|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
26.11.2013 8:13:52   
mommy_angels RR
Ако има морковче од туршија на маса,се заборава на се' друго да се јаде,корнишони,а со ајварот се запознавме во градинка,дека нели е со голема хранлива вредност па им го даваат за појадок за ден полн со енергија user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
26.11.2013 10:16:07   
rina13
Не јаде воопшто никаква зимница, само рееетко ретко ќе гризне кисела крставичка и тоа 2, 3 гриза.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
26.11.2013 12:31:43   
Snowhite RR
Ајвар сака да јади, ама оваа година не баш толку, а и јас не сум баш упорна, а туршија не сака и тоа годинава некако

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
26.11.2013 20:07:04   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13 RR

Не јаде воопшто никаква зимница, само рееетко ретко ќе гризне кисела крставичка и тоа 2, 3 гриза.


Исто!

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
29.11.2013 13:59:01   
vezilka RR
Никола од зимница јаде само карфиол. Пред некој ден тоа и му беше вечерата, лебче со карфиол. Се најаде. Друго ништо не сака ниту да проба. Од цела чинија тој го одбира само карфиолот.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
29.11.2013 14:02:57   
Mihaela 2010
Nisto od zimnica ne saka...do dusa doma napraviv samo ajvar,ne saka ni da pomirisa,a za drugo ke vidime,moze ke i se bendisa krastavicki kiseli

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
29.11.2013 14:52:56   
masa
Ajvar,pindzur,lutica ne jade.Od ruska salata gi jade krastavickite i morkovcinjata i onaka kiseli krastavicki.Od kompoti samo tecnosta ja pie i toa po malku.Toa e se

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
29.11.2013 15:39:26   
elenak
Лизнува малку лебче со ајвар или лутеница, друго не сака ни да проба. Како мајка и.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
20.5.2014 15:33:09   
Defne90 RR
Ни јас ни маж ми не јадеме зимница ниту пак нашите деца.Е многу ретко јас знам да си намачкам ајвар па така М од радозналост да проба еднаш и толку.Не им се допаѓа ич и затоа и не правиме по многу.Нема кој да ја јаде и на крај ќе се расипе.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
17.11.2014 15:36:10   
Mila mamicka
Син ми од зимница јаде компоти, мармалади, салце, оваа година прв пат проба туршија и му се бендиса. Пред некој ден со мајка ми вадеа заедно од туршијата, и потоа и вели - Бабо јас сакам морковче и краставичка од тие што пливаат, се утепавме од смеење. Ајвар и лутица не сака. Пробал 2-3 пати по едно залче, и не му се бендиса, па и не го форсирам, затоа што и онака немаат некоја хранлива вредност.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
17.11.2014 19:41:41   
AneLav RR
Освен ајвар друго им немам дадено и тоа го јадат.Ќе пробам оваа година да им дадам карфиол во тегли жив го јадат со јаболков оцет и сол мислам дека и во тегли со таков оцет ќе го јадат.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
17.11.2014 22:54:06   
mommy_angels RR
Ovaa godina gi napadna kompotite,sokovite i kornisonite.Ne se znae kolku moze da izede,zatoa mama e tuka da krene racna.A za ajvarot ne e nesto zainteresirana,ama ako e gladna znae da si kasne

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
17.11.2014 23:55:08   
deluxe
Ovaa sezona F ne go saka ajvarot kako lani.Zatoa mnogu poveke saka peceni zeleni piperki tolceni so domat i luk.Ova mu e hit jadenje
user posted image Se mislam da si nabavam poveke piperki da si ispecam I da gi zamrznam,kaj ke mu baram sred zima zeleni piperki.Dodeka A ne e ljubitel na zimnica,taa si saka svezo zelencuk i ovosje,inaku ajvar I dr.ne saka.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
20.11.2014 12:38:37   
vezilka RR
Никола годинава за прв пат јаде ајвар. До лани не сакаше ниту да го погледне. Од туршија лани јадеше само од карфиолот. Годинава ќе видиме. Ја додуше ништо и немам ставено, што ќе изгребеме од бабите, хихихи.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
20.11.2014 13:12:19   
Felly RR
М слабо јаде било каква зимница, почна годинава да каснува по некое парче од туршијата, ама сепак не покажува голема желба user posted image ако ептен ја нудиш. Ама па штом не сака, многу и не ја нудам, барем си јаде свежа салата и свежо овошје.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
20.11.2014 13:53:38   
Anuska14
Моево ептен сака туршија (како мама) и само тоа и компоти и нудам. Ајвари и сл. не правиме и не и нудам а не ни сака кога бабите ќе и понудат.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
20.11.2014 15:12:47   
caciana
Ајварче и кисели морковчиња

(Одговор на членот Anuska14)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Дали вашите деца јадат зимница?
20.11.2014 15:18:57   
blond
Osven ponekogas kiseli krastavicki ako apne, drugo ne jade. Ajvarot od daleku go izbegnuva, ne saka ni da go pomirisa.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 68
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?