|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Гума за пливање/мускули/чамче
3.8.2013 20:52:36   
Felly RR
Каква опрема за пливање носите со вас на одмор? И за која возраст што сметате дека е соодветно?
Ние лани имавме гума за пливање, од оние со отвори за ножињата што се, ама М многу ја стегаше, и речеиси воопшто не пливаше во неа. Оваа година зедовме обична-најобична гума, па супер и се погоди, си пливаше со држење за рачиња, а и сама малку се пушташе.
Па доби и на поклон мускули од сестра ми, пливаше и со нив, ама и нејзе и беше некако страв само со мускули, па во комбинација со гумата ги користеше цело време. Затоа сметам мускулите може за понатаму.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Гума за пливање/мускули/чамче
4.8.2013 8:20:36   
rina13
Искрено се двоумам што да и земам.Мислев елече,дали вие имате искуство и што мислите дека е соодветно за 2 годишно дете?

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Гума за пливање/мускули/чамче
4.8.2013 10:12:32   
Bethany
Рина13 РР мислам дека за двогодишне дете е најдобро гума, или таа со отвори за ножиња, или обична, само помала.
Некако тие елеци и мускули ми се за поголеми деца. Знам по внукот ми, тој почна со тоа елече некаде на 4 години, ама секако се зависи од дете.

Син ми лани не сакаше во таква гума со отвори за нозете, беше во обликот на пајче, ко да се плашеше од неа, оваа година го земавме пак со нас, и не проверивме, кога таа испушташе воздух. Ама и така и така не сакаше во неа. Не знам, не му се допаѓаше, плачеше од неа.
И лани и оваа година бевме со чамче во вода, или го носевме во раце со нас во подлабоко без ништо. Кога водата го дигнеше не го чувствуваш, плуташе по водата и без ништо user posted image


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Гума за пливање/мускули/чамче
4.8.2013 15:29:13   
miana
Moevo dete ima 20 mesei i jas i kupiv guma kako dubak,i mislam samo so gumata da ja stavam .Za muskuli e mnogu mala,vikaat deka se stavaat nad 3 godini,takada ili so guma ili kaj mene vo race

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Гума за пливање/мускули/чамче
4.8.2013 16:26:18   
vezilka RR
Лани на година ипол пливаше со гума - дубак. Годинава со мускули. Ама морам да напоменам дека моево нема страц од вода, дури и без ништо сакаше. Сакаше и во чамче. А и тие елечињата се добра идеа, само мене не ми текна за нив пред да идеме. Абе битно да се во вода и да се забавуваат. Како битен момент само сакам да напоменам убаво да да се проверуваат дали се дупнати или дали убаво се затвораат.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Гума за пливање/мускули/чамче
5.8.2013 13:30:52   
cevlice
оваа година со нас носевме гума за пливане и мускули несакаше ништо да му се стави да проба иначе сме на возраст од 3,5 години ...така едноставно да си шлапка сам во вода . залудно фрлени парички.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Гума за пливање/мускули/чамче
5.8.2013 13:48:19   
JovanaJ
Gi imame site rekviziti, no najmnogu saka da sedi vo guma. Si uziva, se slapka i ne se zamara, muskuli ne saka da vidi user posted image pa ovaa godina ke vidime kako ke bide.

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Гума за пливање/мускули/чамче
13.8.2013 0:05:40   
Snowhite RR
Имаме мускули, елек, чамче, кое го купивме минатата година, ама чамчето ни беше баксуз. Минатата година ни го дувна ветрот и ни избега, за малку во Грција ќе отидеше ако не го донесоа тие со кајчината што возат, а оваа година повторно избега, ама заедно со мм и син ми, па едвај се вратија, т.е. жена професионален пливач, која ги видела им помогна да се вратат. И на крај ни се дупна и го фрливме. Затоа ако купувате чамче, интересна занимација е, ама само во плиткото, не одете далеку, особено ако дува ветар. Откако се дупна чамчето, тато купи гума и перниче за мама. Со гумата најубаво од се, си ја става и сам си плива, за со мускули уште е мал, со елекот се изнапи вода, само гума за пливање и ништо друго

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Гума за пливање/мускули/чамче
10.7.2014 16:24:42   
Felly RR
СО гума дефинитивно е најубаво и најсигурно, зошто никако не може да потоне, и може само да си плива. Битно е да биде отворот погоден, да не е премногу широк, па детето да се слизне надолу низ гума. М сепак повеќе ги сакаше мускулите оваа година, најверојатно гумата повеќе ја ограничува, а со мускулите се чувствува послободна, но и понесигурна, па затоа со мускули кога беше бараше и дополнителна поддршка. А во плиткото нормално и сама се шлапкаше, ги туркаше брановите. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 9
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?