|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Made in China
6.4.2010 13:49:09   
topce
а од стружанка би ти препорачала S&S, тој бренд им е за извоз, малку се поскапи од другите ама се супер за перење.

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Made in China
6.4.2010 13:53:43   
jovanka
Vo KANZ imaat nova proletna kolekcija a ima nesto ostanato na popust od zimskata a imase interesno kompletcinja za bebe imaat prodavnici vo Soravia i karsi Biser vo Aerodrom

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Made in China
5.5.2010 22:52:29   
Тања РР
Леле јас и мм 2 месеца баравме тропалка за Јана која не е произведена во Кина ама безуспешно. До душа, најдов една во Нук центарот ама беше околу 800 денари. Некако премногу ми се виде за тропалка.user posted image На крај земавме една кинеска ама решив да ја користам додека да почне да ја става во уста. Од тој момент не знам што е правиме. Инаку и донесоа неколку огромни мечиња кои сигурно се кинески и јас не сакам да и ги давам ама кај да најдам поинаквиuser posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Made in China
11.2.2011 17:23:50   
suzeto

ИЗВОРНА ПОРАКА: topce

а од стружанка би ти препорачала S&S, тој бренд им е за извоз, малку се поскапи од другите ама се супер за перење.

seuste ima roba od struzanka

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Made in China
12.2.2011 14:42:25   
Pepelaska *
Јас си купувам кинески производи и ништо не ми е, за мене имам алишта земано и иистите во други бутици се дупло поскапи, на Мартин само едно ќебенце кое супер се покажа, а играчки овде кај мене нема други освен кинески

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Made in China
12.2.2011 15:09:40   
arh_diz
Na 90% raboti koi sum gi kupila pisuva Kina posledno bese kosula na Marko od chicco I na nezje pisuva deka e od Kina.
Ja kupivme od chicco prodavnica

< Поракaта ја уредил arh_diz -- 12.2.2011 15:10:13 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Made in China
12.2.2011 15:23:21   
Octavia
Многу светски брендови закупуваат фабрики во Кина каде што се шие (ако е облека) со нивни материјали и според нивни стандарди (како кај нас на пр. што се шие грчка конфекција). Таа облека, барем така велат, ги поминува сите нивни стандардни проверки на квалитет и не отстапува од квалитетот кој го нуди тој бренд. Друга приказна се парчињата облека кои се шијат по „кинески“ стандарди, и кај кои, (не кај нас, тука никој не проверува, туку во Хрватска) на контрола на квалитетот се најдни на пр. радиоактивни бои кои може да предизвикаат или да поттикнат предизвикување разни видови рак, исто и недозволено количество олово во боите, како и разни ненормално штетни хемикалии кои ги користат за да не им се распадне облеката при транспорт од влага и др. сл. работи. Интересно е што на таа проверка на квалитет на разни парчиња облека, најдени се разлики во однос на декларираното на составот и она што фактички е состав и кај познати брендови (на пр. присуство на синтетика каде што пишува 100% памук, или не соодветен размер на состојките). Кај нив барем не се најдени штетни супстанци.
Баш ме интересира ако се најде јунак кај нас во МК да удри една контрола што ли ќе излезе дека купуваме и дека носиме user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Made in China
12.2.2011 17:01:39   
skorpijana
skoro se sto sum kupila do sega pisuva made in china e samo dolna obleka kupuvam od vinicka prodavnica ona se drugo e kinesko pa do sega ne ni e nisto i user posted image user posted image imaat tropki si igrat so niv

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Made in China
12.2.2011 17:22:32   
Viktori
Кога бев во Џамбо се чувствував како да сум на кинески пазар. Уште ги немаше малите жолти човечиња user posted image
А се утепаа радување нашинциве Џамбо ќе им дошло. Ете им го, огромен контејнер за ѓубре...

Инаку кај нас санитарна инспекција ги проверуваше шминките во кинеските продавници заедно со ЗЗ заштита. Топките беа повлеќени од продажба. Рамсттор си ги повлече лажиците со олови кои ги даваа со купони....

Си имаше кампања За наше добро ама не им чинеше user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Made in China
12.2.2011 17:28:30   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори


Си имаше кампања За наше добро ама не им чинеше user posted imageда имаше кампања ама сега ретко можеш да најдеш нешто со made in macedonia и тие малку фабрики кои работат не го пишуваат тоа

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Made in China
12.2.2011 17:45:01   
arh_diz
Made in Macedonia go najdov prvata godina tuka na makedonski zivri i potkosula tuka se prodavaa po cena od edna prosecna makedonska plata
Poveke ne sum gi nasla a ne ni baram

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Made in China
12.2.2011 17:49:10   
Viktori
па нормално. Во куманово има фабрики за чевли, во фабричката продавница 1000 денари, а на партизанска во продавницине 5 илјади. А бе иди бегај
И мејд ин итали пишува што е најтрагично

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Made in China
23.2.2012 19:50:44   
tatkoto na Bela
Ве молам сите што имате можност да ги share-увате линковиве за да ги предупредиме сите кои купиле ваква чаша....греота за дечињата

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3100131215652&l=4e574c646b
http://www.plusinfo.mk/vest/34359/Gzambo-prodava-detski-chashi-so-olovo

јас ја купив оваа чаша од Џамбо и ја користевме неколку месеци....за среќа се појавија слики на http://twitpic.com/8mrp2z
кога дојдов дома се уверив дека е вистина...ми иде да пцујам ама не е тука местото за тоа....ова мора да се истера на виделина!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Made in China
29.10.2015 11:59:33   
MamaKiki
избегавам made i china ама се случува да имам играчки со таа ознака еве и од vtech во енцименци се кинески играчки.... а облека барам турска ретко наогам македонска послтекнина пример , памук , и слично од продавници кинески се за 1 евро не ни влегувам

(Одговор на членот tatkoto na Bela)
Непосредна врска до пораките: 39
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?