|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Тепање на детето
14.5.2010 0:58:13   
sinolicka
protiv tepanje kako vospitna merka.samo so ljubov i trpelivost mozat da se resat site problemi,ako ne slusa nesto ke go iskaram so postrog ton i deluva ne stalno ama i so tepanje mislam deka ne se resavaat problemite. imam edna koms.ika mislam deka e mnogu slaba so nervniot sistem tolku vika i go tepa deteto sto samo sto ja gledam mi e strav i da si go iskaram moeto dete.namesto da go udrite  iskarajte ,koga e tazno pogalete go ibaknete go

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Тепање на детето
13.4.2011 23:33:56   
nade 5

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

I jas ja imam plesnato 2-3 pati, ne deka ne, ama navistina nema rezultat. Toa e samo zatoa sto koga zivcite ke ni dojdat na crveno go praktikuvame ona sto nasite roditeli go praktikuvale i e dlaboko vkoreneto vo nas, za zal, a uste postoi i potsetuvanje od okolinata. Za senesto sto ke i se pozalam na majka mi ili svekrva mi za kerka mi nivniot sovet e da ja ispleskam po gazeto i nemalo da pravi pak, kako da ne... mizi da ti baam.
I maz mi mnogu me nervira po ova prasanje, sega se pocesto koga ke ja vidi da pravi nesto sto ne e dozvoleno stalno mi sugerira i zamera sto ne ja plesnuvam, ama toj ne go pominuva cel den so nea za da vidi deka nema rezultat.

TOCNO TAKA NIKI MAZITE NE SEDAT PO CELDEN SO DECATA PA DA ZNAAT KAKO GI VOSPITUVAME I MENE ME NERVIRA MAZ MI PO TOA PRASANJE .GI GLEDA ODVAJ 3 SAATA VO DENOT I ODEDNAS TOJ ZNAE STO E NAJDOBRO ZA NIV.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Тепање на детето
13.4.2011 23:41:59   
nade 5
I JAS GI IMAM UDRENO DECATA 2-3 PATI KOGA SUM SE IZNERVIRALA STO MI TERAAT INAET. NO DENES BEV NA GOSTI KAJ EDNA MOJA PRIJATELKA STO IMA 3 DECA I PRISUSTVUVAV NA EDNA NEPRIJATNA SLUCKA:NAJSTARIOT SIN (7 g.)NE JA POSLUSA I TAA TOLKU SE IZNERVIRA STO GO LEGNA DETETO OD TEPANJE PA DURI ZEDE I DRVENO STAPCE I SO TOA GO UDIRASE.OSTANAV VCUDONEVIDENA NE ZNAEV KAKO DA POSTAPAM ?VE MOLAM PISETE KAKO BI POSTAPILE ZA DA NE SE NAJDAM I DRUGPAT VO ISTA SITUACIJA.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Тепање на детето
6.1.2016 11:45:15   
marchi
tepanjeto ne e merka za vospituvanje ama vo m nogu slucaevi koi sum gi videla dodeka deteto ne izede malku kjotek ne se smiruva i ne poslusuva

(Одговор на членот nade 5)
Непосредна врска до пораките: 79
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?