|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Омилена храна на трудниците?
22.9.2009 14:50:19   
alex_mo
   I jas sakam ruska salata....user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Омилена храна на трудниците?
23.9.2009 16:43:37   
денвер
сега за сега највеќе ми се јаде тостови и месо и многу малку јадам благо што не личи на мене 

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Омилена храна на трудниците?
19.11.2009 12:46:42   
barbi
Zdravo ringerajkovci, se izvinuvam sto ne mozev da se druzam so vas vo izminatiov period, kako sto ste zapoznaeni bremena sum i toa vece osum ned.Mnogu mi e maka, mnogu povracam, nisto ne mozam da jadam.So prvata bremenost ne mi bese vaka, dali ina vas vi se ima sluceno toa razlicni brem.

(Одговор на членот денвер)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Омилена храна на трудниците?
19.11.2009 12:49:55   
mother 29
Јас незнам,допрва ке видам хихииххиuser posted image

ама мајка ми така била!со мене ништо не и било ,дури само јадела и  се направила гица,а со сестра ми црева истурала user posted image

(Одговор на членот barbi)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Омилена храна на трудниците?
19.11.2009 18:35:46   
nutelizza
Банани, додека ја јадев едната лупев друга user posted image ненаситнО ги ставав во уста, и јади јади може сум изела еден камион со банани 9 месециuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Омилена храна на трудниците?
24.11.2009 9:45:42   
Палешка РР
Веќе немам омилена храна, ниту апетит user posted image . Бебето се искачи горе и неможам ништо да јадам, после ми е тешко. Со сила ставам в уста.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Омилена храна на трудниците?
24.11.2009 11:23:46   
mother 29
јас кога бев бремена ,омилено ми беше јогурт со смоки.ллелел се давев во такво!user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Омилена храна на трудниците?
24.11.2009 11:28:09   
profesorica
житарици, банани, ресани, ладни сендвичи.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Омилена храна на трудниците?
3.12.2009 11:30:58   
Палешка РР
Костени. Леелеее 1 кгр изедов. user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Омилена храна на трудниците?
11.6.2010 15:09:25   
penelopa
Моментално најомилена храна ми е Нутела, чоколадно млеко и овошје- јагоди, цреши, лубеницаuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Омилена храна на трудниците?
11.6.2010 17:47:52   
jasmina 25
mnogu pijam jogurt i se sto moze da se jade so jogurt burek,lisnato i dr...a od ovosjwe jadam banani,praski...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Омилена храна на трудниците?
12.6.2010 12:08:57   
arh_diz
Momentalno omilena hrana mi se praski, kajsii ,cresi , lubenica , meso sladoled .Jogurt mi se pie ama mi se losi od nego. Blago nejadev mnogu ni pred da zabremenam nitu pak sega

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Омилена храна на трудниците?
12.6.2010 12:54:31   
skorpijana
jas momentalno jadam mnogu zeleni slivi i kajsii se uste ne mi e nisto bidelo se nadevam nemauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Омилена храна на трудниците?
12.6.2010 20:47:56   
none
jas sum 6 nedela i ne osekjam nesto posebno osven brzo se zamoruvam pijam jogurt i normalno zelencuk no i pak pusam po nekolku cigari kazete mi so iskustvo koj pusi od vas lele mora da se prestane

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Омилена храна на трудниците?
12.6.2010 20:56:43   
vezilka RR
Ех, ноне, ќе се караме..јас би ти препорачала да не пушиш..па толку долго го чекаше бебчево user posted image За воља на вистината и јас баш и немам некоја омилена храна..бар за сега..Иначе омразена и те како имам..user posted image Не можам да смислам никаква манџурина..ниту месо..ама затоа овошје и зеленчук јадам..па само на то сум..

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Омилена храна на трудниците?
12.6.2010 21:10:05   
Sandric
Leleeee sladoled, cokolado ...i se sto e blagouser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Омилена храна на трудниците?
14.6.2010 16:21:41   
saskicka
user posted image   Da se nadovrzam na temata eve i jas otsekogas jadam mnogu soleno i site mi velea deka ke imam since .sega sum 18 nedela i mi kazaa zensko i mnogu sum srekna i pak si jadam solena hranauser posted image

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Омилена храна на трудниците?
14.6.2010 17:15:24   
arh_diz
saskicka i jas jadev mnogu soleno no sega prestanav. Od solenata hrana se dobivaat otoci

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот saskicka)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Омилена храна на трудниците?
14.6.2010 17:52:04   
Rossana
Јас јадев чоколади ко луда, на ден по 500 гр. ми се собираше да имам изедено чоколада, а исто и пиев пепси. Немаше ден да не поминам со пепси 1.5л и чоколадо 

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Омилена храна на трудниците?
14.6.2010 20:14:33   
none
rossana jas znam deka gazirano e zabraneto a i blago vo umereni kolicini sega ako gledame kako treba a jas po dve tri cigari ama veke ne denes ne zapaliv od koga procitav deka  6 do 10 nedela se znacajni

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Омилена храна на трудниците?
5.7.2010 13:31:39   
Martins mom
Се ми беше одвратно во бременоста...само портокали, мандарини, киви и банани јадев и болна бев по калинки (не знам од кај ми паднаа на памет во ноември, декември, не знам точно кој месец беше, ама знам дека ги немаше), но успеав да ги дочекамuser posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Омилена храна на трудниците?
5.7.2010 16:12:52   
mama26
ednas samo mi se prijade burek bev 8mi mesec .pa zemav si napraviv.i si pocnav da jadam koga mm stana za na rab.i me vide me napravi nenormalna so nesum mu rekla da mi kupiuser posted image .

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Омилена храна на трудниците?
14.11.2014 19:06:40   
Melanija RR
Која ви е омилена храна во моментов?user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Омилена храна на трудниците?
14.11.2014 20:46:31   
Mihaela 2010
Nemam omilena, za srekja ne sum po blagoto povekje sakam sirenje, krem sir peciva....

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Омилена храна на трудниците?
14.11.2014 23:48:21   
Ki4iko
Мене омилена храна , вон бременост ми се тестенини, но сега помалку ги јадам.Во оваа бременост најмногу ми се јаде спанаќ верувале или не, тиква печена ,костени и печурки user posted image ,долг ми бил списоков user posted image .Доброшто не е благото како во првата бременост ,па си накладов тогаш 20 кг + user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali vasiot doma bi go ureduvale

Vie samite (100%)

Ke prepstam drug da mi go uredi (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!