|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски психолог
23.1.2012 0:07:08   
mamamami
zdravo na site. Ke ve molam za kontakt koj ima broj gledam spomnuvate nekoi dobri psiholozi detski ili psihijatri pa bi sakala ako mzoe nivni broj. Celata sum vo prasalnici i mislam deka ke mi treba sovet od strucno lice. Sin mi ima 8 godini mirno dete, ama dneneska me zaprepasti so muabetot, mi vika mene mozoceto mi vika da zemam se da iskrsam da zemam da iskinam se, da ve ubijam tebe i tato????????? jas prebledev?????? pred nekoja vecre me prasa koga ke umrel i kolku godini ke ziveel????jas neznma kako ke pominat ovie denovi dodeka ne se konsultiram so nekogo.....sto li se slucuva so deteto moe, mnogu sum zagrizena.user posted image

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Детски психолог
23.1.2012 10:53:15   
Yummy Mammy
Јас лично не сум била кај неа, но викаат дека е многу добар детски психолог, ја има често на телевизии и јас секој пат и се дивам. Се вика др. Дијана Белевска, најди ја на интернет.
Со срека.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот mamamami)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Детски психолог
21.10.2012 15:57:57   
Palce
Мајкички здраво...
Дали ќе може некоја од вас која што стапила во контакт со др.Дијана Белевска да ми го каже искуството и ако може во ПП да ми испратите нејзин телефонски број...Ви благодарам многу..

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Детски психолог
21.10.2012 16:28:20   
Julie1
Draga Palce.

Nie sorabotuvavme so Dr. Diana Belevska za proektot Pregratka na Dar. Samo pozitivno mislenje za nea. Sega malku e skapicka 1500 denari za 1 cas ama profesionalno si raboti.

Eve nejzin kontakt tel. 070231900

se najdobro,
Julie

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Palce)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Детски психолог
21.10.2012 22:54:57   
Palce
Julie ti blagodaram najmnogu za telefonot..Vednas utre ke ja baram..
Pozdravce do tebe najgolemo :)

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Детски психолог
25.1.2013 14:33:17   
Paris
Zdravo roditeli,
Bi sakala kontakt tel.od Meri BOskova,imame nekoj problem pa bi sakala da se obidam so psiholog za deca.
I dali raboti samo vo Centarot za mentalno zdravje?
Bi vi bila blagodarna.Pozdrav i sekoe dobro.

(Одговор на членот Palce)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Детски психолог
2.4.2013 11:51:34   
celestin
Нашиот син има 3 години и 10 месеци. Проблем му е зборувањето има фонд на зборови и македонски и англиски сигурно над 200-300 но тешко поврзува реченици. Сега полека почнува но и кога зборува повеќе сака на англиски.
Знае да работи на компјутер знае букви, бројки, форми...

Кога беше помал беше многу тешко и невербално комуницираше едвај само кога нешто многу ќе му треба..
Сега тоа е ок се разбираме меѓутоа однесувањето му е многу инаетливо, мора да биде по негово со плачење со урлање, многу тешко се разбира со збор..

Не знам кој е правилен пристап, јас сум за пристап со многу љубов, да осети заштита и без викање и попустливо до некаков компромис(односно скоро по негово), а од друга страна сопругот е многу построг, му вика и се обидува без попуштање. Претпоставувавам треба златна средина и двајцата да постигнеме но ме интересира дали во вакви ситуации е потребно да се бара помош кај психолог или сметате дека со промена на нашето однесување ќе се поправи постепено и неговото.
Ве молам за совет

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Детски психолог
2.4.2013 12:48:01   
masa
celestin ова со поврзувањето на реченици и тоа што спомнуваш дека има и македонски и англиски фонд на зборови ме наведува да мислам дека сте двојазично семејство или живеете во странство.Можеби малиот е збунет баш од двојазичноста и затоа покасно почнал да зборува и му оди потешко склопувањето реченици.За вториот проблем со инаетењето и јас го имам и исто размислував дали да одиме цело семејство на терапија некаде зошто јас сум при крај со нерви,а наскоро ќе имаме и бебе,а сопругот се запнал дека јас сум ја разгалила и он па нема воопшто трпение и најискрено се плашам како ќе не биде зошто во последно време ни си добро ни со лошо ја бива,а тек па кога ќе стигне и бебето сигурно уште полоша ќе стане,а јас ќе имам помалку и време и нервиuser posted image

(Одговор на членот celestin)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Детски психолог
2.4.2013 15:03:40   
deluxe
За вториот проблем со инаетењето и јас го имам и исто размислував дали да одиме цело семејство на терапија некаде зошто јас сум при крај со нерви,а наскоро ќе имаме и бебе,а сопругот се запнал дека јас сум ја разгалила и он па нема воопшто трпение и најискрено се плашам како ќе не биде зошто во последно време ни си добро ни со лошо ја бива,а тек па кога ќе стигне и бебето сигурно уште полоша ќе стане,а јас ќе имам помалку и време и нерви


Vo prethodnite dva posta procitav Inaet kaj decata,sakam da postavam prasanje do dvere rr-mamicki:dali pred da se pojavi inaetot ,decinjata bea mn ljubopitni?/ ako e odgovorot da- bez panika,toa e samo razvoen period.Imam poznavanje od detskata psihologija (moja strucnost-pedagog) Deteto ima fazi vo razvojot okolu 2 godina se javuva period na postavuvanje na prasanj,normalen period ,se go interesira,saka da znae sto e ,kako e i tn. EE posle toa sleduva periodd na Inaetenej T.e si go obrazuva karakterot,ne se protivete ddo nekoja granica,neka tera inat ke pomine period e koj trae do 4-5 godinka Potoa povtorno ke se vratite na Prasanja-odgovori .Vo ovoj biten periodd deteto koe ima odreden stepen na inaet ,go zacvrstuva svojot karakter i samodoverbata,i dokolku naide na silen otpor moze da ima posledici ponatamu za svojot karakter t.e . slab karakter.Izdrzzete mamicki bidete silni bidejki sleduva uste edna bura od inaet okolu 6 tata godinka.Faza e ne e nisto tragicno,samo moj sovet e na dobar nacin da go resite toa sto go bara i sto se inati deteto bez torturi ,kazni ,i sl.Samo smireno i vneset_e mu doverba na detenceto ,bidejki kako sto veklat starite"Toa sto sega ne nervira-ponatamu ke ne gordee" sega se oformuva detskit karakter koj ponatamu ke ima golem odraz vo zivotot na toa detence. Ne se obvinuvajte megu sebno bidete cvrsti i izdzete pozdrav do vas se nadevam deka vi pomognavuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил deluxe -- 2.4.2013 15:04:24 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Детски психолог
16.7.2013 18:32:04   
saskafiat
Deneska go otvoriv forumot i slucajno ja vidov temata , bidejki sum denovive zagrizena za mojata kerka, neznam dali nekoj imal vakov problem kako mojot? Ona odbiva da prima bilo kakvi apcinja koga ima potreba od toa vo vreme na nastinki, znaci probano ni e se, spric, lazice sirup caska, apce ... nisto od toa ne uspeva, Eve denovive so tatko i doma odlucivme da napravime eden test da pocneme da pieme vitamin c apce, Gabriela ima 3 i 7 meseci i dosega fala bogu samo 2 pati bila bolna, od oktomvri ke odime vo gradinka ama se plasime kako ke ja lecime koga ke se razboli. Kategoricno ne saka so dobro da go ispie apceto, i poradi toa ja skrativme od site zadovolstva koi i bea na pretek.
Od Vas baram sovet kako pomos dali mislite deka treba da se poseti detski psiholog i ako imate nekoj slobodno preporacajte go so kontakt telefon

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Детски психолог
17.7.2013 1:44:08   
jaca
majki 90%od ova sto go procitav na forumov mi se slucuva i mene a mirjana ke napolni 4 godini vo septemvri.ako ne e po nejzino se treska od zemja place,vristi na cel glas isto kako da ja kole nekoj,frla se sto ke i dojde do rakakoga ke i recam da gi sobere igrackite ne me slusa pa makar i kotek da izede nema da me poslusa,odi vo gradinka veke 2 godini no i gradinkata ne ja saka poveke.moram da kazam deka tatko i mnogu ja razgaluva.koga ke ja sednam za da i zboruvam sto e dobro a sto ne,taa mi veli:ke vidis ti,ke mu kazam na tatko mi i toj ke te frli od prozor i druga majka ke mi donese.so baba i nema mnogu kontakt,jas ne ja pustam mnogu da odi kaj nea oti taa preterano i dozvoluva se sto treba i ne treba,ne znam kaj da se obratam isto da pravam zatoa sto situacijava odi kon poloso.premnogu se buntuva za se,ne mi dozvoluva da ja oblecam kako sto treba,duri i alistata na nea obleceni i smetaat,momentalno doma si se seta po gakicki a ako treba da odime nekade,ke se prepotam dodeka ja oblecam i zgora na se ke ja plesnam ama popusto.inaku koga ima nepoznati luge okolu nas,taa e mnogu povlecena,zbor ne izustuva,znaci se srami premnogu.vo gradinka se e vo red samo nekako slabo kontaktira so ucitellkite.dve godini e vo gradinka a nitu ednas tau ne otisla po golema nuzda,ke si trpi dodeka dojde doma.se kara kako nekoja baba znae i da vrega,znae i da koristi finti za da go dobie posakuvanoto.probuva so kazna i nagrada vo zavisnost sto ke napravi,no i toa ne deluva.ako se pravam deka ne ja slusam taa moze cel den da vristi dodeka ne si istera po nejzino.znam i deka tatko i tuka ima golema vina,mnogu i odi po kejf.znaci sto i da napravam nisto ne deluva.seto ova se slucuva samo doma,a nadvor e drugo dete.osven sodecinjata od gradinka so drugi deca nema kontakt,iako tuka vo maaloto ima deca na nejzina vozrast no od iks pricini9poradi nekoi drugi osobi t.e svekrvami sto e iskarana so site i zbori za lugeto od loso poloso)ne mozam deteto da go odnesam kaj decata.sto mi sovetuvate?dali da ja nosam na psiholog?duri i ako ja odnesam tesko deka ke zboruva pred psihologotuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

jadranka

(Одговор на членот emili8)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Детски психолог
17.7.2013 8:45:40   
vezilka RR
ЈАс не сум имала искуство со детски психолог досега, но, ако почуствувам дека не можам да се справам сама дома со однесувањето на детето, тогаш сигурно би се обратила за помош. Децата на таа возраст честопати знаат да се однесуваат токму така како што кажуваш, но за да го контролирате тоа однесување, треба заеднички да делувате со сопругот. Ако ти и зборуваш едно, а сопругот, друго, детето станува збунето околу правилата за однесување, и нормално ќе прифати тоа што е полабаво. Јас сметам дека првенствено треба со сопругот да се договорите околу тие работи, па понатаму да размислувате и за друго.

(Одговор на членот jaca)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Детски психолог
17.7.2013 8:59:37   
JovanaJ
Dobra idea e da ja odneses na psiholog. Sepak strucnoto mislenje ke vi bide od korist. Ne se plasi deka nema da zboruva so nea, veruvam deka znaat kako da iznajdat nacin da se doblizat do deteto. Vo sekoj slucaj nemozes da imas steta. Ako nisto drugo ke ve sovetuva kako da postapite ponatamu vo odnosot so kerkickata. Sekako bi bilo ubavo da odite dvajcata so soprugot za da mozete zaedno da rabotite na ova.
Ne veruvam deka e nesto strasno iako taka izgleda, jas licno poznavam devojce so isto vakvo odnesuvanje, ako ne i poloso (vnuka od bratucetka) i koga pocna vo uslisite se smeni za 100%, nikoj ne mozese da poveruva. Sega e pogolema i e mnogu kulturna i vospitana devojka user posted image .
Licno nemam iskustvo da vi preporacam nekoj dobar psiholog, mozebi nekoj drug ke vi pise, no vo sekoj slucaj nema da imate steta.
Se nadevam ke se resi se brzo.


_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Детски психолог
17.7.2013 10:25:36   
Yummy Mammy
Jaca, jas sum odela kaj dr. Dijana Belevska, cesto pati e spomnuvana tuka na forumov, a i ja ima po tv programi, najcesto vo ucilisni emisii. Jas se javiv kaj nea so namera da se konsultiram za odnesuvanjeto na kerka mi (nie imavme drug problem, ne kako tvojot) i bev sigurna deka se e vo red, samo faza na razvoj e i karakterna osobina, no sakav da znam kako jas da se odnesuvam dodeka ne pomine toj period. Zatoa jas otidov sama, pa so namera sledniot pat da ja odnesam kerka mi. Dr. nitu ednas ne rece deka deteto treba da se odnese, naprotiv roditelite zaedno treba da otidat da se posevetuvaat. Zatoa sto odnesuvanjeto na deteto e odlika na toa sto mu se slucuva doma, vo gradinka, sekade kade sto prestojuva podolgo. Toa samoto po sebe ne znae zasto se odnesuva taka, barem na 4 god ne znae da kaze. Jas koga ke ja prasav kerka mi zasto pravi taka i taka, ona mi vikase: "pa, taka mi vika mozoceto, pravi taka, pravi!". A psihologot so najdrugarski razgovor znae da go izvlece od roditelite toa sto e stvarno izvor na problemot (ako realno ima problem). I dava eden vid na "vezbi" - igri so deteto za gradenje na samodoverba i slicno.

Druga rabota sto mi tekna, okolu sedenjeto po gakicki i soblekuvanjeto - ne sum sigurna dali tuka imam procitano ili nekoj licno mi ima kazuvano, isto taka devojceto se soblakalo skroz golo po doma i pri sekoe izleguvanje od doma pravelo drami so treskanje od zemja posto ne sakalo ni gaki da stavi. Psiholog gi posovetuval roditelite, na slednoto izleguvanje od doma da ne i obrnuvaat vnimanie, samo da si se spremaat normalno, so razgovor... devojceto normalno zastanalo golo na vrata i ne sakalo da se oblece, i roditelite mu rekle: "ok, odi kako sakas, ako sakas gola, slobodno odi" Ja otvorile vratata i pocnale da izleguvaat, devojceto ne se pomrdnalo. Samata bila svesna deka ne e ubavo da izleguva gola od doma, samo pravela sceni za da dobie vnimanie. Od togas, koga videla deka roditelite ne i obrnuvaat vnimanie, deka i e dozvoleno, sekogas samo si se oblekuvala za nadvor. Samo ne znam za po doma sto napravile... user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Детски психолог
6.8.2013 15:47:31   
mericedarice
Zdravo....bas mi e milo sto gi spodeluvame izkustvata pri odgleduvanjeto na nasite najmili.
Vo konteks na temata ....jas imam 6,5 godisna kerkicka, koja e mnogu umna i intelegentna, no veke se oseti promena vo nejzinoto odnesuvanje....znaci brzo se luti i cesto za rasplakuva, pa me plasi so takvo odnesuvanje dali dobro bi se snasla vo novata ucilisna sredina, da gi spodelime iskustvata so majki koi imaat prvacinja.....kako decinjata se adptiraat na tie novi sredini, im smetaat li na vasite deca druzbi so decinja koi se dosta bucni ..glasni....

(Одговор на членот emili8)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Детски психолог
6.8.2013 16:17:46   
deluxe
Dobro ni dojde na forumotuser posted image Vo vrska so tvoeto devojce bi Te sovetuvala da ne se nerviras.Ednostavo devojceto stanalo pocuvstvitelno,mozebi cuvstvuva nekoja nesigurnost,starv bilo sto I da e bitno e vie da I pomognete so golema poddrska preku razgovor da otkriete sto e pricinata .Za pocetokot na ucilisteto vie razgovarajte I objasnete na najdobar nacin sto se se slucuva tamu,pa kako ke ima novi drugarcinja,so Eden zbor-vnesete samodoverba kaj deteto,dokolku vo sebe imate nekoj skrien starv nikako ne go pokazuvajte pred deteto,naprotiv bidete hrabri koga ke razgovarate so nego.Pozzzzzz I vi posakuvam sreka vo ucenjetouser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот mericedarice)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Детски психолог
16.11.2013 18:39:45   
Snezna pahulja
Zdravo do site :) imam problem so detenceto, sakav da se konsultiram so strucno lice. Go citav vashiot forum i vidov deka imate pofalni zborivi za dr. Meri i dr. Dijana. Bi ve zamolila ako mozete da mi pishete nivni tel. Za da mozam da iskontaktiram so niv i pobaram sovet. Blagodaram odnapred :)

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Детски психолог
21.1.2014 10:50:04   
miana
Еве ме мене на оваа тема.
Некако многу лошо ни заврши старата година па се надеваме дека новава ке ни тргне на подобро.
Сите знаеме дека распустот заврши и дека дечињата се враќаат во училиште.
Така и моето 6 годишно девојче вчера се врати на училишто но со драмење. Нејзината наставничка е на боловање и моето дете паѓа во несвест. Ама такво драмење не сте виделе. Хистерија невидена, дури и крв од нос. Не сака друга наставничка и готово. Многу ми е чудна има некој невиден страв во неа. Толку е голема а е премногу приврзана за мене и за бабаи.
Има преубава детска соба но не сака да спие во неа. Спие во бебешко креветче во спална со мене и сопругот додека нејзината сестричка 2 годишна без проблем си спие сама во другата соба.
Ова што се случува ме загрижува и конечно направив чекор и се јавив кај др.Дијана Белевска и закажав за идниот понеделник и ке се обидам со докторката да продрам до стравот на моето дете и се надевам дека успешно ке го победиме.
Моето искуство со докторката ке ви го пренесам откако ке завршиме.

(Одговор на членот Snezna pahulja)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Детски психолог
10.3.2014 13:23:04   
cveta
miana дали бевте кај др.Дијана и какво ви беше искуството? Јас сакам да ја однесам мојата помала ќерка, па ме интересира конкретно искуство, и дали имавте резултати од посетата на психологот. Поздрав

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Детски психолог
11.3.2014 14:51:49   
miana
Цвета, бев кај др. Дијана на два пати и си дадов 3000 за двата пати. По 1500 денари за неполн час.
Ништо посебно, сериозно жал ми е за парите user posted image
Ми рече дека повеке сум јас за кај неа, кај неа оделе само убави жени па дури и турски глумици. user posted image
Јас сум свесна дека многу им се притресувам на децата и дека ми е потребна ваква помош, но немам одвишак пари за фрлање,
Инаку зборував со една жена, пријателка на свеки која што работи во една установа каде што работела заедно со др. Дијана и таа ми рече дека женава има само име user posted image и ми предложи да ја носам керками во Симпо имало некоја добра докторка ( Чудно презиме имаше ) но јас одлучив да не ја носам.
Овие работи што ни ги кажа Белевска на сите ни се веке познати, ги кажува и матичен лекар, такада мој совет ти е да не си ги даваш парите кај Дијана, туку да најдеш некој подобар детски психолог. Бај д веј Дијана е семеен психолог, не е конкретно за деца.
Инаку конкретно за нашиот проблем не помогна многу ни она ниту пак нејизните вежби.
Ти одлучи си, моето искуство е тоа.

< Поракaта ја уредил miana -- 11.3.2014 14:52:27 >

(Одговор на членот cveta)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Детски психолог
17.5.2014 10:15:41   
fila
Zdravo i od mene .Eve me i mene na ovaa tema sin mi ima 9 godini i veke nemozam da si go prepoznaam sopstvenoto dete negovoto odnesuvanje se promeni mnogu poslednive 4 do 5 meseci se obidov na site nacini da se vrati vo normala ama ne mi uspeva.Pocnaa i nastavnickite vo uciliste da se zalat za negovoto odnesuvanje stana mnogu nemiren n neposlusen i mnogu LAZE si pravi nekoi situacii vo glava i samiot si veruva vo toa a inaku e mnogu snaodliv i site se zaprepasteni od negovata promena pa duri i nastavnickata od kursot po angliski go zabeleza toa i ona reagirase deka veke ne prisuten so mislitye na cas i deluva kako izguben .Stvarno neznam sto doprinese do ova nemame nekoi promeni doma za da go smetam toa za pricina.Vcera napravi nesto sto stvarno neznam zasto go napravi soprugot imase ostaveno nekoi pari na sankot i on se osmelil da si zeme bez prasanje i toa 1000 denari.KOga sabajleto primeti deka mu gi nema bas se zacudivme i go prasavme sto pati dali gi zel ili ne i ne prizna za podocna da go vidi edna moja bliska prijatelka vo knizara kako kupuva slikicki so fudbaleri za 1000 denari i mi kaza vednas deka go v idela .Jas sum zaprepastena od vakvoto odnesuvanje i zatoa mora,m da se konsultiram so stucno lice kako da postapuvam .Ako moze da mi pisete broj od nekoj detski psiholog za da vidime kade e problemot

(Одговор на членот mamamami)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Детски психолог
8.7.2014 7:47:03   
dubi_du
Pozdrav majkicki, si imam i jas maka so mojot 7 ipol godishen sin i mislam deka bi mi bila dobrodojdena pomos od strucno lice.Bidejki ne sum od Skopje bi Ve zamolila vas koi veke imate poseteno nekoj od detskive psiholozi da mi predlozite kaj kogo da se obratam a voedno ako imate i broj od doktorkata da mi go pisite vo pp.Od dr.Dijana najdov no od Dr.Meri nemam ...ili mozebi imate iskustvo so nekoj drug psiholog?Vi blagodaram.

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Детски психолог
26.9.2014 16:45:10   
bisbis
Здраво на сите.

Имаме ќеркичка која има неполни 7 години. По дома е многу немирна, нескротлива, постојано трча и слично, а надвор е тотално друга, мирна, бубачка. Себе си се идентификува како машко, не сака да чуе за сукњичка или фустанче или хеланки, тоа само женски носеле. Никако шнола во коса, репче и слично. Многу сум загрижена, веќе не е толку мала, би требало да се идентификува со сопствениот пол. Дали некој има(л) ваков или сличен проблем?

Дали некој има некакво инфо за д-р Драгослав Копачев? Сум чула дека работи со дечиња, но не знам некој конкретно што бил кај него да пренесе лично искуство.

Фала многу...


(Одговор на членот dubi_du)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Детски психолог
26.9.2014 17:39:46   
Ana banana
Imame kerkicka 3,5 godini, odi vo gradinka veke 2,5 godini. Pred nepolna godina primetivme deka od vreme na vreme kerkickata ednas ili dva pati dnevno si gi stava racete megu nodzinja i pocnuva da se trese pri sto se prepotuva celosno.Otkako primetivme pocnavme da razgovarame so kerkickata okolu pricinite za toa tresenje ama nedobivame nikakov odgovor. Vo poslednive nekolku godini maleckata se krie od nas i mnogu retko mozeme da primetime deka se trese, no sekojdnevno ne informiraat od gradinka deka najmalku ednas dnevno go povtoruva tresenjeto vo gradinka.
Ve molam za sovet ako nekoj go imal istiot problem so svoeto dete ili ako nekoj znae dobar detski psiholog da mi go preporaca ili da mi dade telefon za kontakt.


(Одговор на членот bisbis)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Детски психолог
15.10.2014 19:23:38   
mona1
Slucajno vlegov vo forumot i mnogu me interesira dali moze da dobijam telefonski broj od Meri Boskovska ili Dijana Belevska....blagodaram

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?