|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детската креативност и фантазија
9.10.2012 16:30:30   
vezilka RR
Хе,хе..нешто беше моето другарче или така нешто user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Детската креативност и фантазија
13.1.2013 16:25:03   
Pepelaska *
Еве неколку идеи за квалитетно да си го исполните времето со децата,

user posted image

Направете им домашно езеро, ви треба само едно сино платно , другото нека биде плод на вашата фантазија.

user posted image

Направете го сончевиот систем и научете ги децата за него.

user posted image

Облека за балерина направена од отисци од прсти

user posted image

маска жирафа од картон за јајца

user posted image

user posted image

user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Детската креативност и фантазија
13.1.2013 23:27:59   
Bilence2
Za nova godina pravevme lampioni od naduvano balonce i na nego lepevme korpici za kolaci vo razni boi i golemini. Pred nekoj den pravevme eksperimenti - probuvavme da izvadime kocka led od casa so voda i toa so konec i sol. Potoa pravevme eksperiment vo dlabok.sad (onakov za salata golem) staviv cinice so soda bikarbona i turivme ocet. Nastana reakcija -se ispeni sodrzinata i vrz toa duvavme baloncinja od sapunica, baloncinjata ne odea nadolu tuku odea nagore, kako da imase ventilator odozdola. Denes otkwko.se.vrativme od.gosti(kade pravea figuri od lego) doka pravese avioni od hartija i go usovrsuvase dizajnot i merese koj nadaleku ke leta. Inaku origami sme pravele pred nekoj mesec, mu bea togas komplicirani i ne gi sakase. So avionive denes epten vleze vo film, i dojde do zaklucok deka avionce npraveno od potenka hartija poubavo leta: dizajnot ne bil tolku vazenuser posted image . Inaku cesto igrame na bukva na bukva, ili na boja, a koga mi treba pomos za sreduvanje po doma igrame "najdi go natrapnikot" taka sto koj ke pogodi koj e natrapnikot od predmetite na masata dobiva 5 poeni, a uste ako go najde pravoto mesto kade treba da bide dobiva bonus 10 zvezdeni poeni.user posted image koj ke dobie najmnogu poeni prv ke go gusne tato koga ke dojde od.rabotauser posted image i taka tato znae koj pobediluser posted image

< Поракaта ја уредил Bilence2 -- 13.1.2013 23:34:04 >


_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Детската креативност и фантазија
18.1.2013 16:02:59   
vezilka RR
Никола многу сака да си играме „пазарење“. Имаме една минијатурна кукличка што ја викаме тетката и Никола со неа оди да пазари. Јас и давам пари на тетката и и викам, оди тетке да ми купиш нешто, па така тие смислуваат што ќе ми купат. Така ги научивме скоро сите производи што мошат да се купат во продавница, па научивме што се купува во марлет, што во бутик, што на пазар.

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Детската креативност и фантазија
18.1.2013 16:10:53   
Mihaela 2010
I nie sme vo faza na pazaruvanje...ama sega bara nasloljacot od trosedot da i go stavam na pod i da i bide demek kola,go stava bebeto i vozi,odat vo SP marketuser posted image ..imame i kosnicka za pazaruvanje pa taka od kujna mi gi zima stalno solta,biberot i dr raboti sto i se na dofat i demek ispazaruvala...
vikendov planirav da pocneme so kolaz da crtame obleka za kukli i da gi oblekuvame...
inaku osven prodavacka,e i ucitelkata od gradinka...gi stroi site kukli sto gi ima,i sama so niv si zbori,se sto im kazuva uucitelkata taa istoto go zbori,mnogu e interesna,u nekoj nejzib film

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Детската креативност и фантазија
18.2.2013 15:21:54   
AnnaMolly RR
Филип во последно време обожава да игра игри во кои се прави „на Тошо“.
Вчера јас гледам телевизија и почна да кукурика од никаде. И ми вика:
Ф: Мамо, слушна ли ти некој петел?
Јас: Не, каков петел?
Ф: Не знам, јас тука си седев и почна да вика некој петел, не го видов. Тато, ти да не виде некој петел со заби и со мустаќи?

user posted image

И зел ми крие една сликовница во раце, ама ја гушнал со рацете и мисли дека не ја гледам. Ми вика:
Ф: Мамо, да не ми ја виде сликовницата?
Ј: Не, не знам каде е. Да не ти ја зел Мики Маус?
Ф: (оди кај Мики Маус) Ти да не ја виде мојата сликовница? Не бе Мики, па не ми е во раце, гледаш дека ништо не држам.

Ваквите игри му се хит во последно време.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Детската креативност и фантазија
18.2.2013 23:46:24   
Snowhite RR
И ние пред некој ден редевме кули од сложувалка, од оние со 12 коцки, потоа редевме помали и со топка ги туркавме, нешто како куглање, потоа ги наредивме како пречки и со едно количе возеше низ нив.
Инаку многу сака да игра со пластелин и тогаш е најмирен, ама овој пластелинов што го купувам е катастрофа, па сега ќе му правам домашен и ќе правиме фигури, најдов една страна со упатства за игри со пластелин, ќе испечатиме и ќе играме
Инаку да бои ич не сака, односно ја зема боенката и боичките и нас не тера да му боиме

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Детската креативност и фантазија
19.2.2013 10:11:33   
Natuska85
Ние имаме 22 месеци и најголема преокупација ни се коцките.Обожава да игра со нив да реди ,прави кули, коли пошто има и тркала на некои коцки. Значи комотно може саат време да се заигра со нив. Друго кое во последно време му е хит се дрвените табли од Џамбо со форми на животни на нив, ги вади и сите ги реди по ред а во меѓувреме испушта и звуци за кое животно како прави.Имаме 3 табли такви и многу ги сака. Исто сака и многу да бои, следно што планирам да му купам ќе биде табла дефинитивно user posted image .

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 33
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?