|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Полот на бебето
27.6.2009 7:27:41   
Еца
user posted image Алекс мо! Ти исто како палешка има син 11 години и сега пак ни е трудна, брвао, браво, поголемо семсејство, поголема радост user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Полот на бебето
2.7.2009 9:51:38   
Adrijana
Srnicka sto ti kazaa kakvo soncence nosis, zensko???
Jas vcera bev na pregled i mi potvrdi doktorkata, veli seuste e devojceuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Полот на бебето
2.7.2009 9:57:39   
srnicka
:)
Jas utre treba da odam pa ke vidam dali se smenilo nesto od posledniot pat. Ama sakam devojce da e :)

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Полот на бебето
2.7.2009 10:08:17   
big_mama817
na site sto ste vo iscekuvanje na zlatni sonca vi posakuvam da vi se zdravi i zivi bidejki tie se najgolemoto bogatstvo,sreka i radostuser posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Полот на бебето
2.7.2009 10:17:07   
Еца
Еве ме и мене со женскоuser posted image како кажа мами во еден пост изгледа навистина машките се ретчатuser posted image Ајде вие одете на второ за машко, јас ќе одам на трето за машкоuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Полот на бебето
2.7.2009 10:20:43   
srnicka
mi go prezakazaa ehoto za vtornik, taka da do togas ke cekam ama trpenie spesenie kako vikaat.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Полот на бебето
2.7.2009 10:24:42   
mami
јас мојот долг кон човештвото го дадов- еден син е доволно, следните три ке бидат женски и тешко на некој ако не е такаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Полот на бебето
2.7.2009 10:25:25   
srnicka
hahahhahh , mami carica siuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Полот на бебето
2.7.2009 10:50:13   
mami
епа што...изумираат машките- ете јас подарив едно, сега сакам женски...а вие што имате по две женски сте потфрлиле..мислам извинете, ама нема јас да мислам на сите ваши ќерки, па мора и вие да придонесете..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Полот на бебето
2.7.2009 10:52:51   
Еца
Леле Мами кога ќе те грабнам ќе ти дадам јас тебе, сме потфрлилеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image па има ли поубаво од ќерка(мислам и синче си сакам)ама вака барем нема да биудам вештерка свекиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Полот на бебето
2.7.2009 10:55:14   
mami
абе не ми се лутете, па не мислев јас серизно дека сте потфрлиле..мене сите деца ми се сонца и најубави...и ако баш сакаш да знаеш јас нема да бидам вештерка свекиuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image а и бабите некогаш знаат да бидат напорни, така да на исто сме...
какви сака нека се децата..полот е најмалку важен..важно е да се живи и здрави...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Полот на бебето
9.7.2009 10:12:23   
mami
Срничка, што рекоа на ехо? што да чекаме- беболина или бебефраер???user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Полот на бебето
9.7.2009 10:25:26   
srnicka
Abe zenska ipol e :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Полот на бебето
9.7.2009 10:30:11   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image уште една женска...бреее женска година

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Полот на бебето
9.7.2009 14:14:38   
simona
decata se najgolemiot dar od boga,pa zatoa neka bide zivo i zdravouser posted image Mazot mi imase pregolema zelba da bide user posted image dali od toa deka tie se dvajca braka ili samo zaradi maskoto ego.No jas potajno vo sebe posakuvav da bideuser posted image i toa mi se ispolni.Na pegledite go prasuvav dr.kakov e plodot toj sekogas kazuvase deka ne se gleda ili karlicno svrten i red dr rab.Otidov na privaten dr. vo Veles kaj dr.LJUBCO SINADINOVSKI na 3D exo i toj mi ja potvrdi tocnosta na plodot.Bev user posted image  

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Полот на бебето
9.7.2009 14:16:51   
mami
Симона мила, ајде сега оди на линков да ни пишеш кога е твојот термин за породување user posted image да те имаме во планuser posted image user posted image user posted image   http://www.ringeraja.mk/forum/termin-za-poroduvanje/m_2675/tm.htm

< Поракaта ја уредил Elena -- 9.7.2009 21:36:10 >

(Одговор на членот simona)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Полот на бебето
9.7.2009 14:22:36   
simona
sega se podgotvuvam da bidam mama na edno prekrasno sonce koe vo momentot me potklocnuva a i veke mu e tesnicko vnatre bidejki sum vlezena vo 8mi .Taka jas i user posted image se druzime uste sega.

(Одговор на членот simona)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Полот на бебето
9.7.2009 14:25:49   
mami
Симона мила, кога е твојот термин? бидејќи си влезена во 8ми тоа би дошло некаде крајот на месецов да ти е краен термин или август?

(Одговор на членот simona)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Полот на бебето
9.7.2009 21:44:01   
simona
vlezena sum vo pocetokot na 8mi a po nedeli sum 31 nedela taka da po posledniot pregled vo ponedelnikot dr. mi potvrdi deka veke sum vlezena a terminot mi e vo septemvri

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Полот на бебето
13.7.2009 11:24:06   
karolina
 Jas nosam zenskouser posted image  na pocetok nekako navivav za masko a mm za zensko sega veke se naviknav na idejata i veke pocnav da kupuvam rozevi raboti i mnogu se raduvam a doktorot mi vika za sekoj slucaj kupuvaj neutralni boi user posted image u slucaj da sum utnal ,

(Одговор на членот simona)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Полот на бебето
13.7.2009 18:04:59   
katence
bas sega mi tekna jas koga bev trudna so sin mi idam na pazar i edna baba od tezgata odednas mi vika,aaaa masko e i jas i vikam neznam uste nemame potvrdeno sto ke bide i onaa vika nema sto da proveruvas eve gledam masko e.mnogu ne veruvam na gledacki pa na vremeto mnogu ne obrnav vnimanie sto rece.

(Одговор на членот karolina)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Полот на бебето
21.7.2009 19:42:31   
Cacko
Jas nosam zensko,srcka na mama ke bide taa.Uste od pocetokot site sto gi znam navivaa za masko, a jas bev tolku neutralna ,samo sakav da e zivo i zdravo.I mm potajno navivase za masko od pocetokot,ama ko za belja ne mozese da se vidi na eho sto e.Mislam deka prvite 4 meseci bebulina si igrase majtap so nas zosto na pregled koga ke idevme samo racete i gazeto i go gledavme. Vo 5 mesec koga trgnavme na pregled mm bese keflija demek denes konecno ke vidime sto e.Nema da veruvate,taman doktorot so sondata da vidi vo megunozjeto imas odednas raka megu nogite ko da ni vika sipak ke vidite.Vo taa polozba bese i naredni 20 min po sto normalno se otkazavme.Ja na sala iskomentirav deka cim se krie so rakata,cim se srami sigurno e zensko, i ete bev vo pravo

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Полот на бебето
21.7.2009 22:06:15   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image леле цацко си ме изнасмеала скросuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image п.с. аватарот ти е супер, баш е законuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Полот на бебето
24.7.2009 12:34:53   
tea
Zdravo na site, jas sum nova i ve pozdravuvam site.
Me interesira koga najrano moze da se odredi polot na bebeto?
Potocno, znae li nikoj dali vo 15-ta ili eve neka bide 16-ta nedela so 4d eho moze da se vidi polot ili e mnogu rano?

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Полот на бебето
24.7.2009 12:43:29   
Mammy
Здраво Теа,
Добредојде на РР, се надевам дека ептен ќе ти биде од корист.
Еве и јас сум веќе 36 недела, а полот на моето бебенце го знам од 13-та недела.
Тогаш докторката беше 90 посто сигурна. Така да се зависи од позицијата на бебето,односно како е свртено и од умешноста на докторот.
Моето бебе секогаш кога го гледавме на 4д нон стоп беше со раширени нозе и си го држеше курето user posted image ..
Така да, барај добар доктор за ехо. Мене мојата докторка многу ми ја фалеа за таа работа. Д-р Гордана Петровска, Систина.

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот tea)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?