|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Здрава исхрана за време на бременост
22.5.2015 18:45:37   
tamara..
Zdravo na site...sakam da mi kazete dali semeto od "Cia" moze da se konzumira vo bremenost..
Jas veke dolgo vreme go koristev pred da stanam bremena,ama sega ne sum sigurna dali smeam,ako znae nekoj neka pise...

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Здрава исхрана за време на бременост
22.5.2015 21:47:13   
Melanija RR
tamara.. добре дојде на Рингераја user posted image ти посакувам убаво време user posted image многу совети со сите членовиuser posted image

За чиа семето незнам дали се користи и колку,но знам дека е многу хранливо и го конзумираат и бебиња со +12 месеци. Можеби е најдобро да се консултираш со некој нутриционист. Твојот краен термин може да го напишеш ТУКА user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот tamara..)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Здрава исхрана за време на бременост
26.5.2015 12:17:01   
miana
Јас посетувам нутриционист. Денес бев, и прашав дали е корисно чиа семетоза бремени жени, и одговорот беше - да, слободно, корисно е и дава енергија.

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Здрава исхрана за време на бременост
8.7.2015 14:37:17   
Kvisko
Јас пак прекинав во чиа семето откако прочитав на нет дека не е сеуште испитано како влијае во бременоста, а во списанието Sensa инаше пишувано дека не треба да се конзумира повеќе од три месеци во континуитет и така го баталив.
Сега се трудам да внесувам што е можно повеќе зеленчук и овошје и фала богу на контрола на крвна слика во 13 недела резултатите беа добри.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Здрава исхрана за време на бременост
8.7.2015 22:27:11   
Hopeful RR
Јадев чиа во тек на цела бременост и немаше никаков проблем, како што гледам, така што слободно user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Здрава исхрана за време на бременост
25.1.2016 23:04:30   
anavas
Zdravo, imam edno prasanje, vo 24ta nedela sum i doktorkata mi preporaca da pijam govedski zelatin. Nekoja od vas dali ima slicno iskustvo?

(Одговор на членот tamara..)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Здрава исхрана за време на бременост
2.6.2016 19:14:29   
fetusce
mene ic ne mi se jade. Nekako ne se cuvstvuvam gladna. Samo dvapati vo denot jadam. So prviot sin bremenosta mi bese mnogu teska bev kako sumo borac i samo jadev. A sega sum taka taka so nemnogu jadenje i se nekoi gluposti mi se jadat kako smoki, slatki kolacinja. takvo nesto. A od manzi skoro nisto se po pola tanjir.

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 32
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:


Анкета

koe ime e poubavo?
majka 79ognen (66%)

oleg (34%)


Број на сите гласови: 100

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!