|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Цртан филм за деца
7.2.2011 18:29:08   
gvenda
Gordana gleda POcoyo spanski e i interesen bas za bebinja 

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Цртан филм за деца
7.2.2011 19:44:07   
skorpijana
kaj mene golemiot sin po cel den gleda minimax kanal na kablovskata inaku e sinhronizirano na srpski najveke go saka mr.bean

(Одговор на членот gvenda)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Цртан филм за деца
7.2.2011 20:07:21   
Џесика
Ноди ако го пуштам, цел ден ќе мора да врти, сега почна и Покојо да го гледа на компјутер, ама синхронизирано на хрватски па исто се случува да не можам ни да седнам на комп.... меѓу овие два цртани, иде Jim Jam каналот со многу поучни цртани и емисии, ама штета, на англиски е...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Цртан филм за деца
7.2.2011 20:50:47   
Snowhite RR
Михаил па не гледа уште цртани, ако има музичко нешто гледа, игра, па дури и пее, можи мал е уште

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Цртан филм за деца
7.2.2011 20:55:39   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика

Ноди ако го пуштам, цел ден ќе мора да врти, сега почна и Покојо да го гледа на компјутер, ама синхронизирано на хрватски па исто се случува да не можам ни да седнам на комп.... меѓу овие два цртани, иде Jim Jam каналот со многу поучни цртани и емисии, ама штета, на англиски е...


како штета, на англиски е, па ќе си научи детето англиски.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Цртан филм за деца
7.2.2011 22:52:13   
*miki mami*
Михаил па не гледа уште цртани, ако има музичко нешто гледа, игра, па дури и пее, можи мал е уште



исто и мојот Михаелuser posted image user posted image
а слушне музика одма почнува да скока крева раце срце еuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Цртан филм за деца
8.2.2011 0:15:34   
Боцко
прво беше фифи на најмала возраст, потоа покојо па ноди. ги избегнуваме оние покемони, бен10 и слични додека може. во моментов не е по цртаните, понекогаш на минимакс можеби...

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Цртан филм за деца
8.2.2011 0:25:45   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

како штета, на англиски е, па ќе си научи детето англиски.



Абе нека научи он македонски, после ќе му ја мислиме user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Цртан филм за деца
8.2.2011 0:27:36   
Тања РР
Moja Јана многу гледа цртани, дури ако и седнеш пред неа и и го поматиш видикот се наведнува и ѕирка, не се предаваuser posted image
И го пуштам Ноди, особено ги сака песничките во цртаниот, а најмногу ги гледа Македонските приказни на А1 и МТВ.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Цртан филм за деца
28.2.2011 11:37:27   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: srnicka

Vo potraga sum po crtaniot Barbie as the princess and the Pauper. Kade moze da go najdam, dali nekoj od Vas go ima? Go baram i po net ama nemozam da go najdam da go downloadiram free :).pisete nekoj ako znaete kako da stignam do nego :))) Pozdrav


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Цртан филм за деца
28.2.2011 12:03:07   
denim
Najprvo bea Nodi, Fifi, pa potoa site mozni princezi i barby a sega iako ima skoro 8 god. go gleda minimax (koga se odmara). Nitu saka, nitu i pustame crtani filnovi so poagresivna tematika.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Цртан филм за деца
28.2.2011 12:04:37   
Twins
ИЗВОРНА ПОРАКА: srnicka

Vo potraga sum po crtaniot Barbie as the princess and the Pauper. Kade moze da go najdam, dali nekoj od Vas go ima? Go baram i po net ama nemozam da go najdam da go downloadiram free :).pisete nekoj ako znaete kako da stignam do nego :))) Pozdrav


Srnicka eve probaj tuka za Barbie as the princess and the Pauper


(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Цртан филм за деца
28.2.2011 14:34:57   
srnicka
Fala mnogu twins ama nemozam da go downloadiram zasto treba da sum clen, a koga probuvam da se zaclenam ne mi dozvoluva
:(

_____________________________

kolku e ubav zivotot mmmmmmmmmmm

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Цртан филм за деца
28.2.2011 14:51:46   
Anabanana
Ние гледаме минимакс по цееееееееел ден .....имаме срека што завршуваат во 20.00 па тоа време и го легнувам Марко за во кревет, за да може да стане насабајле за во градинка. Дури почнав и јас да си ги гледам цртаните по цело време....баш имаат добри тематики, супер се. 

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Цртан филм за деца
28.2.2011 23:21:20   
Nadezna
Damjan im a3,5 meseci. Koga ima crtan na tv, bulja, arant zosto mu e sareno. Ima nekoj crtan koj ke mu se dopadne, pa da go prepoznava, nekoj za taa vozrast?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Цртан филм за деца
1.3.2011 7:50:15   
stela
Nadezna i kaj nas e istiot slucaj, najverojatno zasto slusa glumenje so tonalitetite na glasovite, razni zvuci drugi i posto mu se sarenee :)) Ne znam i mene me interesira od koga bi mozele da gi razbiraat crtanite?

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Цртан филм за деца
1.3.2011 10:03:11   
Felly RR
Кај нас нон стоп е Ултра пуштена, и Матеа гледа и ужива, се смее и се радува на прасенцата, Анџелина балерина........сите ги сака

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Цртан филм за деца
5.3.2011 0:19:34   
Maca25
Кај нас Ноди се врти по цел ден! Морам да ја излажам дека Двд-то не работи за да одморам некое време од Ноди. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Цртан филм за деца
7.3.2011 12:54:37   
katerina78
Кај нас дома гледањето телевизијата е под конторла. Гледаме исклучиво цртани на ДВД - Дизни, принцезите Снежана, Бела, Ариел, Мулан, Тиана итн. Додека беше помала и пуштавме Baby Einstein на ДВД, ама сега не и се интересни.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Цртан филм за деца
8.3.2011 17:54:39   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly

Кај нас нон стоп е Ултра пуштена, и Матеа гледа и ужива, се смее и се радува на прасенцата, Анџелина балерина........сите ги сака


И ние постојано или Ултра или Бумеранг. Луди сме по Гарфилд, Бумба, а сега на интернет му пуштам еден тракторот Том се вика. Сабајле ко станавме ми покажува кон мониторот и ми вика „Ајде Том“user posted image user posted image Му го пуштив и одма почна да плеска со рачињата и да се смее и вика „Бао“(браво)user posted image user posted image Срце мило, и тој разбирал од цртаниuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Цртан филм за деца
8.3.2011 18:16:52   
agnes77
јас многу сакам shaun the sheep (слов. бацек јон)user posted image
http://www.youtube.com/watch?v=nBVSMReUXJ4&feature=related


(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Цртан филм за деца
9.3.2011 11:04:38   
zapce
Кај нас моментално најголем хит е Бумба, кога сака да му го пуштам само вика бупа, бупа и го пуштаме на DVD или го гледаме мики маус на DVD, а телевизорот постојано е вклучен на Minimax.

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Цртан филм за деца
9.3.2011 11:06:53   
Maca25
Ќерка ми станува од спиење и право во дневна и ми го дава далечинското и бара да и пуштам Фифи да гледа додека седи на нокшир. Ја гледаме на Минимакс и тоа во 7.30 сабајле. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Цртан филм за деца
9.3.2011 12:45:26   
mamicka_26
Ние пак по цееел ден babyfirst гледаме и по некогаш чат пат minimax, неможеш на ред да дојдеш да гледаш нешто друго,и тоа како со интерес ги гледа ако му поминеш случајно пред телевизор се поместува и ѕирка као божем којзнае што ке пропуштиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Цртан филм за деца
4.7.2011 15:36:19   
AnnaMolly RR
Филип се зарази со кловнот Бумба. Поглупаво нешто во живот немам гледано, ама ете него му е интересен. Вчера кога го гледаше на јутјуб му сменив и му пуштив Ноди, почна да плаче по Бума, вика „буба“! И сабајле стана од спиење и одма покажува кон мониторот и вика „буба“!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?