|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Обем на глава
30.3.2017 10:18:37   
milena08
Pocituvani
Koj e normalen i prosecen obem na glava za devojce vorast 14,5 meseci.
Se plasam deka obemot na glavata na mojata kerkicka e pomal od normalno deka e pod prosekot t.e iznesuva 45cm
Inaku rodena e prviot den od 36-ta nedela (malku predvreme) no spontan poragaj bez komplikacii ni na poragajot ni posle.
Rodena e 48cm i teska 2.5 kg ama ke proveram koj i bese obemot na glavickata pri raganjeto
Ima li mesto za zagrizenost i dokolku e nadvor od normala sto treba da se prevzeme
Vo delot na razvojot i motoricki i govoren mislam deka e ok za vorasta.
Probuva da zboruva zborovi kako mama bato pa-pa, tato, matej(imeto na brat i) daj, opa, i uste nekolku pee na nejzin jazik pogoduvajki go tonot na pesnata, veke se dvizi drzejki se za mebelot veke i se ohrabruva da se pusti cekor-dva sama.


< Поракaта ја уредил Snowhite RR -- 3.4.2017 21:52:28 >
Непосредна врска до пораките: 1
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?