Во мигот кога јајце клетка и сперматозоид ќе се спојат, сe зачнува новиот живот. Оплодената јајце клетка започнува да се дели, формирајќи двоклеточен ембрион. Овие две клетки натаму непрекинато се делат, така што по неколку недели ќе создадат зародишни пупки/зачетоци на органите на новиот фетус.
Повеќе >>


Интересно

Итно да му помогнеме на Марко - Cryo Save бебе!
На шестмесечниот Марко – Cryo Save бебе итно му е потребна Вашата помош! >>

CRYO SAVE ВОДИЧ ЗА ИДНИТЕ РОДИТЕЛИ!
Почитувани родители, >>

Полесно до матични клетки од папочната врвца
Она што во моментов е најголемо достигнување во медицината сега станува лесно достапно за Вас и доброто на Вашите деца. >>

Матични клетки во лекување на „замаглена рожница“
Матичните клетки од папочна врвца може да помогнат во лекување на луѓето, чиј вид е оштетен поради замаглување на рожницата, откриваат научн... >>

Достигнувања со матични клетки од крв од папочна врвца
Во 1988 беше докажано дека крвта од папочната врвца може да се користи за замена на оштетена коскена срж кај човекот. >>


Форуми

Учествувајте во форумите на тема "Матични клетки":

Cryo save МатеријалиАнкета

Како с епородивте?
Jana9

Како се породивте?

Спонтано (61%)

Царски рез (39%)


Број на сите гласови: 23

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!