|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Спорт - кој и кога?
19.9.2012 23:37:53   
Maca25
Во Ритам Плус инструктор им е Жаки. Родителите само ги оставаат децата и чекаат надвор додека да заврши часот. За малите часот трае околу 45 мин. но постепено ќе оделе до 1 час. Цената е 800 денари месечно. И да, уште се кај Песталоци.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Спорт - кој и кога?
20.9.2012 12:02:44   
Yummy Mammy
Koga ke mi tekne deka vo sred zima koga ke padnat temperaturite pod 0 jas treba da ja nosam, pa da se vrakam doma, pa pak da ja zimam, ili pak da se setam niz Binjakovec saat vreme na studot, nekako ne mi odgovara ic.
No, sepak me interesira sto rabotat? Sedese li ti tamu prviot cas da vidis? Dali imaat fizicka aktivnost da skokaat i da igraat ili e monotono, onaka, ispravi se, napravi vakva poza, napravi onakva poza?

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Спорт - кој и кога?
20.9.2012 12:17:47   
Bjanka
Nie se zapisavme vo prima danza, pa ke vidime kako ke odi, prosliot cas bese interesno user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Спорт - кој и кога?
20.9.2012 12:27:08   
Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bjanka

Nie se zapisavme vo prima danza, pa ke vidime kako ke odi, prosliot cas bese interesno user posted image



Kade se naoga toa? Kolku se plaka? Sto igraat?

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Спорт - кој и кога?
20.9.2012 12:38:46   
Bjanka
Vo aerodrom kaj every day cafe -kaj nova zeleznicak, 3 pati nedel 1300 den

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Спорт - кој и кога?
12.3.2013 9:16:03   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28

Дали Вашите деца нешто тренираат и од која возраст започнаа со истиот спорт?? И дали мислите дека во нашата држава се посветува доволно внимание, средства, обука за да се потикнат, мотивираат и да имс е стави до знаење дека физичката активност е од големо важност за правилен раст како физички така и емоционално.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Моето се уште не, ама секако дека би сакала да тренира нешто, во секој случај е здраво да има физичка активност. Сега за сега не ми изгледа дека има некои големи избори, барем не тука во овој град, во Ск. сигурно има барем повеќе можности, ама ќе видим и ќе се распитам понатаму, па додека да дојдеме до тој период може и ќе има повеќе можности. user posted image



_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Спорт - кој и кога?
12.3.2013 9:18:08   
Tanjicka
koja vozrast e pozelna za plivanje, sakam Luka da go zapisam ne za da trenira tuku samo da nauci da pliva , vo momentot ima 3.5 godini

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Спорт - кој и кога?
12.3.2013 9:18:55   
Pepelaska *
И ние уште не спортуваме, ама баш би сакала негде да го носам зашто има ептен енергија.Само незнам дали во помаливе градови има спортски активности за возраст од 2 и пол години , Ск сигурно има.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Спорт - кој и кога?
12.3.2013 9:19:28   
Mihaela 2010
jas sakam M na tenis da ja zapisam...mnogu go sakam toj sport i mislam deka za devojce e super....i plivanje isto taka....samo mala e uste user posted image

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Спорт - кој и кога?
12.3.2013 9:27:44   
mila28
Идеата за темата ми беше, колку мислите дека Државата се залага за здрава и активна младина. Сите знаеме дека еве се градат нови сали, се потикнува спортот , но колку е тоа навистина така?? Како прво повеќето школски не се во најдобар ред, прозорците горе се заглавени ан вентус не се ни отвараат ни затвараат, децата наместо ан час по физичко седат надвор во школскиот двор. Немаме еден нормален базент..или има?? А и самото темпо на ваков живот налага да и родителите немаат доволно време за своите деца, да појдат на прошетка, на водно..да возат велосипед..да ги однесат децата на скијанје и др., едноставно полесно им е да ги остават по цел ден на PC. А и сето тоа е прилично скапо. На запад во некои земји државата ти плаќа доколку детето се одлучи да тренира некаков спорт, а и многу повеќе се посветува внимание на тоа колку е битно децата да спортуваат. Кај нас имаше кампања ..која одеше по Тв месец , два и толку замре. Затоа бројот на деца со деформитети на кичмата е се поголем.

< Поракaта ја уредил mila28 -- 12.3.2013 9:30:29 >


_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Спорт - кој и кога?
12.3.2013 9:38:55   
Slagjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjicka

koja vozrast e pozelna za plivanje, sakam Luka da go zapisam ne za da trenira tuku samo da nauci da pliva , vo momentot ima 3.5 godini

Прашав инструктор по пливање кога може да го однесам детето да научи да плива и ми кажа дека најрано што може да се запише е на 4 години. Во некои школи за пливање не примаат деца на возраст под 5 години.

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Спорт - кој и кога?
12.3.2013 9:39:24   
mila28

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjicka

koja vozrast e pozelna za plivanje, sakam Luka da go zapisam ne za da trenira tuku samo da nauci da pliva , vo momentot ima 3.5 godini

Tanja so polni 3 deteto e fizicki i mentalno spremno za da ja razbere i sovlada tehnikata na plivanje. Dodeka bev vo usa , devojcevo znam deka posetuvase 3 pati nedelno casovi po plivanje , a imase 2,5 godini.

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Спорт - кој и кога?
12.3.2013 9:44:31   
mila28
ИЗВОРНА ПОРАКА: Slagjana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjicka

koja vozrast e pozelna za plivanje, sakam Luka da go zapisam ne za da trenira tuku samo da nauci da pliva , vo momentot ima 3.5 godini

Прашав инструктор по пливање кога може да го однесам детето да научи да плива и ми кажа дека најрано што може да се запише е на 4 години. Во некои школи за пливање не примаат деца на возраст под 5 години.

Ete toa e toa..kaj nas vo mk i da sakas nemas kade porano. Na 5 godini...haaaa nekade ima i bebinja gi ucat da plivaat, a ne pak dete od 3 godini. Jas licno imam nauceno da pliva mnogu mala, sum imala okolu 4godini, no ne na casovi tuku tatko mi ne ucel i mene i brat mi. I den denes OBOZAVAM da plivam.

< Поракaта ја уредил mila28 -- 12.3.2013 9:46:39 >


_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Спорт - кој и кога?
16.7.2013 11:28:08   
Yummy Mammy
Ima li nekoj nekoe ponovo iskustvo za sport i tancuvanje?
Sto treniraa vasite deca vo izminatava godina? Sto ke prodolzat od septemvri?

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Спорт - кој и кога?
16.7.2013 17:47:31   
rina13
Едвај чекам да наполниме 5,6 години јас би сакала да ја пратам на ритмичка гимнастика или уметничко лизгање.А што ќе спортува времето ќе покаже сепак најзначајна ми е нејзината желба.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Спорт - кој и кога?
17.7.2013 10:33:45   
Yummy Mammy
Kerka mi odese na ritmicka gimnastika vo Boris Trajkovski, so 4 god mislam deka bea najmalite, megju koi i ona. Prezadovolna bev, i najverojatno od septemvri povtorno ke ja zapisam zasto ne naogam nisto poatraktivno za taa vozrast devojcinja.




< Поракaта ја уредил Yummy Mammy -- 17.7.2013 10:34:10 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Спорт - кој и кога?
17.7.2013 23:13:25   
niki
Letovo ja zapisavme vo sportski leten kamp za deca na vozrast od 6 do 12 godini. Veke vtora nedela odi i epten e zadovolna. Odat na kampuvanje, postavuvaat satori, igraat igri so topka, vezbaat strelanje so lak i strela, boks, borenje, basket, odbojka, planinarenje,ucat za orientacija vo prostor, odat na plivanje vo more i bazen itn.
Kerka mi najmnogu ja voodusevi lakot i strelata i plivanjeto, no za zal nema kade so istite da prodolzi da se zanimava i po zavrsuvanjeto na kampot
Nekolku nejzini drugarki odat na gimnastika pa bevme da gi gledame na krajot od ucebnata godina koga organiziraa zavrsna predstava pa i za toa projavi interes i planirame od septemvri da ja zapiseme
taa bese spremna i izminatava godina nesto da sportuva no ne se odlucivme za nisto konkretno tuku vo slobodno vreme i vo sopstvena organizacija vozevme velosiped, vezbavme zumba, odevme na plivanje, i na prosetki


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Спорт - кој и кога?
18.7.2013 9:11:54   
Yummy Mammy
Bas mi se svigaat ovie sportski kampovi. A bezbedni li se? Mozda zatoa sto se uste nemam iskustvo, mojava ima 4,5 god i do sega ni so baba i dedo ne sakala da odi nekade na odmor, samo vikendi prespiva kaj niv (iako sme mnogu bliski), edvaj cekam da ja pratam vo nekoj vakov kamp so deca, no nekako mi igraat peperutki vo stomakot od pomislata. Preku skolo li gi organiziraat ili preku nekoi privatni sportski klubovi?

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Спорт - кој и кога?
18.7.2013 9:31:27   
rina13
Не знам дали кај нас сеуште посојат извидници. Кога бев мала знам дека имаше и се организираа летни кампови во Охрид во извиднички и во Црна Гора каде што се учеа некои работи што Ники ги спомена.
Баш ми текна имаме една пријателка која има 5год ќерка си идат заедно на зумба интересна дружба и активнист за мајка и дете.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Спорт - кој и кога?
18.7.2013 13:42:35   
bucko mal
Kaj nas preku shkolo odat,kako na ekskurzija sto se odi vo Mk ovde decata gi nosat na kampuvanje.Mnogu sakat da kampuvaat od mlado do staro.Sin mi beshe,mu se dopadna,samo mnogu prljavi,neizbanjati,neznam moze samo moevo dete taka,nesakal tamu da se banjauser posted image
So sport pocna od 7 godini so kosharka imashe vo negovoto shkolo.
Tuka sakashe tenis,pocna da trenira edna godina pa se otkazauser posted image
Cesto go nosam na bazen,mnogu saka da pliva,mu vikam da odi so trener ne on znael da pliva ne mu trebalo treneruser posted image
Neshto sega mi zbori za ragbi,na shkolo mu rekle deka e za ragbi,bidejki e taka krupen, no jas I mm ne mu dozvoluvame za ragbi.I momentalno nishto ne trenira,neznam shto ponataka ama neshto mora,teshko nesto da mu se pogodi na sinko mojuser posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Спорт - кој и кога?
19.7.2013 21:59:04   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Bas mi se svigaat ovie sportski kampovi. A bezbedni li se? Mozda zatoa sto se uste nemam iskustvo, mojava ima 4,5 god i do sega ni so baba i dedo ne sakala da odi nekade na odmor, samo vikendi prespiva kaj niv (iako sme mnogu bliski), edvaj cekam da ja pratam vo nekoj vakov kamp so deca, no nekako mi igraat peperutki vo stomakot od pomislata. Preku skolo li gi organiziraat ili preku nekoi privatni sportski klubovi?


Sportskiov kamp kaj nas funkcionira po princip na zgrizuvanje na skolski deca preku leto vo vremeto koga roditelite rabotat, popladne i navecer si se doma. Pa od toj aspekt nemame za sto da se grizime. Za bezbednost ne ubedija deka bezbednosta im e na prvo mesto, i dosega osven za dobra zabava od detevo nemame slusnato nisto negativno, nitu deka nesto neprijatno se slucilo.
Denes vezbale mecuvanje i naucile nekolku pozi na drzenje na teloto so mec. Mnogu mi e interesna kerka mi, onaka malecka i sitna, detulence a naucila tolku ubavo i graciozno da zasane vo poza so mec...

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Спорт - кој и кога?
12.10.2013 23:04:49   
niki
trgnavme i na gimnastika, kerka mi obozava da odi
jas smetam deka toa ne e sport za nea bidejki ne e mnogu elasticna no osven balet i gimnastika, nemame drug izbor pa aj si velam barem ke se istrca i iskoka tamu i ke nauci vezbi a plus vo kontrolirani uslovi se se odviva pa se minimalizira povreduvanjeto
interesno e deka detevo moe ne me saka tamu voopsto, mi nema dozvoleno ni sekunda da ja poglednam, bara od mene da ja odnesam do vrata i da zaminam, ponekogas skrisno ke gvirnam i taa stom ke me zdogleda ke mi vikne da si odam
kako reagiraat vasite deca na vaseto prisustvo tamu dodeka im trae casot?

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Спорт - кој и кога?
21.10.2013 12:06:47   
Felly RR
Мамички, што препорачувате за девојче, 4 години. Не знам кај нас ни каков избор има за таа возраст, ама дајте ми некој предлог, па да разгледам. Стварно сакам да ја запишам на нешто, да има малку и некаква физичка активност.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Спорт - кој и кога?
21.10.2013 12:28:31   
Annabel
Можеш на балет, ритмички игри или креативни танци.

Јас ќерка ми ја носам на креативни танци и во групата се деца од 4-7 години.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Спорт - кој и кога?
21.10.2013 15:50:28   
vezilka RR
Можеши на гимнастика, хип-хоп или други модерни танци. И како стоите со пливање кај вас, и тоа е убаво. Од четири години мислам дека може да се почне и со карате.

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?