|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Опрема за новороденче
24.3.2010 22:40:44   
marina82
dali moze i mene da mi go pratite linkot od taa prodavnica. PLS

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Опрема за новороденче
25.3.2010 13:26:00   
Slagjana
Биле, со здравје да си го служите креветчето. И ние го имаме истото и иста боја. Многу ми користи делот за пресоблекување на бебето, а во долниот дел од креветот збира многу работи.

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Опрема за новороденче
26.3.2010 14:38:37   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: BILE.F

Прво го видов плавото, ама некако бојата ми беше по мат, а и со портокаловото не ми идеше баш најдобро и кога го видовме зеленото и јас и мм се заљубивме во него!


I jas i mm go meracime zelenoto:)
Kje mu dojde redot vo Juni za kupuvanje :-)

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Опрема за новороденче
26.3.2010 14:43:12   
pacuvce
Нашиот релаксатор е со таа шара(зелена)...И баш е убав...user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Опрема за новороденче
27.3.2010 1:05:41   
ananikol
Denes si kupivme bebesko jastuce Baby Sleep od prenatal i  mi se cini deka  e mnogu prakticno posebno bidejki blago se podignuva taka da user posted image  nee skroz na nulta.A od stranite ima dve okrigli jastucinja za potpiranje na user posted image  na strana.
I kupivme isto i bebeska canta za na kolicka.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Опрема за новороденче
17.4.2010 11:21:39   
Sandric
Da prasam , nekoj od vas da ne ima iskustvo so kupuvanje detska oprema od Grcija?
Sakavme da odime do Solun pa dali mislite deka se naoga poeftino tamu?

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Опрема за новороденче
17.4.2010 11:27:02   
BILE.F
Sandric, јас знам дека е многу поевтино! Конкретно во Jumbo, релаксатори, седишта за кола, градинки, дупло поевтини се од тука. Ако одиш за повеќе ти се исплати!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Опрема за новороденче
17.4.2010 11:29:07   
Sandric
Fala ti!
Bas se mislevme drugata nedela da odtideme ako bide se vo red na kontrolata, za krevetce i za obleka nesto da kupam posto uste nisrto ne sum kupilauser posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Опрема за новороденче
30.5.2010 21:02:35   
srcence_25
Da prasam, dali obicno dimenziite na krevetcinjata se 60x120 sm? Me interesira poradi jogata koja planirame dopolnitelno da ja nabavime t.e. da ja naracame!

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Опрема за новороденче
30.5.2010 22:51:26   
nadica
ние имаме посебен душек на дормео 140х70

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот srcence_25)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Опрема за новороденче
30.5.2010 23:53:02   
Snowhite RR
Па јас мислам дека нашето креветче е 80*120, прво купете го креветчето па ќе видите, инаку ние го купивме заедно со јога, обиколка и постелнина

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Опрема за новороденче
31.5.2010 11:34:54   
srcence_25
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

ние имаме посебен душек на дормео 140х70


Pa jas  citav za dusecinjata na dormeo, deka za detskite krevetcinja se 120x 60 ili 130x70, pa zatoa prasuvam za krevetcinjata...ama kako i da e najverojatno prvo krevetce ke kupime pa ke naracame dusek!
Fala Nadica

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Опрема за новороденче
31.5.2010 11:39:03   
srcence_25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Па јас мислам дека нашето креветче е 80*120, прво купете го креветчето па ќе видите, инаку ние го купивме заедно со јога, обиколка и постелнина

pa najverojatno taka ke napravime...so si e sigurno sigurno si e:))) pa ke vidime koi dimenzii na joga ni se potrebni!:) sakame jogata da bide na dormeo! Pozdravce i fala Snowhite

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Опрема за новороденче
31.5.2010 11:42:34   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: srcence_25

ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

ние имаме посебен душек на дормео 140х70


Pa jas  citav za dusecinjata na dormeo, deka za detskite krevetcinja se 120x 60 ili 130x70, pa zatoa prasuvam za krevetcinjata...ama kako i da e najverojatno prvo krevetce ke kupime pa ke naracame dusek!
Fala Nadica
не се секирај ако е креветчето 130х70 слободно земете си душек 140х70 го собира без проблем

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот srcence_25)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Опрема за новороденче
31.5.2010 11:48:01   
srcence_25

e pa super onda...ako moze i taka! pa denovive ke zememe krevetce pa poleka ke pocneme da se pripremame za naseto bebence! uste nisto nemame kupeno pa mislev deka ke bide ubavo da pocneme so krevetce, iako ima uste vreme dodeka bebenceto se rodi!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Опрема за новороденче
31.5.2010 11:51:31   
arh_diz
srcence_25 i nie seuste nemam kupeno isto sakame da pocneme so krevetce toa e najbitno.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот srcence_25)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Опрема за новороденче
31.5.2010 11:58:58   
srcence_25

ama nie imame uste dosta vreme, procitav deka terminot ti e 9 avgust, a mene mi e duri 7 septemvri, ama mislam deka koga ke pocne ova toploto vreme nema da mozam da se setam taka lagano i da razgleduvam kako sega!:))) posto uste sega imam pojava na otoci na noze, mislam deka na leto samo navecer ke mozam po malu da izleguvam:))) Kako i da e, bitno bebencata da se vo red, i da se rodat vo predvidenoto vreme, a nie sekako ke izdrzime, posto ova se slatki macnini:)
i jas mislam deka e najubavo od krevetceto da se pocne, pa kolicka, pa sledno pomalite raboti koi mozat vo kratko vreme bez mnogu razmisluvanje da se pazarat:) Site velat deka ne treba da se preteruva ama sekoja majka razmisluva za toa nisto da ne i nedostasuva nea i na bebenceto koga ke se rodi!
pozdravce do tebe arh_diz


(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Опрема за новороденче
5.6.2010 10:32:59   
Queendetta
Zdravo, dali znaete kade potocno na zelen pazar se naoga prodavnica vo koja se prodavaat raboti od Jumbo?

(Одговор на членот srcence_25)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Опрема за новороденче
6.6.2010 12:43:03   
emilia
Повелете во училиште за трудници  во болница Свети Лазар на 17.06.10 от 11.00 ч.
Тема : Аjде да пазаруваме! Се што е потребно за бебето.
Влезот е слободен!

< Поракaта ја уредил Палешка -- 6.6.2010 12:52:13 >

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Опрема за новороденче
17.6.2010 12:44:11   
Maca25
Јас купувам од таа продавица на зелено пазарче. се наоѓа кај што е делот од пазарот за облека. Значи од влезот одма лево, па после десно накај тие продавничките. јас пред некој ден изнакупив триста работи на нина од таму. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Queendetta)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Опрема за новороденче
22.6.2010 11:38:50   
Sandric
Ete vcera kupivem i krevetce, BREVE italijansko nekoe, od KANZ go zemavme vo Aerodrom, teget so krem mnogu ubavkouser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Опрема за новороденче
22.6.2010 11:40:42   
Sandric
A plus vo sabotata iznakupivme se sto treba za bebusot i toa nejgolem del od edna prodavnica vo trgovski vo podrum, karsi seherzad mu doaga, mnogu ubavi raboti imaat i mnogu prstojni ceni.
Sega se e spremno i bebe moze da izlezeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Опрема за новороденче
7.7.2010 15:30:38   
Mamicka32
Dragi mamicki, jas sum nova clenka na ringeraja forumot. Gi procitav postovite od ovaa tema i bi sakala da ve zamolam za pomos. So ogled na toa deka ne sum od Skopje, a denovive ke doagam vo Sk, moze li malku podetalno da mi objasnite kade tocno e lokalizirana prodavnicata na Bertoni vo Aerodrom, trgovskiot Biser znam kade se naoga, pa ako moze malku poslikovito od koja strana da ja baram prodavnicata. I da ve zamolam ako moze da mi go pustite linkot od prodavnicata. Mnogu pozdrav do site

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Опрема за новороденче
21.7.2010 15:59:50   
MACKITA
Ve molam dali znae nekoj da mi kaze kade mozam da najdam Chipolino transporteri, jas si poracav kolicka ama transporterot ne mi stigna go nemale na zaliha. Chipolino znam deka nosat Andrej kompani od stip ama niz koi gradovi mozam niz mk da najdam ili ako ima nekoj nekakov kontakt tel ili e-mail , web adresa da kontaktiram da prasam?Vlegov vo 9 i mi treba sto pobrzo.Tnx

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Опрема за новороденче
26.8.2010 12:46:59   
vezilka RR
Да се пофалам дека вчера си купивме количка..Многу и се радувам, вчера цел ден си ја гледав, па се тики нешто ја испробував..мажле ми вика ти ќе ја расипеш превртувајќи ја пред да се роди бебето..user posted image user posted image(Одговор на членот MACKITA)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?