|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Припрема за породување
5.11.2009 10:58:09   
elle
Сега се вратив од ЦТГ и му викам на докторот дека ме болат ребрата, а тој ми кажа дека не е високо поставено туку дека е големо бебето (скоро 4кг.)и затоа ме болат ребрата. Го видов а и докторот ми кажа дека е наместено и спремно само да ме фатат болките и .......user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Припрема за породување
5.11.2009 11:05:51   
Maca25
Ајде елле!!! user posted image user posted image user posted image user posted image
Значи да чекаме радосна вест секој ден??!?!  

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Припрема за породување
5.11.2009 11:12:13   
elle
Да веднаш ќе бидете известени, само user posted image да реше да излезе user posted image user posted image user posted image Сите ја чекаме...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Припрема за породување
5.11.2009 11:14:35   
Сани
elle супер user posted image user posted image user posted image само со лесно и известувај да не те мислимеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Припрема за породување
5.11.2009 11:37:37   
Весна
Охоооо Елеееее, па тоа е одлично! user posted image за бебушот, леле што весела си сега, така?!
Ајде со лесно, со песна и смеење се’ да ви биде!!! user posted image

(Одговор на членот Сани)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Припрема за породување
5.11.2009 11:40:39   
profesorica
леле еле само со лесно, ајде наскоро и ти ќе си го држиш во рака user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Припрема за породување
13.11.2009 21:41:30   
Весна
Милички, ве молам вие што се имате пораѓано во Чаир советувајте ме кога да идам на ЦТГ и која всушност е постапката. Треба ли телефонски да се закаже кај одреден гинеколог (и дајте некоја препорака кој)?
Знам дека Еца некаде попатно спомена нешто вакво, ама не ми текнува во која тема.
Лека полека ми се билжи редот од рингерајсктата листата, а некако не сум сигурна што треба да правам околку ова прашање user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Припрема за породување
13.11.2009 21:47:55   
Еца
Весна ти влезе во девети? Ако си можеш да одиш до чаир на ЦТГ, обавезно да си земеш упат и плави картони. Закажување нема, но мислам дека е порелаксирано околу 9.30- 10.00 часот да одиш. Мој совет, барај го Др. Јегенин, и кажи му дека си рингерајка и голем поздрав од Рингераја до него.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Припрема за породување
13.11.2009 22:19:42   
Весна
Не Еца, уште не сум, ама еве за две недели и тоа ќе биде user posted image
Туку, баш прво од тебе дознав за др. Јегенин, а потоа и други ми го пофалија.
Но, што фајде ако баш тој не ми се погоди во моментот кога малово ќе сака надвор. user posted image
Многу ти фала и секако дека ќе го поздравам user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Припрема за породување
15.11.2009 13:29:37   
Sara

ИЗВОРНА ПОРАКА: Весна

Милички, ве молам вие што се имате пораѓано во Чаир советувајте ме кога да идам на ЦТГ и која всушност е постапката. Треба ли телефонски да се закаже кај одреден гинеколог (и дајте некоја препорака кој)?
Знам дека Еца некаде попатно спомена нешто вакво, ама не ми текнува во која тема.
Лека полека ми се билжи редот од рингерајсктата листата, а некако не сум сигурна што треба да правам околку ова прашање user posted image


Весна исто и од мене имаш препорака кога ќе одиш на цтг има листа со распоред на денови кој ден кој доктор е на смена за прегледите зборам, и отиди кога е д-р Јегени на смена, т.е. тој е скоро цел ден таму, така да не е тешко да го најдеш. Кога ќе го направиш прегледот кај него ехо цтг и слично прозбори со него ако сакаш тој да те породи па ќе се договорите нешто сигурно. Јас требаше да одам на закажан царски па лесно беше да се договорам, но сигурна сум дека и со спонтан пораѓај нема да има проблем, како и да е сите доктори таму што ги запознав беа супер и нема да згрешиш кој доктор и да те пораѓа, стручни се сите немам зборови. Ако веќе почнеш да одиш кај некој друг спомни го тука на форумов ако го знаеме ќе ти кажеме искуство со него. Поздравче и со лесно, само биди позитивна.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Припрема за породување
2.12.2009 11:12:21   
Палешка РР
Денес по втор пат на ЦТГ. Овојпат беше супер, минатиот пат бев многу вознемирена што се пренесе и на бебето. Мислам дека овде некаде прочитав да се изеде цела чоколада пред ЦТГ, можеби од тоа? user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Припрема за породување
2.12.2009 11:17:14   
Весна
Ауууф, јас денес првпат ќе идам, имам закажано во 13ч! Аууууф - фуф!
А не ни треба да јадам чоколадо, па малава веќе од вчера журка прави или можеби протестира околу тесниот простор. user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Припрема за породување
2.12.2009 11:18:25   
mami
ќе да е второто весна..што направи? кај кој доктор ке одиш? или кој се падне на смена?ајде па те чекаме со извештај после

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Припрема за породување
2.12.2009 11:22:51   
Весна
Првин идам кај матичниот ми гин., па потоа продолжувам во Чаир да видам каква е ситуацијата, ако има гужва ќе оставам за утре и плус со намера да го начекам др. Јегени, а доколку е тој таму уште денес па и ќе си почекам ако треба. user posted image
А прво ЦТГ ќе ми е, фор шур. user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Припрема за породување
2.12.2009 13:15:51   
Mihaela
јас со Михаела се пораѓав во Чаир и ептен сум задоволна од персоналот иако имав тежок пораѓај,додуша со врски бев,ама и да не бев пак бев задоволна.
Сега со второво пак планирам во Чаир и имам едно прашање.
Дали некоја мама знае колку се плаќа пораѓај во Чаир без плави картони?

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Припрема за породување
2.12.2009 13:44:36   
STRUMFETA
Neznam dali e sekade isto,  jas vo Strumica za normalno raganje plativ 100 evra 

(Одговор на членот Mihaela)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Припрема за породување
2.12.2009 13:45:39   
STRUMFETA
Neznam dali e sekade isto,  jas vo Strumica za normalno raganje plativ 100 evra 

(Одговор на членот Mihaela)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Припрема за породување
2.12.2009 13:53:33   
ananikol
Vo MK se naplaka za poragaj ???user posted image

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Припрема за породување
2.12.2009 14:00:14   
mami
Ако си без сини картони- Да, а колку незнам

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Припрема за породување
2.12.2009 14:06:07   
ananikol
Taka,fala!!!


Ovde ako nemas dobro osiguranje se poragas DOMA so pomos na babica koja doaga po povik.

Za nekoi raboti MK ima mnogu podobri uslovi posebno vo medicinata

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Припрема за породување
2.12.2009 14:06:26   
mother 29
ауууууууу на приватно без сини картони ..многу........ ми се чини околу 30 000 ден!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Припрема за породување
2.12.2009 14:10:54   
profesorica
државно без плави картони е 15000 денари.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Припрема за породување
9.2.2010 22:48:52   
Sanja
Јас уште пред 4 недели сум спремна за пораѓај! Торбата и за мене и за бебето е спремна уште пред 1 месец!
Еве уште 2 дена до термин а бебето абер нема да најави дека му се излегува!
Едвај чекам да се породам, колку сака нека боли само да помине се ок, да се роди малата здрава и жива!


(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Припрема за породување
9.2.2010 23:37:07   
ananikol
O pa Sanja nie znaci sega sekoj den treba da sme vo ocekuvanje na ubava vest za user posted image .

Ako te snema nekoj den ke znaime so se slucuva ama ti ne ne ostavaj mnogu vo neizvesnost,vednas javi..

So lesno draga Sanja

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Припрема за породување
10.2.2010 12:20:50   
Sanja
Само да се породам, и одма ви пишам, едвај чекам!

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

ТЕЛЕВИЗИЈА.
пеперутка16

Колку време вашето дете гледа телевизија дневно?