|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Труднички желби
6.8.2009 11:21:36   
Еца
Дали бевте или сте од оние трудници кои помислиле на некоја храна и дури и доцна во ноќта барате од сопругот вашата желба да биде исполнета, па макар било тоа и лубеница во зимаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Труднички желби
6.8.2009 11:25:35   
big_mama817
ne ne bev od tie trudnici da baram nesto posebno za jadenje samo edinstveno ne mozev da podnesam pilesko meso user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Труднички желби
6.8.2009 11:36:50   
mimicka
Ni jas ne bev so nekoi posebni zelbi koi treba da se ispolnat vednas.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Труднички желби
6.8.2009 17:19:52   
Natasha5
ni jas ne bev od onie trudnici koi jadat specificna hrana ama koga ke stanese za sladoled mmmmmmmmmmmmm .jas sladoledot si go jadev i predhodno ama za vreme na bremenosta mnogu .Cudo kako Jana ne se rodi so sladoled vo race.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Труднички желби
30.10.2009 21:51:11   
Палешка РР
Немам некои посебни желби, ама син ми ја користи мојата бременост и само нешто нарачува со изговор дека и се јаде на мама user posted image . Обично "страда" мајка ми, те палачинки, те пирошки, затворени пици, песок торта.....кутрата таа user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Труднички желби
30.10.2009 22:29:26   
Mila na mama
Првите 3 месеци јадев само леб и сирење. Тоа единствено не ми создаваше мачнини. Во текот на цела бременост не каснав ништо благо, едноставно не можев ни да го помирисам без да ми се слоши, а инаку љубител сум на колачи и чоколади. Не испив ни едно кафе ама упорно секој трет ден си правев кафе го ставав на маса ќе го погледав малку и ќе го истурев едноставно не можев да се напијам. Јадев многу шопска го удавив маж ми во патлиџани и краставици, а за кромид и да не зборамuser posted image . Се чини не сум била многу „захтевна“ трудницаuser posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Труднички желби
30.10.2009 22:43:15   
mami
Јадев многу шопска го удавив маж ми во патлиџани и краставици, а за кромид и да не зборамuser posted image . Се чини не сум била многу „захтевна“ трудницаuser posted image


леле цела бременост јадев само крставици, или шопска...а инаку не претерував нешто посебно, ме фаќаа периоди кога јадев по цели денови само ход догови, или само салати или нешто така...

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Труднички желби
30.10.2009 23:12:47   
Cacko
Sekoe(aj da ne preteram ama skoro sekoe utro) si odev do grad peski i za vreme pauza so mm se naogavme u Buket na skembe corbauser posted image .Nemozam da vi opisam kolku mi bese slatka.Inace site koga ke ja vidat moja Elena so tolku mnogu kosa me prasuvaat dali sum imala mnogu kiselini u bremenosta?Ja samo im vikav sto jadam za dorucek i se im stanuvase jasnouser posted image stanuva zbor za uste edna babina devetina

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Труднички желби
30.10.2009 23:58:42   
niki
Првите четири месеци и од самата помисла на храна ми се повраќаше, а не желби посебни да имам. А потоа многу марула јадев. Леле и сега ми се пријаде кога се сетив, свежа, зелена, убава салатичка, ммммммммммммм

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Труднички желби
17.1.2010 22:20:33   
lilit
Во првите месеци многу ми се јадеа краставици сирење и маслинки.И сега пак сум си повеке по соленото некако не сум многу по благото.И да сок од портокали не можам без него!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Труднички желби
17.1.2010 22:27:14   
mother 29
koga bev bremena se udaviv vo yogurt ili kiselo mleko so smoki.taka mozev so denovi da jadamuser posted image
nekoja posebna zelba ne pamtam...

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Труднички желби
17.1.2010 22:47:32   
jovanka
Uzivav vo hrana pogotovo sabajle samo sto ke otvorev oci ako ne jadev vednas mi se povrakase i toa morase da bide nesto meseno kako burek,piti....nekogas i vo 6 nautro prv musterijauser posted image i posebno patlidzani i cel den samo da se jade zatoa vo +25 kguser posted image

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Труднички желби
17.1.2010 22:55:04   
BEBICA
Ja kako i mother mnooogi piev jogurt no go piev i jadev pukanki vo isto vreme tolku mi bea slatki neznam zostouser posted image user posted image user posted image user posted image
I se rasturiv jadejki pavlaka mislam deka pavlaka izedov eden ton.
No imav i period edno dve nedeli na pocetokot od bremenosta koga svesno bev gladna no nisto organizmot ne mi barase duri se isplasiv i go prasuvav ginekologot dali e toa normalno on mi velese deka toa se slucuva kaj nekoi trudnici.
Inaku nemav nekoi zelbi preteruvanja znam edinstveno nejadev cokolado vo tekot na bremenosta a banani jogurt mleko ovosen jogurt pavlaka mnooogu konzumirav.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Труднички желби
18.1.2010 10:38:00   
dostickage
Jas ednas pobarav perek vo 7 nautro koga mi bea najgolemite macnini,a pred nekoj den pobarav praska vo 10:00 navecer:-)
Po se izgleda deka ne sum mn zahtevna i voopsto ne sum popravena.
Se nadevam deka taka i kje prodolzam ... iako imam uste prilicno dosta vreme :-)

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Труднички желби
18.1.2010 14:24:44   
alex_mo
    На почеток на бременоста имав мачнини ама и голем апетит.Не да јадам количински туку да пробам се што ке видам или замисам (во првата бременост само еднаш побарав шампита).Уште пред да го каснам ,го осекав вкусот во устата.Некаде после 5 месец сето тоа исчезна и јадам само она што ми се јаде и не многу количински,па така успеав во 36 недела да бидам +12кг

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Труднички желби
27.1.2010 19:04:36   
Sandric
Јас овие денови имам многу апетит и дури паника ме фака по малкуuser posted image

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Труднички желби
27.1.2010 21:39:33   
BILE.F
Првите три месеци дури ослабнав, а сега си јадам нормално, немам посебни желби, благо не јадев и сега не сакам.
Ама приметив дека немам изедено толку мандарини во целиот мој живот, колку сега што јадам!user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Труднички желби
30.1.2010 0:31:44   
alex_mo
      Замислете денес што ми се пријаде.Пинџур со суви печени,дробени пиперки и толчени оревчиња.Одамна сум немала некоја желба ама ова денес морав веднаш да го направам и пола леб изедовuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Труднички желби
21.7.2010 21:36:13   
bitola
sekoe sabajle koga ke stanam zeludnikot mi se prevrtuva  od glad, i mnogu imam macnini, edinstveno sto jadam momentalno i me osvezuva e pavlaka so maslinki, i se ubivam od jadewe lubenici, meso ne mozam da podnesam i mnogu mi se pie kisela voda, se mi e normalno ne sum mnogu zahtevna, a i  kilogramite mi se ok 

_____________________________

Littleone;

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Труднички желби
21.7.2010 23:21:38   
Џесика
Прво нешто што го јадев на почетокот, значи пред да дознаам дека сум трудна, мнооогу јадев лути пиперки... несвојствено за мене... после префрлив на маслинки... потреба не сум имала којзнае колку за во пола ноќ да се купи, освен боза... не поднесував риба, и мирис на пржено, поготово виршли... а маж ми секој ден пржеше виршли.... бљак!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот bitola)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Труднички желби
22.7.2010 8:48:55   
arh_diz
Jas na pocetokot pred da znam deka sum bremena mnogu jadev kromid user posted image user posted image  so patlidzan user posted image user posted image i mi bese cudno kako mozam da jadam kromid. Inaku posle toa nejadev nesto posebno i nitu pak mi se jade nesto posebno. Blago nesakav nitu prethodno nitu pak sega

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Труднички желби
22.7.2010 8:51:26   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Jasmina27

Прво нешто што го јадев на почетокот, значи пред да дознаам дека сум трудна, мнооогу јадев лути пиперки... несвојствено за мене... после префрлив на маслинки... потреба не сум имала којзнае колку за во пола ноќ да се купи, освен боза... не поднесував риба, и мирис на пржено, поготово виршли... а маж ми секој ден пржеше виршли.... бљак!
    abe inat covekot biluser posted image user posted image user posted image a tebe od virsli ti se loselouser posted image user posted image te potsekale moze na nestouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Труднички желби
22.7.2010 16:52:47   
*miki mami*
Леле ме фака срам кога ве читам знаци јас сум била најдосадната трудницаuser posted image за тоа и се поправив 22кг
на почетокот првите 4 месеци ја повракав буквално и водата се имав
поправено само 3кг ама после ууууууууфф јадене user posted image user posted image
му се јавував на мм и го прашував што јадел и од како ке ми кажеше САКАМ И ЈАСССССС!!!!! истото им го правев и на мајками и на сестра ми user posted image user posted image user posted image       
затоа мм не сака ни да чуе за второ бар сега за сега лечи труднички траумиuser posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Труднички желби
22.7.2010 19:01:11   
denim
Prvite 2-3 mess. jadev burek cesto. A sega jadam mnoooogu lubenici. So meseni raboti vnimavam zasto mi pravat kiselini. 30 nedela sum i se imam popraveno 14 kg. (bliznacka bremenost).

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Труднички желби
13.10.2010 9:27:42   
eskada
jas neznqam vaka do kaj ke teram,,treta bremenost mi e i ova ne mi se ima deseno dali zaradi cigarite so gi ostaviv samo baram nesto za jadenje soleno blago ne ama soleni raboti i mn se popraviv use sea a iinace 12 nedela sum

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Дали?
Jana9

Дали читате книги?

ДА (17%)

Не (17%)

Понекогаш (67%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!