|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Омилена храна на трудниците?
19.11.2014 8:10:48   
Anuska14
Со првата бременост благо во секој облик, станував во сред ноќ за да каснам чоколадо или крем банана. Со вторава бременост преорјентирана сум на кисело-краставички, кисели моркови, карфиол....ми иде да ја испијам течноста од теглата каде што стојат краставичките.user posted image

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Омилена храна на трудниците?
19.11.2014 19:18:35   
Ki4iko
Anuska14 хеххеее,јас во почетокот на оваа бременост го имав истото чувство и желба за кисело,сега лимони не знам колку да изедам,цедам лимон во се ,буквално во секоја солена храна user posted image

(Одговор на членот Anuska14)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Омилена храна на трудниците?
10.3.2015 15:12:13   
Maya1
Од кога останав бремена ТОСТ ми се врти во главата и палачинки. мммммм user posted image user posted image

(Одговор на членот Mlada mama)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Омилена храна на трудниците?
10.3.2015 16:38:20   
Felly RR
Мае, Мае, ме застрви сега и мене. user posted image
Во првата бременост чипсот ми беше омилена храна. user posted image а со вторава, сега за сега ништо омилено немам.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maya1)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Омилена храна на трудниците?
10.3.2015 16:47:24   
Bethany
И со двете бремености само теста, слано, благо, дај шта даш.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Омилена храна на трудниците?
10.3.2015 18:16:10   
Maya1

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Мае, Мае, ме застрви сега и мене. user posted image
Во првата бременост чипсот ми беше омилена храна. user posted image а со вторава, сега за сега ништо омилено немам.

Хехе.. како викаат "Не спомнувај!" цц а јас си се изнакажав. user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Омилена храна на трудниците?
10.3.2015 22:38:43   
gina
jas nekako poveke burek sakam i kiseli krastavicki a nesto omileno posebno sega zasega nemam si kasnuvam i blago ako porano mnoguretko jadev go izbegavam ama skoro sekoj den po malku kasnuvam da ne preteruvam

(Одговор на членот Maya1)
Непосредна врска до пораките: 57
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:


Анкета


mami

Да имате услови да бирате би се одлучиле за :

државна пракса (18%)

приватна пракса (82%)


Број на сите гласови: 11

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!