|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
18.12.2010 23:25:41   
Maca25
И земам од влажните марамчиња, крема, еве сега баш се туширав и се намачкав со нејзиниот бебешки лосион user posted image . со мм редовно и јадеме од чоколатцата, ама утредента и враќаме дупло. Нина ако ме види дека земам нешто нејзино, на пр. од нејзините бомбони, стои до мене и ме гледа цело време во уста, ама така натажена. Јас знам да и се напијам од сокчето кога сме надвор, а јас немам од каде да си купам вода или сок. Ама тоа го правам без да ме види. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
18.12.2010 23:27:17   
baby mama
Нина ако ме види дека земам нешто нејзино, на пр. од нејзините бомбони, стои до мене и ме гледа цело време во уста, ама така натажена.Of srce sigurno si veli: sto i e na mama,kako trgnala se ke mi izede user posted image


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
18.12.2010 23:34:15   
Maca25
некогаш дури ми проверува во уста како на забар да сум, да се увери дека сум и украла. смешки е. денеска мм и купи цедевита бомбони и јас и земав едно и се правам наудрена, а она ми вика: абе мама, мама.... не знаев што да и кажам. ме остави без зборови. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
19.1.2011 21:22:06   
Nadezna
Pavlovikeva kremauser posted image

Mi gi izedovme paketcinjata user posted image

Ako treba nesto da mu kupime, mu zajmuvame od kesotuser posted image

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
6.2.2012 13:53:51   
vezilka RR
Влажните марамчиња обавезно му ги земам, му поткраднувам и од кремие. Мажле му краде од чоколиното user posted image . Завчера како бевме затнати сите по дома, а капки ни за лек, богаму му откраднавме од оперилот. user posted image

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
6.2.2012 14:00:23   
AnnaMolly RR
Од се по нешто... Ама сега е во некоја фаза „немој, мое е“ и вчера му зедов една смока, кога фати да плаче, да вика „Немој јадеш моките!“

Обавезно влажни марамчиња му крадам и бебешка пудра.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
6.2.2012 14:12:30   
Ikana
Losion za telo, vlazni maramici user posted image
Sega za da ne i kradam si kupiv druga firma vlazni maramici za meneuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
6.2.2012 14:13:22   
Annet
hahha zimi pelenite sto ne i gi "pozajmuvame"".pa za nova god eden kup cokolatca,ke se rasipat dodeka da stasa red da gi jade,sokovi tetrapak-ne pie,vl,maramcinja ni se zaednicki,ja ucime od mala da pozajmuva ihihihiihihih smeskiiiuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
6.2.2012 14:21:54   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Од се по нешто... Ама сега е во некоја фаза „немој, мое е“ и вчера му зедов една смока, кога фати да плаче, да вика „Немој јадеш моките!“

Обавезно влажни марамчиња му крадам и бебешка пудра.Леле AnnaMolly, исто е и кај нас. Нешто што и е убаво за јадење, никако не дава да земеш. Јас некогаш дури и морам да се преправам дека сум го вратила во тањирчето за да престане да плаче. Кога ќе почне да вика „мамо, плукни го, плукни го“
А за марамчиња кога и „позајмувам“ ништо не реагира.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
6.2.2012 14:29:07   
taisa
paricki i novogodisnite paketcinja
user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
6.2.2012 15:33:17   
Maca25
сега само влажни марамчиња. аа и некогаш од лосионот за тело. многу убаво ми мириса!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот taisa)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
6.2.2012 18:28:30   
Snowhite RR
Влажни марамчиња и чоколата, а некогаш и парички, како на пример овој месец, кај мене каснеше платата, а од мм ја потрошивме, така да позајмивме од кај него од роденденот што му давааuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
7.2.2012 9:27:23   
JovanaJ
Vlazni maramici, mleko za telo, cokolado...toa e sega sto vo momentov mi teknuva...user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
7.2.2012 11:00:09   
Luci
И јас позајмувам влажни марамици, пенливо за туширање, чоколади, крема за лице и тело....

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
7.2.2012 11:27:53   
Felly RR
E сега се стив, и јас од кремнето за лице и позајмувам, а чоколадите - тие ги земаме без враќање, Матеа не е баш по благото, и кога некој ќе и донесе, тоа стои....стои....и на крај ние си го јадимеuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
8.2.2012 14:53:56   
kremco
Isto i jas kremi za lice penaten i kapki za nos,blago ne jade zatoa mama jade ili ako mu spremam kornfleks kje napravam mnogu da ostane i za mene... Pastata za zabi vcera spajdermen kakva e blaga bljakuser posted image nasata se potrosila i moravme..
Mnogu gi pijam sokcinjata fructal na sin mi od portokal sinokja mu ispiv celo mislev edno otvoril za mene a on ustvari ispil edno a drugo si spremil za posle pa koga vide deka nema vekje pocna da place user posted image i mu velam a kako mama tebe ti dava dobro nema vekje da pijam koga si takov ,i ete se sozali dusa mamina...

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
6.1.2013 23:31:21   
ivemace
Kupki,mleko za telo, smoki, gricki user posted image

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
6.1.2013 23:42:28   
Luci
Периодов чоколадите од пакетчињатаuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот ivemace)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
6.1.2013 23:47:36   
*Elena*
Kremi, vlazni maramici, cokolatca :)

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
6.1.2013 23:48:19   
Палешка РР
Смоки и влажни марамчиња user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
7.1.2013 10:07:31   
Maca25
Моментално од Н. позајмувам гел за туширање и лосион за тело. Некако нејзините ептен ми пријаат на кожава, па ќе си делиме user posted image ааа и еден куп работи од пакетчињата што она не ги јаде user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
7.1.2013 10:12:58   
kikicka
Позајмувам пакетчиња user posted image , зошто и онака не јаде се што има во него. Крем,влажни и тоа е.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
7.1.2013 11:29:47   
mila28
Pozajmuvam bubhen gel za tusiranje(go koristam za mienje lice koga nemam vreme so mleko da vadam sminka) ne mi ja susi kozata, ne mi solzat ocite milion pati podobro nego nekoj gel za mienje lice user posted image i tuka e eucerin krema(crvena linija) od kremata cestopati znam pred spienej da se posluzam bidejki mi e odma na dofad :D da ne stanuvam.
A za paketcinja nema dilema , kako za mene i mm da se , a ne za sin mi user posted image

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
7.1.2013 23:37:49   
Felly RR
Изгледа сите им позајмуваме марамчиња, ако не друго. Ама М пред некој ден кога виде дека и јас сум купила и дека имам в ташна, ми вели - Мамо, ај овие да ни бидат заеднички. user posted image
Да не биде само јас да и позајмувам, да си врати и тааuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
7.1.2013 23:43:26   
Ring
Паааррии user posted image user posted image user posted image ....добро де..и влажни марамици и павловичева user posted image

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Одмор.
пеперутка16

На колку месеци би го однеле вашето бебе на море?