|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што не сака да јаде детето
28.10.2012 20:31:18   
Ikana
Морков! Ах тој морков! Невозможна мисија е да се изеде и едно тркалце! Пробав да и го маскирам, веднаш го осети и почна да плука!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Што не сака да јаде детето
28.10.2012 20:43:37   
SkCura77
Све си јаде, нека ми е жив и здрав! Само ориз го бута со сила, стриктно ако е замаскиран со кое било зеленчуче друго, ама се гледа дека му се гади и му се наткрева. Сега пробувам мелен ориз, пак маскиран и како повеќе да го јаде.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Што не сака да јаде детето
28.10.2012 22:31:00   
Calypso
Заборавив да напоменам дека не сака патлиџан и пиперка - патлиџанот може да го јаде ако е пржен со сирење и јајце, а пиперка не сака никако. Ама ајде, мал е уште, верувам дека подоцна ќе стане љубител на истите (како мене и мм)user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Што не сака да јаде детето
5.3.2013 14:39:08   
vezilka RR
Абре една капка лимон да ставам во сокот и не го пие, нема шанси. Лимон само во супа. Варен морков и спанаќ никако, само свежи. Леќа и грав никако.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Што не сака да јаде детето
5.3.2013 14:51:18   
sandriana RR
Мислам дека грашокот е единственото нешто за сега што не ни се допаѓа. Дома го маскирам со кисело млеко и го блендирам, па ќе се излаже да касне некое лажиче, а во градинка 2 пати ми пријавуваат дека имала нагони за повраќање баш кога имаат грашок за ручек. Друга храна да не прифаќа изричито- за сега нема.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Што не сака да јаде детето
5.3.2013 14:53:06   
Beatris
Благо! Било што благо не сака да стави во уста. Додека за некој чоколино е оброк кој секогаш ќе биде изеден, мојава може само да добие нагон за повраќање. Јаде лимон, не менува фаца, лапне ли благо мислиш се згрозува/скиселува... Затоа солено и кисело тамани

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Што не сака да јаде детето
5.3.2013 15:04:56   
dostickage
Moevo dete prestana da jade pecurki, koga kje gi vidi bara da mu gi trgnam a ako gi podmetnam gi pluka ako oseti parce.
Morkovot isto bara da ne go gleda, moze da go jade ama da ne go gledauser posted image  Do skoro ne mozevme da go stasame so morkivite sega sakal da ne gi gleda pa ponekogas sam si gi pasira sam so viluska.
I da, ne jade cokolado i ne jade salata. Jade samo taka domat cel , a da go napravam salata so drugo ne jade.
Ne saka salata nikakva zasto ima povekje raboti vo nea a vaka da mu dadam posebno si jade se.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Што не сака да јаде детето
5.3.2013 15:05:45   
Mihaela 2010
I M ne saka grasak,nitu zelka,ama pak vo gradinka mi kazuvaat deka super si jade...
vo posledno vreme ne mi gi saka iscedenive sokovi,dali pocesto gi pie ovie na fruktal,pa sega ne i se bendisuva ova svezovo,neznam stvarno.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Што не сака да јаде детето
5.3.2013 15:33:02   
AnnaMolly RR
Филип не сака да јаде ништо што е црвено. Во живот нема пробано домати, цреши, јаготки, малини, сливи...
До толку одбиваше се што е црвено, што не сакаше да јаде црвен овошен јогурт или да пие црвен сок, ама ова полека го надминавме, сега се трудам домат да го натерам да проба. До душа не се трудам сега, ќе видам летово кога ќе има убави домати, јаготки, цреши...
Не знам што му е филмот со црвената боја.
Едно време не сакаше ни јадења со мелено месо, сега ги јаде и нив.
И салата не сака да јаде никаква, освен таратур :)
Со друго немам проблем, јаде манџи, јаде овошје и зеленчук...

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Што не сака да јаде детето
5.3.2013 15:42:29   
elenak
Краставица. Само што ќе и ја доближам до уста добива нагон за повраќање. Еднаш пробав да и дадам изблендирана со павлака и не ја осети на прва ама само после неколку лажички се исповрати. Во секој случај мислам дека ништо не пропуштаuser posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Што не сака да јаде детето
5.3.2013 15:54:11   
vezilka RR
А, да заборавив, треба и кромидот да го гмечам да не го осети оти добива нагони на повраќање.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Што не сака да јаде детето
21.5.2013 21:53:58   
Mihaela 2010
nikako nemozam da ja nateram da jade patlidjan i jagodi,abre usta da ne se otvaralo,za drugi raboti bar ke lizne ke proba ama ova jok...se si mislev deka crvena boja pa nesto da ne ne saka ama pa letoska se davese u lubenicauser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Што не сака да јаде детето
20.8.2013 15:13:44   
vezilka RR
Скоро се надминавме од тоа што не сакаше, немаме веќе проблем со манџичките, ниту со кромидот. Е, арно ама летово не сака тиквичка ни под разно. Лани си јадеше, годинава не сака ниту да види. И никако не можам да го натерам да проба пиперка. Веднаш вели не сакам, а не ни пробал.

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 20.8.2013 15:15:23 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Што не сака да јаде детето
20.8.2013 20:37:14   
Felly RR
Уф, што не сака да јаде.... Па секој период различно, сега патлиџан, пиперка, тиквичка, во супа морков,магдонос и сл никако, супата треба да е само водичка и фиде.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Што не сака да јаде детето
20.8.2013 20:48:37   
Snowhite RR
Домат проба првиот пат кога купивме и повеќе не сакаше, а сега на 2-3 пати го имам прелажано да касни по еднаш оти му викам домашни се овие, тато што ги садеше. И магдонос никако не сака, во ништо не можеме да ставиме ни во супа ни во салата, оти нема да ја јади ни супата ни салатата ако е со магдонос

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Што не сака да јаде детето
20.8.2013 23:44:46   
mommy_angels RR
Моево е мало за да бира,уште успевам да и педметнам што мислам дека треба да јаде,,ама со ова патлиџаниве сме тотална тотална спротивност-штом ќе начека отворен фрижидер гтаба патлиџан и бега во другата соба,да не и го земам,едно така средно патлиџанче знае да си изеде онака како ужинка,како јаболче

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Што не сака да јаде детето
21.8.2013 7:25:12   
Felly RR
И моево дури беше мало не пребираше, и можев да и подметнам се, ама сега уста не отвара ако не сака нешто.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Што не сака да јаде детето
13.2.2014 0:35:29   
Defne90 RR
Pogolemoto definitivno ne saka da jade ovosje.Se sosila i so molenje da mu se dava,dodeka bese pomalecok uspevav vo biskviti da mu go stavam i go jadese, a sega veke ne saka ke poznae deka ima ovosje i vednas si bara nesto drugo.Pomaloto pak sega jade i nemu taka mu go maskiram vo biskviti,no do koga kojznae.Inaku toa ne saka da jade riba,ne znam zosto edvaj mu ja pikam vo usta.Ic ne mu se dopaga nejziniot vkus.Ae se nadevam koga ke potporasne ke pocne da jade i riba.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Што не сака да јаде детето
15.2.2014 20:53:27   
mosa
Mojot sin ne saka da jade spanakce,morkovce i riba.Ne deka voopsto ne saka da jade ama pomalku od drugite raboti.Ne primer morkovor mu go rendam vo supata i taka ne go gleda i si jade.Spanak poretko ili nejade i riba moze da kasne ama ne mnogu.
Inaku sve ostanato kako ovosje,zelencuk,salati mandzicki si jade se .i mnogu sum srekna poradi toa sto jade se.Ima 4 god.i 9m i jade bez molenje.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 44
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?