|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детско штедење
23.12.2009 12:05:11   
ripce
user posted image
Мора да инвестираме во иднината не нашите деца user posted image
Ние имаме една во евра и една во денари, орочени на 3 години... добри камати има пчелката

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Детско штедење
23.12.2009 12:10:57   
mis.
Колкви се каматите?Знае некој да каже како се движат каматите и во која банка се највисоки?Сакам девизна да отворам за Стефан.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Детско штедење
23.12.2009 12:15:26   
Bile
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

Колкви се каматите?Знае некој да каже како се движат каматите и во која банка се највисоки?Сакам девизна да отворам за Стефан.


mis mozes na web adresite na bankite da gi vidis site informacii sto te interesiraat

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Детско штедење
23.12.2009 12:16:06   
ripce
Мис за пчелката 13% за денарски, 6% за депозити во евра за другите немам информација... еве ќе побарам сега

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Детско штедење
23.12.2009 12:24:20   
mis.
Рипче дали е вистина дека при отварање на детска книшка пчелка потребно е присуство од двајцата родители?Дали истото важи и за останатите банки?

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Детско штедење
23.12.2009 12:27:41   
ripce
Ние бевме и двајцата присутни и двајцата потпишавме, и ако сакаме да вадиме пари потпишавме дека треба присуство и на двајцата.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Детско штедење
23.12.2009 12:39:45   
Mila na mama
Во Тутунска бараат само фотокопија од извод од матична на дететот и лична карта од еден родител. Минимална уплата е 1000 месечно,годишна камата околу 10% расте со бројот на години  на штедење. Даваат касиќки сини пластични не баш убави и некои други подароци како промотивен материјал. Во основа јас отворив депозити во 2 банки но не на име на Мила туку на мое име условите се подобри кај отворените депозити отколку кај детското штедење.
Инаку сакав да основам детски фонд ама нашите осигурителни компании не нудат таква можност. Доцниме зад светот!!!!

< Поракaта ја уредил Mila na mama -- 23.12.2009 12:43:46 >


_____________________________

love u all

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Детско штедење
23.12.2009 12:42:42   
mami
Мис во Стопанска бараат присуство и на двајцата, ние за Лука таму отворивме. Демек давале и касички ама тогаш баш се потрошилеuser posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Детско штедење
23.12.2009 12:43:27   
BEBICA
Nie na Monika i izvadivme stedna kniska stom go dobivme izvodot, i babite i ednata i drugata uplakaat na racun posto e devizna stedna kniska.A i nie sekoj mesec i stavame.
Parite se oroceni na godina dena.Duri i pari od rodendenot i stavivme tamu.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Детско штедење
23.12.2009 12:47:51   
caci20
Nie na Petar mu otvorivme kniska posle krstevkata vo Komercijalna banka. Zadovolni sme. Ne treba dvajca roditeli, samo eden polnomosnik.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Детско штедење
23.12.2009 12:55:59   
mis.
Па  ме чуди тоа присуство на 2 родители.Кога отварав на Мартин во прокредит доволно бев јас и извод од родените на детето.Добивме картичка за идентификација на детето и касичка а нема никакво ограничување кога да ставаш и кога да вадиш пари.
цаци 20 колкави се каматите во комерцијална на девизното штедење?

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Детско штедење
23.12.2009 12:56:18   
natasha
jas za Luka ima stedna kniska vo prokredit banka,a doeka pak za leon seuste mu nemam otvoreno,ama ke bide i toa

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Детско штедење
24.12.2009 8:11:21   
ripce
Мис еве ТУКА имаш информации за детското штедење - Верверичка во Комерцијална банка.

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Детско штедење
24.12.2009 11:25:06   
mis.
Според тоа што го гледав за девизното штедење највисоки камати има во Стопанска банка но орочени се на 3 год со 6%камата,а после неа е прокредит банка со 5%камата со таа разликашто кога сакаш вадиш и ставаш пари.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Детско штедење
7.4.2010 23:54:42   
sinolicka
nie na matej mu otvorivme devizna kniska vo tutunska b. odma cim si dojdovme od bolnica. i site pari sto mu gi davaa na povojnicite mu gi stavavme vo kasa i plus parite od porodilno sto gi zemav i tie mu gi stavavme .mora dase stedi ne se znae moze ke treba daj boze za skoluvanje

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Детско штедење
23.12.2010 14:06:52   
Julie1
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Дали имате отворено штедна нишка на вашето дете? Која банка е најдобра?
Сакам побрзо да му отворам на Мартин и сите пари што му ги даваат да си ги собираме за него.
Има ли некој искуство со камати банки и слично?

Ако има ваква тема ( јас барав не можев да ја најдам) преместете го постов таму
Ви благодарам


ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Пепелашка добро што ме потсети...јас планирам да му одворам на син ми некаде после нова година. За жал не живеам во МК па не знам како која банка нуди. Погледни на нивните интернет страници може пишува нешто.


ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

vo komercijalna vo denarska protivrednost mislam najgolemi kamatite bea.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Sandric

Jas imam vo tutunska otvoreno , gore dole kamatite se slicni.
Vo sekoj slucaj mozes na internet da si razgledas ponudi



_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Детско штедење
23.12.2010 14:14:49   
anedespo
Vo Tutunska imase najvisoka kam.stapka koga ja otvarav i tamu im se staveni. Oroceni na 3 meseci.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Детско штедење
23.12.2010 15:40:05   
majka 79
nie imame stedna kniska-denarska, vo komercijalna banka.
posledno koga razgleduvav mislam deka vo uni banka bea najvisoki kamatite na denarsko stedenje.

_____________________________

mudriot covek ne kazuva se sto misli, tuku misli i razmisluva se sto ke kaze.

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Детско штедење
15.7.2011 15:39:20   
zapce
Ние од Нова Година на Матеј му отворивме денарска штедна книшка во Тутунска банка-детско штедење, орочени се на една година со минимална уплата од 100 денари месечно. Така што јас кога земам плата право му ставам на сметка. Со сопругот мислиме дека е добра инвестиција за понатаму за факултет здравје боже.

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Детско штедење
15.7.2011 16:04:16   
zapce
ИЗВОРНА ПОРАКА: zapce

со минимална уплата од 100 денари месечно.

Грешка 1000 денари месечно


_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Детско штедење
16.7.2011 11:33:34   
Pepelaska *
и ние исто во тутунска отворивме ама на 5 години се орочени уплаќаем по 1000 ден месечно

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Детско штедење
18.7.2011 10:09:27   
penelopa
И ние штедиме за син ми. Имаме отворено посебна сметка на негово име во Volksbank не сме ограничени колку мора да ставаме секој месец ставам колку сакам.


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Детско штедење
18.7.2011 11:51:41   
miana
Najubavo e da si vadite devizna kniska..denarskata ne e sigurna ama ic..moit emi stedele so godini za koga porasnav da izvadam samo 3000 denari ( zalosno ) zaradi inflaciite i sl. Kerkami ima devizna kniska vo Komercijalna banka.I ja otvori majkami za nejzniniot prv rodenden za sekoj rodenden da i stava po 100 evra i tak ai nie i stavame sekogas koga ke ima nejzini paricki kupuvame evra i gi stavame na kniska. Kamatite se pomali ama po sigurno mi e nekako...
Poz

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Детско штедење
18.7.2011 12:41:04   
Luci
Jas mu otvoriv na sin mi pred 2 meseca denarska stedna kniska vo Tutunska banka, orocena na 5 godini. Site pari sto mu gi ostavaa gostite sto doagjaa na povojnica mu gi staviv na taa kniska i sekogas dopolnitelno stom mu se dadat pari ke gi stavam...se nadevam ke se raduva koga ke porasne user posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Детско штедење
24.4.2012 14:09:46   
Beatris
Женски ме интересира што мислите за детско штедење во инвестициски фонд? Некако за штедењето во банка сум на мисла дека по одбивањето на инфлацијата , заштедата плус каматата горе доле ќе излезе слична како и вложените средства.

Има ли некој искуство?

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?