|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Спонтан абортус
23.1.2011 20:50:51   
eli07
Dali moze nekoj da mi kaze kakvi ispituvanja imate praveno posle spontan abortus.Jas imav mrtov plod vo 10-ta nedela sega e se ok i pokraj makite sto gi istrgav,ja cekam prvata menstruacija i doktorot mi kaza deka doprva treba da pravime nekoi ispituvanja.Dali nekoj pravel ispituvanja i koi se pozelni da se napravat posle spontan.Pozdrav

(Одговор на членот mama_934)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Спонтан абортус
23.1.2011 20:53:25   
humana
Jas gi napravi mikrobioloskite,toa se 4 neznam tocno sto se:),eho i papa test.samo toa

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Спонтан абортус
24.1.2011 13:07:17   
Olivia
eli07




Dali moze nekoj da mi kaze kakvi ispituvanja imate praveno posle spontan abortus.Jas imav mrtov plod vo 10-ta nedela sega e se ok i


Eli 07 mene doktorot me prati vo edna ordinacija za transfuziologija utre imam zakazano pa ke ti pisam sto ispituvanja ke mi bara doktorkata, a ginekoloski ispituvanja kako pap mikrobiologija hormoni pravev pred bremenost i bea uredni e seg ke vidime preku krv kakvi analizi pravat,pozz


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Спонтан абортус
25.1.2011 9:38:17   
Izabela*
Zdravo ringerajki eve i jas se vrativ od ispituvanje posle spontan abortus i doktorot  vo Remedika na ehoto zabeleza nekoja vrodena pregrada na vrvot od matkata no rece deka ne e siguren dali taa bila pricina za abortusot. Zatoa mi zakaza intervencija po mestrualniot ciklus, pa denes mi dojde i vtorata mestruacija po abortusot i srekna sum sto ne mi nastanaa nekoi poremetuvanja na mestruacijata. Doktorot kaza deka intervencijata bila so lokalna anestezija i kratka i deka ne bila strasna a jas iskreno se nadevam deka e taka. Dokolku nekoj ima info za ovakvi intervencii neka mi pise. Pozdrav do site

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Спонтан абортус
25.1.2011 20:55:13   
humana
Zdravo ringerajki eve i jas se vrativ od ispituvanje posle spontan abortus i doktorot  vo Remedika na ehoto zabeleza nekoja vrodena pregrada na vrvot od matkata no rece deka ne e siguren dali taa bila pricina za abortusot. Zatoa mi zakaza intervencija po mestrualniot ciklus, pa denes mi dojde i vtorata mestruacija po abortusot i srekna sum sto ne mi nastanaa nekoi poremetuvanja na mestruacijata. Doktorot kaza deka intervencijata bila so lokalna anestezija i kratka i deka ne bila strasna a jas iskreno se nadevam deka e taka. Dokolku nekoj ima info za ovakvi intervencii neka mi pise. Pozdrav do site
Izabeladali doktorot ti spomna nesto kako septum?edna moja drugarka imase i sega e dobra i go otstranija i sega ceka bebe.Ako e toa mislam deka ke bides ok posle intervencijat.pozz 

(Одговор на членот Izabela*)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Спонтан абортус
26.1.2011 13:01:07   
Izabela*
Humana mi spomna samo mala pregrada koja se naogala na vrvot na matkata i deka so intervencijata trebalo samo da se presece i deka operacijata ne bila voopsto strsna. edvaj cekam da zavrsi se za pak da mozam da si ostanam user posted image Pozdravce do tebe i fala na info

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Спонтан абортус
26.1.2011 15:31:43   
humana
Ajde izabeluser posted image user posted image user posted image ke bideme dobri, i ke imame user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Izabela*)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Спонтан абортус
29.1.2011 18:20:07   
Olivia
Izabela koga ti e intervencijata, stom doktorot veli da ne se grizis taka treba i da bide , dobro e toa sto vednas imas ureden ciklus toa znaci deka hormonite si dosle na red po abortusot, neka ova se bide minato a sega da gledame napred i cekame da ostaneme user posted image .

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Спонтан абортус
29.1.2011 22:47:21   
Akii
Izabela jas imam slicno iskustvo kako tvoeto. I mene pri kiretazata vo sistina mi vidoa nekoja pregrada i mi rekoa deka ke treba da se odstrani.Duri pravev i HSG, za da se vidi tocno kakva e pregradata. No jas bev  i po vtoro mislenje, i tamu mi rekoa deka treba da se napravi 4de eho za da ubavo vidi kakva e pregradata.Ako e od tie sto ja deli matkata do dolu na dva dela, togas treba da se odstrani, ako ne ne mora.I doktorot mi napomena deka septumot ili pregradata moze da napravi spontan po 12 nedela, a ne do 12.Pa jas odluciv da napravam 4de, pa da odlucam. Kazi mi te molam ti sto ke pravis.Pozdrav do site

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Спонтан абортус
30.1.2011 0:01:30   
verica p
Draga Eli07 znam kolku e tesko koga edna zena ke pomine niz tie vrati so ti se gi pomina no morame da si dademe sila za ponatamu za da uspeeme vo ostvaruvanje na nasiot najgolem son. Mnogu user posted image do tebe i do site rr -ki koi pomiinale niz najlosoto vo zivotot i imaat sili za ponatamu.

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Спонтан абортус
30.1.2011 2:22:31   
humana
Na drugarka mi septi=umot i go otkrija preku laparaskorija i ona gi isfrlase bebinjata prvite dve nedeli,i go trgnaa septumot i sega si cekauser posted image user posted image ,neznam bas dali se gleda na 4d,posto nea nemozea da i go otkrijat preku eho

(Одговор на членот verica p)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Спонтан абортус
30.1.2011 12:50:12   
eli07
Fala Verica mora da bideme jaki zatoa sme zeni neli :)) Fala na site za podrskata i posakuvam da nemame vakvi nervozi ponataka i da si imame zdravi bremenosti i zdraviuser posted image user posted image user posted image Pozdrav

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Спонтан абортус
31.1.2011 8:42:38   
Izabela*
Zdravo na site, intervencijata mi e utre i pravo da vi kazam me faka strav. Inaku i jas sum mnogu srekna sto ciklusot vednas mi se regulira. Inaku da i odgovoram na Akii mene doktorot mi kaza deka dokolku postoi nekoja vrodena pregrada vo matkata najdobro e da se intervenira bidejki na pocetokot taa mozebi i nema da pravi nikakvi problemi no podocna moze da dojde do predvremeno raganje i toj insistirase vednas da se otstrani taa pregrada za da podocna ne postojat nikakvi precki za uspesna bremenost. Inaku ova e mislenje na dr. Dimitrov od Remedika. Ajde pa ke vi kazam kako e pomine intervencijata, malku se plasam od toa anesteziite no toa sta se mora nije tesko. Pozdrav

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Спонтан абортус
31.1.2011 11:41:49   
arh_diz
Srekno Izabela

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Izabela*)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Спонтан абортус
31.1.2011 13:04:30   
Olivia
Izabela vo sigurni  race si, srekno i so lesno utre!

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Спонтан абортус
31.1.2011 13:19:08   
Izabela*
fala vi mnogu

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Спонтан абортус
31.1.2011 14:16:28   
Isabella
So lesno da pomines "imenjacke"

(Одговор на членот Izabela*)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Спонтан абортус
31.1.2011 14:23:22   
Izabela*
fala ti

(Одговор на членот Isabella)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Спонтан абортус
31.1.2011 14:23:55   
stela
So lesno Izabela i imaj uspeshna intervencija, koja ke bide pocetok na srekjen period! user posted image

(Одговор на членот Isabella)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Спонтан абортус
31.1.2011 16:42:29   
Akii
Izabela, srekno utre i nemoj da se plasis. Se  ke bide vo red veruvaj. Ke cekam da ni pises kako si pominala, zosto i jas ke treba najverojatno da go minam toj pat.

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Спонтан абортус
31.1.2011 22:19:03   
verica p
So sreka Izabella utre i bez strav i sto poskoro so ubavi vesti!!!

(Одговор на членот Izabela*)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Спонтан абортус
2.2.2011 12:05:14   
Izabela*
Ziva sumuser posted image user posted image user posted image fala bogu zavrsi se super. Eve sega si lezam doma, majku sum zasemetena od anestezijata ama se pomina dobro. Doktorot mi rece deka pregradickata bila golema am sega se nadevsm se se sredi. Za 1 mesec sum na kontrola pa ke se vidat rezultatite od intervencijata  inaku Akii ne e nisto strasno sredija i ti pregradata za potoa da nemas problemi kako mene. Ajde zdravje boze pa za nekoj mesec ke me izraduvaauser posted image pozdrav do site

(Одговор на членот verica p)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Спонтан абортус
2.2.2011 12:13:31   
Izabela*
samo da ve prasam, doktorot mi prepisa tableti Cyclo-Proginova da pijam po edna tableta na den dali nekoj gi ima primano ovie tableti i kakvo e iskustvoto, mnogu mi e strav od vakvite hormonski tableti. Pozz

(Одговор на членот Izabela*)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Спонтан абортус
2.2.2011 16:13:13   
Akii
Super Izabela, bas mi e milo sto se e vo red i sto pomina. Kaj i da e i jas ke odam. Znaci ti pravea hesteroskopija taka? Kolku te kostase intervencijata vo Remedika?A za hormonskite ne se misli i nema od sto da se plasis. Jas gi piev Primolut-nor pa nisto posebno ne osetiv koga gi piev. I tie se za da se sredi menzisot mislam.Pozdrav

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Спонтан абортус
2.2.2011 18:40:34   
Izabela*
Zdravo Akii, fala ti mnogu za poddrskata, inaku intervencijata me kostase 28.000 denari, malku skapo no sepak vredi bidejki se pomina dobro. Inaku vo vrska so hormonskite tableti i jas  gi primav primolut nor za cistata koja mi se javi na jajnikot, no za ovie tableti cyclo proginova pisuva deka se nameneti za zeni vo klimakterium i raboti koi mi sugeriraat deka ne treba nitu da pomislam da gi primam tabletite, pa zatoa se isplasiv i mu se javiv na doktorot a toj kaza deka so nivna p[omos trebalo da se obnovi endometriumot vo matkata, a na upastvoto na tabletite go pisuva sprotivnoto. Pa na kraj kraevi sto e razbiram jas od medicina sto ke recat toa ke pijam samo da si imam bebence. I ti ne razmisluvaj vednas otstranija pregradata za da si imas uspesna bremenost. pozz 

(Одговор на членот Akii)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?