|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бонбони и мастики
18.9.2011 13:19:42   
Sandric
Leleee mnogu sum protiv bomboni i lizavcinja i mislam deka nikogas nema da mu kupamuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Бонбони и мастики
18.9.2011 22:18:40   
Isabella
ИЗВОРНА ПОРАКА: Sandric

Leleee mnogu sum protiv bomboni i lizavcinja i mislam deka nikogas nema da mu kupamuser posted image



Исто и јас сум против бонбони, мастики, и секакви грицки... Изабела има 20 мес. и до сега не пробала ништо од ова. Ние дома не купуваме и не видела такви работи, а на игралиште гледа деца како јадат чипс, смоки, чоколатца ама и кажувам дека тоа не е убаво и не бара.
Инаку за десерт или кога сме искочени надвор, и даваме вафли од интегрални житарици или од орис.
Мое мислење е на детето да му се даде за десерт да грицка едно морковче или јаболко или било кое овошје и зеленчук, отколку тие вештачки обоени слатки со безброј адитиви, вештачки шекери и ароми.

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Бонбони и мастики
18.9.2011 22:34:42   
Џесика
Пошто ние имавме застој во џвакањето и во говорот, на логопед ми препорачаа да му давам повеќе мастики и лижавчиња за да му се раздвижи јазикотна тој начин, ама слабо ни иде, мастики не сака, лижавчето само 2-3 пати ќе го лизне и толку...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Isabella)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Бонбони и мастики
18.9.2011 23:03:48   
*miki mami*
Nie sme postojano so deca pogolemi od nas sto jadat takvi raboti sto e normalno za nivna vozrast,sin mi koga ke vidi bomboni gumeni odma bara place i aj ne mu daj ako mozes.Sekoe dete si e razlicno na nekoe mozes da mu objasnis deka toa ne e za nego i nesmee da go jade ima i deca sto po sekoja cena ke si go dobijat toa sto go sakaat.Cips i cokoldai nikako ne saka pocnavme  da sobirame zivotinsko carstvo go prekinavme ne gi jade cokolatcata samo gi frlam

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Бонбони и мастики
18.2.2012 17:15:54   
Felly RR
Вакви работи почнав да и давам некаде пред да наполни 2 години. Многу сака пез, цедевита бомбони - ги отвора и сите додека не ги изеде не ги остава. А сака и од оние меките бомбони - како кики н а пр. ама тие го отвораме пакетчето и и двам 2-3 другите ги кријам, ако ги оставам ќе ги смачка и нив сите наеднашuser posted image вака и вадам по 2-3 кога ќе побара, и и велам - нема повеќе, толку беа. А мастики и имам дадено неколку пати, ама нон стоп ги голта.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Бонбони и мастики
2.4.2012 15:45:36   
Pepelaska *
Мартин пред некое време проба гумени бомбони и се воодушевиuser posted image , сега бара бомбонче бомбонче дај, му давам ама поретко и по 2 3 на ден и тоа не секој ден.Знам дека се со вештачки бои и не се здрави ама ммислам од 2 3 ништо не му е.Остатокот мама го јадеuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Бонбони и мастики
2.4.2012 15:49:23   
AnnaMolly RR
Мене уште ми е страв да му дадам бонбони. Пред некој ден првпат му дадов витамин ц и колку слатко си го изгрицка, бараше уште. Па може и пез бонбони тогаш да грицка. Ќе пробам и јас, не е веќе мал.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Бонбони и мастики
2.4.2012 15:55:07   
kikicka
Ние само лижалки и тоа лижи додека не и се скрши и го плука парчето ,мастики ЈОК чисто сумљам дека ке јаде бонбони а пез,гумени уште не сум пробала страв ми е да не и летне.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Бонбони и мастики
2.4.2012 16:05:00   
Pepelaska *
Море џвака ова моево да се чудиш, и мене ми беше многу страв и не планирав да му давам ама јас купив одевме на пат демек благо пошто малку ми се слоши и ми побара пола му дадов а сега цели ги лапа.А мастики не планирам да му давам рано е

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Бонбони и мастики
2.4.2012 16:07:27   
Maca25
Нина стално кога ќе ме види со мастика во уста бара да и дадам и на неа, ама мислам дека е уште мала. Тврди бонбони не сум и дала, само пез.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Бонбони и мастики
2.4.2012 16:56:39   
arh_diz
Pedijatarot mu dade na M tvrda bombona koga mu stavase vakcina , toj si ja izede kako vozrasen user posted image .Poveke mu nemam dadeno i neplaniram ,nema nisto korisno vo niv

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Бонбони и мастики
16.8.2012 22:26:01   
Felly RR
М бонбони јаде секакви, освен тие тврдите, ама мастиките ги голта и затоа не и давам. Пред некој ден сакаше тетоважа, и во продавница имаше само мастики со тетоважа, па реков да купам, дека поголема е може нема да ја голтне. И кажав неколку пати, дека мастиките се жвакаат и се плукаат, не треба да се голта зошто ќе ја боли мешето. Пак ја голтна. Зедов јас една, ја џвакав, па ја фрлив во кантата за да види дека и јас така правам, ама таа цела ужалена, стоеше пред кантата и ми велеше да си ја земам пак. Не знам како да и објаснам дека не треба да ги голта.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Бонбони и мастики
17.8.2012 9:47:01   
лотосi
jas koga bea mali ima davav suvo grozje da cvakaat namesto mastiki i bomboni, fizickiot napor e isti samo sto e pozdravo.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Бонбони и мастики
17.8.2012 9:49:00   
лотосi
ka\ii i deka 'e i porasne golem balon vo meseto

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Бонбони и мастики
18.8.2012 10:08:47   
Felly RR
Ќе пробам и со тоа, user posted image може така ќе ни успее. Ти благодарам на советот лотоси, и добредојде на Рингераја!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот лотосi)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Бонбони и мастики
18.8.2012 15:34:41   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: лотосi

ka\ii i deka 'e i porasne golem balon vo meseto


Ова е добар совет, ама јас да му кажам така на Филип гарант ќе ја голтне само за да му порасне балон во стомакот user posted image

Инаку, мастика уште му немам дадено (има 2 години и 2 месеци), а од бомбони јаде само Пез и Бони Топ.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот лотосi)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Бонбони и мастики
18.8.2012 15:48:11   
Snowhite RR
Јас мастика не сум му дала досега, ама еднаш мојата сум ја оставила на маса, на тацна и едно време ми вели Мамо види џвакам, јас Добро, му велам, мислев дека нешто јади, кога едно време го гледам мастика џвака и тоа како убаво си ја џвакаше, како цел живот мастики да џвакалuser posted image . Многу ми беше смешен и го оставив уште малку да ја поџвака, а потоа му реков ајде плукни ја, таа е од мама, мал си за мастики ти и сега не бара веќе, вика Мал сум јас за мастики

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Бонбони и мастики
18.8.2012 15:57:15   
kikicka
Ни мастики ни бонбони,ни пак нешто што што се грицка,а ја боцка на јазик. вен лижалка чупа чупс и некоја смокичка и соленки,друго ЈОК! Уште поубаво! Колку покасно толку подобро

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Бонбони и мастики
18.8.2012 15:58:40   
Maca25
Нина не сака мастики, мисли дека се сите лути. А од бонбони само кики - е овие маф ги прави user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Бонбони и мастики
18.8.2012 16:17:14   
Pepelaska *
Пред некој ден купив мастики ама од оние ектремнине ер вејс user posted image кога се запна дете дај па дај му дадов пола ја лапна радосен в крај.Кога почна да му лути за две секунди ја плукна.
Еднаш му дадоа чунга лунга ( на гости бевме и јас не приметив) и си џвака дете гајле си нема.Ама не му давам амстики мал е зошто му се.
Гумени бомбони јадеше ама сега не му купувам толку и ги заборави
Јаде едни како карамели овошни Дамла пишува на нив и ги вика мастики.Ама ке лапне едно и ке го чува 2 саата в уста

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Бонбони и мастики
11.9.2012 23:47:41   
petra27
Na Stefan ne mu davam bomboni,za mastiki e mal...zboran onie kako zele.....no uzasno me nervira koga svekrva mi ke mu dade da jade,t.e koga ke go rani ona,mu krsi od bombonata i mu dava....jas mislam deka sto pokasno ili ic e poubavo otkolku sega....samo zabi ke rasipe a nikakva korist od niv...i me vadat od kontakt....

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Бонбони и мастики
12.9.2012 9:15:57   
AnnaMolly RR
Од бомбони само Пез и Бони Топ сум му дала. А мастика пред некој ден сам си зеде user posted image Имав залепено мастика на кутијата за цигари (знам дека сум гад), а тој дошол си ја зел и ми вика „Мамо види што си најдов“. И џвака ли џвака. Ама веднаш го натерав да плукне. Што знам, мислам дека ама навистина нема потреба да џвака мастика.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Бонбони и мастики
18.10.2012 18:29:24   
Pepelaska *
И јас бев најпротив ама син ми си се научи, во продавницата кај што земаме леб напред на врата има чунга лунга и гумени бомбони и си зема господинот.Чунга лунга ја знае од реклами,
Си лапа си џвака ич гајле си нема, отпрво ги голташе ама сега плука.

Знам дека е штетно дека не е убаво ама се надевам дека ќе му помине и оваа фаза како мн други.Ми се чини повеќе му е меракот отколку што сака мастики и бомбониuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Бонбони и мастики
19.10.2012 12:09:15   
miana
Kerkami odkako imase problem so zabite - ne ni pomisluva na mastiki ( mnogu mi e zal ) greotkicka...dete da ne moze da si zvaka mastika...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Бонбони и мастики
11.6.2013 18:11:59   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: лотосi

ka\ii i deka 'e i porasne golem balon vo meseto

СОветов стварно помогна. Сега М џвака мастика, три-четири пати ја провртува низ уста, и ја фрла.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот лотосi)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?