|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Приватна vs.Државна Болница
29.11.2014 23:01:28   
Ki4iko
Kapina и мене ме чуди што ете не сте обратиле внимание на тоа, мора гладен да се оди на испитувања за крвна анализа user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Приватна vs.Државна Болница
30.11.2014 9:32:11   
kapina
pa bile vo firmata kade sto rabotat da im zemaat krv za sistematski pregled i site vraboteni izlegoa so visok seker i. visok holesterol kazi reci od eli medika. od strumica im zemale krvl

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Приватна vs.Државна Болница
30.11.2014 10:21:05   
blond
Da imam finansii,ne se mislam ni za poragaj ni za obicen pregled,bi odela na privatno od pricini sto mi preku*ci do sega od drzavnite. Reagensi nemale,cekaj po 2h na zakazeno bidejki ne si fatil vrski itn..

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Приватна vs.Државна Болница
30.11.2014 10:36:08   
Hopeful RR
Знам дека има добри доктори на државно, ама за сериозни постапки од типот на породување - не, фала. Ако треба ќе гладувам или ќе земам кредит, ама сакам породувањето да е направено како што треба, професионално и посветено, а тоа кај нас го има само во приватните болници.

И ич не ми значи дали ми се смееле за пари или не, важно прават се за мене и моите бебиња и ми го прават престојот без стрес и нервози. Не сакам другари и другарки од доктори, сестри и персонал, туку сакам да излезам без болничка инфекција, без реда ради дадена терапија и без погрешни резултати, како што досега се случувало. За некои работи нема потреба да се оди на приватно, но за некои и те како. Добро знам како ги третираат бебињата на државно, и како им ги даваат дома со инфекции, и со некои работи не ми се играат играчки.

Не викам дека е евтино или достапно за сите, апсолутно не е, но јас секако пре би дала за тоа пари отколку за партали после за бебето, тотално небитно. Моите приоритети се здравје и безбедност, а не естетика и мода.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Приватна vs.Државна Болница
1.12.2014 22:41:25   
Ki4iko
Леле,јас ќе се пораѓам во прилепската болница, па посакајте ми среќа со оглед на тоа дека има само 4 доктори гинеколози акушери user posted image user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Приватна vs.Државна Болница
1.12.2014 22:44:10   
scared RR
Мене веќе и приватниве болници ми се станати ко државниве , за нијанса се можеби подобри, имаш закажано 12 влагаш во 1, ај еднаш ок, ама повеќе пати така , не креваат на телефон кога ти требаат, не знам веќе разочарана сум буквално од сите ! Бар на државниве пари не даваме ептен минимално нешто user posted image

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Приватна vs.Државна Болница
1.12.2014 22:52:14   
kapina
scaried potpolno se soglasuvam so tebe isto i jas go mislam

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Приватна vs.Државна Болница
1.12.2014 23:36:34   
caciana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ki4iko

Леле,јас ќе се пораѓам во прилепската болница, па посакајте ми среќа со оглед на тоа дека има само 4 доктори гинеколози акушери user posted image user posted imageKi4iko ne Se plasi .Snaa mi se porodi Vo Oktomvri,super pomina.Taa vo 9ti pocna da odi kaj Monika,I si Se dogovorija Taa da ja poraga.Sreka koga zapocna poroduvanjeto,Taa bese dezurna inaku ke ja barase na mob.

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Приватна vs.Државна Болница
2.12.2014 8:49:52   
Aleksx2Leon

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010


ИЗВОРНА ПОРАКА: LARA83

дефинитивно сум за приватна за секој кој може да си дозволи (секако) фрламе пари на триста глупости а за ваква битна работа мислам дека не треба до толку да ги броиме парите , имам слушано искуства од државна дека се подмитуваат и сестри и доктори за пораѓај па кога ќе израчунаш горе доле исто ќе те фати со тоа што последиците и траумите од државна тешко кој ги заборава.
јас одам во приватна и сум презадоволна пред да одам во приватната тргнав по државните и толку се измалтретирав и се изнервирав (секое одење гужви, болни кашлаат бактерии насекаде незнаеш што бактерија ќе закачиш, па моли ги докторите па не те фермаат, што ни едни пари неможат да го надокнадат......) последниот пат толку се изнервирав и му реков на мм ја веќе не одам по лекари што ќе искочи од бременоста тоа user posted image виде невиде чоекот свати колку е саат и се префрливме во приватна ,
и кога ќе израчунам со сите испитувања и не искача некоја голема разлика а за третманот ич да не правам муабет , да ти е кеиф да си бремена , поготово што сме толку осетливи и со мал милиони прашања во глава user posted image
кој може да си дозволи ич да не му се мисли user posted image

LARA83,samo edno ke ti kazam...Koga ke dojde vremeto gospod neka e so tebe i so lesno neka bide
Imalo situacii koga vo privatni se slucile neubavi raboti pa zavrsuvaat vo drzavna
jas se porodiv vo drzavna koga setaa bubasvabi i koga ne bese renovirano,pa preziveav i mozam da kazam imav od ubav poubav poragjaj,taka da sepak i drzavnite bolnici ne se za potcenuvanje,a samiot cin PORODUVANJE e bolen i nemoze tuka nisto da se promeni
So lesno neka ti e


user posted image user posted image user posted image , taka e Mihaela, koga ke dojde vreme za cinot na poragjanje dali e privatna ili drzavna bolnica nema da ti e bitno ke gledas samo pobrgu da se olesnis i da pomine se kako sto treba,bolkata nema da ti ja namalat ubavite carsafi, cistite sobi ili ne znam so,taka da samo se da e vo red pa privatno - drzavno koj kako si moze, eve ja i prethodno imam kazano deka imam super iskustvo od GAK i sega pak za tamu se odluciv

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Приватна vs.Државна Болница
2.12.2014 10:27:39   
Malecka23
BAs taka na poroduvanje samo sreka i Gospod so tebe pa bidi kaj sakas.Jas se poragav vo Gak vo posleden moment resiv za tamu namesto vo Remedika imav i plateno doktor da bide neli se ko sto treba no na kraj za zal edvaj izvekovme ziva glava so kerka mi.DA biten e poragajot bitna e i negata posle toa da ima koj da ti kaze da ti pokaze sto i kako se pravi da ti objasni zosto na otpusnata lista stoi bebeto da prima antibiotik a nikog da ne obrazlozi da ti kazat kako se doi,koga ja gledaat ranata da ja vidat a ne da zamizat ko vo mojot slucaj itn itn itn..Od toj aspekt mislam deka do negde e podobro vo privatna no od druga strana i na drzavno ete Cair ja falat ako ti se pogodat od majka rodeni mozes da zavrsis rab bez mn mn mislenje

(Одговор на членот Aleksx2Leon)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Приватна vs.Државна Болница
2.12.2014 19:36:06   
Ki4iko
Цациана , знам како оди тука на болница,и јас ќе се договарам со истата докторка Моника за породување ,па држете среќа user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Приватна vs.Државна Болница
9.7.2016 11:57:53   
Sanjita
Здраво, некој да сподели искуство од Санте Плус и Св. Лазар? Благодарам

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Приватна vs.Државна Болница
9.7.2016 14:48:51   
scared RR
/Св, Лазар повеке не постои. Сега е санте. А во врска со искуствата на нивната фб страна нема баш ок искуства, 90% со царски ги порагаат за повеке пари. Докторите се ок, ама персоналот за нигде.
Јас не би идела таму.

(Одговор на членот Sanjita)
Непосредна врска до пораките: 163
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Оди на:


Анкета

ТЕЛЕВИЗИЈА.
пеперутка16

Колку време вашето дете гледа телевизија дневно?