|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
18.5.2011 19:54:11   
arh_diz
Se soglasuvam so bombica.Jas koga bev vo Makedonija se javiv na pedijatar pregled 1500 denari mislam toa e premnogu visoka cena za Makedonija a i uste nekolku pati na kontrola nemam komentar

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
19.5.2011 9:31:57   
luna*
Јас немам никакво искуство со болницава, но еднаш (додека бев во потрага за добар педијатар) се јавив во Свети Лазар бидејќи за др. Лидија Паздријан која таму работи имав слушано само пофални зборови. Кога ми соопшти девојката дека преглед на дете чини не 1500, туку 1700 денари ќе се онесвестев. Фала Богу дека никој не жали пари за здравјето на своите деца, но јас за еден обичен преглед за двете деца да платам 3400 баш и немам. Колку за споредба, додека беа мали децава ги носевме кај др. Јани во Систина (сега не може повеќе затоа што тој ги води само децата до 1 годинаuser posted image ) - плаќавме 1000 денари за двете деца (попуст за близнаци)

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
29.7.2011 22:32:09   
rosii
citajki gi postovite imav potreba da go napisam i svoeto mislenje,,PRED SE OD ISKUSTVO,,znaci ke izjasnam sto e vo red a sto ne,kako prvo doktorite i profesorite sto rabotat tamu se besprekorni profesionalci,poznavam nekolku od niv ,strucnost ,,no coment,,e bas poradi toa sto gi imaat niv za cenite da ne zboruvam,si znaete,znaci i toa e vo red,sekoj bira sam,nikoj za raka ne te vodi tamu,,bliska od semejstvo mi se operira operacijata 2000 evra,prifateno,za dva dena ja pustaat,mi se javuvaat i mi vikaat so ovie zborovi,,Direktorkata rece deka ke mora da platite do 11 casot,kade go ima toa moze bi jas nemozam da stignam do 11 casot,zar samo eden e pacient od toj den toa me zaprepasti sto ti se javuvaat koga da odneses pari i koga odnesov ni smetka ni nisto,ama aj ke reces samo za zdravje neka e,toa voopsto ne mi se dopadna,a mozebi kako sto imam informacija gazdite uste ne ja isplatile celata suma za izgradbata pa moraat da soberat pari hahhah,i pak ke kazam sekoj sam si bira kade odi,no treba da ima crno na belo kade bil,,,,,,,,,,,,,,pozzzzzzzzzz

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
29.7.2011 23:11:53   
kapina
jas nemam iskustvo nikakvo so sveti lazar no mozam da kazam za eden drug ginekolog  sto zemase po 500 den za pregled na eho i sino kartonce a ne izdavase fiskalna smetka jas toa i go kazav na edna zena sto rabote vo socijalnoto i mi kaza oti slobodno mozam da go prijavam toj gin oti ne izdava fiskalna smetka i naplaka 500den so kartonce za nesto sto ne vrede tolku 

(Одговор на членот rosii)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
23.8.2011 1:44:06   
taci1
zdravo na site rr od damna ne sum pisala no sega me predizvika temata.Jas licno se porodiv vo sv.lazar pred 4 meseci i odlicno si pominav nemam zborovi ni za personal ni za doktori prekrasni se bas carski si pominav,i uste 2 moi drugarki se porodija tamu imat isto iskustvo. i sega sekoj mesec odam na pedijatar kaj Pazdrijan i plakam po 1000 den ama znam deka deteto mi e kompletno pregledano a na kraj ni davat i fiskalni za se.bravo za sv.lazar najdobri se neka prodolzat takauser posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
23.8.2011 7:35:52   
humana
jas nemam iskustvo nikakvo so sveti lazar no mozam da kazam za eden drug ginekolog  sto zemase po 500 den za pregled na eho i sino kartonce a ne izdavase fiskalna smetka jas toa i go kazav na edna zena sto rabote vo socijalnoto i mi kaza oti slobodno mozam da go prijavam toj gin oti ne izdava fiskalna smetka i naplaka 500den so kartonce za nesto sto ne vrede tolku 
-----------а ова во св лазар со кортончињава,посто не работат со картони,па и зато не то земал

(Одговор на членот taci1)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
23.8.2011 13:33:34   
maj25
Jas isto taka bev na pregled vo Sv.Lazar i dobiv fiskalna smetka

(Одговор на членот taci1)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
13.1.2012 0:11:34   
angela55
КАТАСТРОФА. Уште кога влегуваш во болницата, сметководителката е застаната на шалтер (небаре ќе избегаш и нема да им платиш). Ти веќе кога си отиштол таму паричникот ти е спремен. Инаку прегледот не е 1500 туку на секое одење (дали траело 30 секунди или 5 минути) е 2000 денари. Што се однесува до фискалните се согласувам, ќе ти речат тоа е се и ретко кога ти даваат фискална сметка. Мене бременоста ми ја следеа таму и во последните месец-два, ми закажуваа секои две недели, а кога се осетив несигурна и решив да си продолжам во друга приватна болница, докторот ми вика ако е се во ред нема потреба да те зрачам и тебе и бебето секои две недели, тоа е премногу (епа сега видете). Па кога побарав ценовник прво ми рекоа каков ценовник за што????? Па реков за пораѓај. Епаааа нема ценовник и ми треснаа цени од ракав user posted image . Така да моето искуство не е баш нај нај во поглед на болницата, искрено не ви ја препорачувам!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
19.2.2012 14:13:47   
eni
Mamicki, zasto vaka se drzi vo tajnost cenata na poragaj vo ovaa bolnica. Cenata na ostanatite privatni, pomalku ili poveke site ja znaeme. Pa kazete barem dali e poskapo od sistina user posted image

(Одговор на членот angela55)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
19.2.2012 19:56:22   
Cipi Ripi
Eni jas gi imam za prijatel na fb i bas sega brzo istaknaa na zid deka spontano poroduvanje e 66900, ako sakas epidural + 6900.

(Одговор на членот eni)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
19.2.2012 22:18:05   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Eni jas gi imam za prijatel na fb i bas sega brzo istaknaa na zid deka spontano poroduvanje e 66900, ako sakas epidural + 6900.


i jas si se javiv na tel..i bez nikakov problem mi gi kazaa cenite..inaku najeftina e remedika ( spored mene i najdobra) najskapa e sistina (mnoogu se voobrazile ) i sredna e sveti lazar

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
1.3.2012 21:57:02   
anaana
jas samo sakam da se nadovrzam na delot za fiskalna smetka. mojot ginekolog raboti so kartoncinja i jas za eho plakam 500 den so kartonce i nitu ednas ne sum dobila fiskalna smetka. dali e toa praksa vo site ginekoloski ordinacii? ne deka imam namera da ja prijavam ili nesto, ama ne mozam da svatam, bilo kakvo eho da pravis dali vaginalno ili toa drugoto so gelot plakas 500 den? isto li materijal trosi? kako i da e losa praksa na ordinaciite

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
1.3.2012 22:09:20   
kapina
jas kaj mojot gin ne plakam nisto za eho so kartonce tie 500 den sto gi plakas na gin se za nego cisti pari ne smee nitu eden lekar da ti naplati a da ne ti dade fiskalna smetka 

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
1.3.2012 22:14:54   
anaana
lele koja sramota... a inace kaj ovaa doktorka ima mnogu pacineti i toa mnoooogu koga i da odam e guzva ili zakazuvam edna nedela unapred. znaci koja para ja pravi doktorkava, kako ne i e sram. fala bogu posleden mesec mi e pa zdravje posle toa ke ja smenam.. edno sto ne sum zadovolna od nea vtoro me nervira sto taka zarabotuva

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
1.3.2012 22:14:58   
Andriance
Kapina e voo pravo..da znaes deka spored zakon eho ne se plakja..ama ja kolku shto sum zapoznaena 90% od gin.naplakjaat pa i mojot hiihhihi

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
1.3.2012 22:16:26   
anaana
najgolem problem e sto znam kako odi zakonot i znam deka ne treba i toa go rabotam celo vreme i pak odam na pregled i taa si mi zema pari i jas si plakam :) tragicno ama smesno sto da recam

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
1.3.2012 22:47:34   
kapina
sami ste si vinovni jas imav takov gin 2 pati mu plativ po 500 den i poveke ne stapnav kaj nego nema greska on ke se  zbogatuva na moja smetka za nesto sto me sleduva zakonski on ako ti zema  kartonce znaci i pokraj toa sto zema pari i od tebe zema i od fondot 

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
2.3.2012 12:42:41   
Cipi Ripi
I jas vo Neuromedika se utepav od pari davanje, tamu e 750 den eho i toa maticen so plavo kartonce. Rabotata e sto i pokraj parite jas ne bev zadovolna od uslugata. Sega plakam 300 den bez plavo kartonce i sum mnogu zadovolna.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
2.3.2012 15:53:38   
anaana
jas bas citav i na internet i sekade, eve i da se resam da ja prijavam ne mozam. bidejki nemam fiskalna nemam nisto. kako ke dokazam deka taa mene mi zema 500 den za eho. inace ordinacijata se vika MAMA..

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
2.3.2012 16:05:02   
Andriance
ahahha, znam koja e...kaj fontana..Nadica neli?? i mene Partalko mi zema 300 a ne treba ic

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
2.3.2012 16:06:30   
bella80

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

jas kaj mojot gin ne plakam nisto za eho so kartonce tie 500 den sto gi plakas na gin se za nego cisti pari ne smee nitu eden lekar da ti naplati a da ne ti dade fiskalna smetka 

KAPINA AJ MOLIM TE KAZI MI KAJ KOJ GENIKOLOG ODIS,JAS KAJ MOJOT ZA FOLIKULOMETRIJA PLAKAM 300 DEN...FALAAAA

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
2.3.2012 16:08:40   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

jas bas citav i na internet i sekade, eve i da se resam da ja prijavam ne mozam. bidejki nemam fiskalna nemam nisto. kako ke dokazam deka taa mene mi zema 500 den za eho. inace ordinacijata se vika MAMA..

Nema ginekolog koj sto ne naplaka privatno za eho. I jas bas pogore go imam postaveno ova prasanje. Mojata maticna mi zema 300 za eho. Sakav da ja smenam poradi toa, i prasuvav nasekade. Ama sekade naplakaat (pomalku ili poveke), pa poradi toa sto veruvam vo strucnosta na ginekologot se otkazav od menuvanje.


_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
2.3.2012 16:23:05   
anaana
mene ne mi smeta toa sto naplaka, mi smeta toa sto ne znam za sto plakam.. da trosi nesto ajde nekako ke ja svatam. ne dava fiskalna, cekam tamu sekogas koga ke odam, nemam nekoja komunikacija so nea telefonska, ne e nesto zainteresirana da mi kaze sto kako. mene mi e prva bremenost i jas se sto pravam citam na internet bidejki taa nisto ne mi kazuva. pritisok ne mi meri. tuku ajde da zavrsi poroduvanjeto se da pomine lesno pa ke ja smenam i na nikoj ne bi mu ja preporacala.
zamislete deka ni brisevi ne mi imase zemeno. jas si gi pravev tie vo struga kaj drug ginekolog

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
2.3.2012 17:18:40   
temjana
За воља на вистината они од фондот земаат смешни пари, доколку не саката да плаќате ќе одите на државно и таму не смеат да ви наплаќаат. Приватните без разлика дали ви се матични или не насекаде наплаќаат. Прашањето е зошто цените им се насекаде различни, јас плаќам 750 ден ехо, искрено не сум задоволна од матичниот па ќе си одам и на друго мислење но за жал во мојата состојба не го менувам сега матичниот бидејќи клиниката има многу добра опрема. Јеuser posted image знам деке си преплатувам меѓутоа за некои работи колку и да те фаќа инает сепак ќе си речеш ајде само за арно да биде, а и повторно ќе речам имаме избор државно каде што е бесплатно.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
2.3.2012 18:12:46   
Cipi Ripi
Jas otkoga go smeniv dr od neuromedika, povtorno odam na privatno no sega plakam 300 den za eho. Dr ima 4d, Ctg i se drugo, znaci mnogu e dobro opremen, i ovoj dr treba da si go isplati 4d aparatot isto kako i tie vo neuromedika, pa ne gi krade pacientite. Od druga strana bev i 2 pati na drzavno, potocno na klinika na pregled, i bev 100 pati podobro istretirana za razlika od Neuromedika. Prosto ne mi se veruvase deka vo taa guzva so tie pacienti milion sto cekaat da bidat pregledani, doktorite mi napravija detalen pregled,i eho i vaginalno, plus soveti mi dadoa, plus ti vika da ne sakas da me prasas nesto, plus imaat i na klinika sega najnovi aparati, se ti zapisuva kolku ti e glavata na bebeto,meseto, kilaza i dr... E ova nikogas ne go dobiv od neuromedika, pa kakva sakale oprema neka imaat.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?