|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Газирани пијалоци
29.3.2013 13:14:16   
masa
И ние имаме мал проблем со кока кола.Некаде околу нова година на гости со гости побара да проба и и дадов голтка и од почеток се мрштеше дека прв пат пробува газирано и така неколку пати ќе побара ќе и дадам и не размислив баш зошто не пие и густи сокови и никогаш сама не побарала мислев и со ова ќе биде така,ќе проба од љубопитност и толку.Ама еве неколку пати бара да и се стави неа во чаша кока кола и свекрва ми два пати и полни чаша кај неа и ја пие user posted image и реков да не и дава,а она демек од една чаша нема ништо да и биде.И мајка ми и има неколку пати дадено,но знае дека не дозволувам па и става по два прста.И дома знае да побара ама јас објаснувам дека не е убаво да се пие дека ќе и се расипат забите и и покажувам слики како оние што ги има на кутиите цигари а и велам дека ќе и станат како на детето на едни пријатели.Му даваат кока кола на детето од 5 месеци,му ставаа во шише со цуцла зошто друго ништо не јадеше а ова како си го сакал си го пиел user posted image па се чудеа зошто.И сега е проблематичен со јадење,ама затоа густи и газирани сокови пие по цел ден (не прават разлика каков сок му даваат) и забите му се темни и му се ронат.
И така јас објаснувам дека не е убаво да се пие кока кола (друг газиран сок нема пробано,а нема ни да проба додека можам да контролирам),а таа ме прашува а зошто вие пиетеuser posted image богами се замислив што да и одговорам и сега пазам да нема многу често дома.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Газирани пијалоци
29.3.2013 14:19:07   
Bububebe

ИЗВОРНА ПОРАКА: masa

Му даваат кока кола на детето од 5 месеци,му ставаа во шише со цуцла зошто друго ништо не јадеше а ова како си го сакал си го пиел user posted image па се чудеа зошто.



Од 5 месеци кока кола user posted image Не можам да верувам,какви родители значи има!!!

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Газирани пијалоци
25.4.2013 9:08:37   
myhappiness
5 meseci i koka kola pa i vo sise - user posted image - ne mozam da se isnacudam.
Mojot sin voopsto ne pie gazirano - ima probano no ne saka.
Duri i nekoj potemen sok koga ke vidi vo casa tri pati ke ti povtori ama ne sakam vakov sok, sigurno li ne e gaziran. Fala mu na Gospod po ova prasanje sega za sega vaka funkcionirame - se nadevam deka nema da se promeni.

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Газирани пијалоци
13.6.2013 20:49:52   
rici
pie, da, ama poske povraka, dali ee od nego neznam

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Газирани пијалоци
13.6.2013 20:59:03   
temjanuska75
M. ne pie gazirano, ima probano i za sreka ne mu se dopagaat.

(Одговор на членот rici)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Газирани пијалоци
13.6.2013 21:53:19   
moni teo
nie si pieme malku gazirano mora da proba inaku imame vojna

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Газирани пијалоци
21.2.2014 1:39:34   
Defne90 RR
И М има пробано газирано ама не му се допадна за среќа и сега веќе не ни бара.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Газирани пијалоци
30.11.2014 20:33:12   
caciana
Jas ne pijam gazirano i ne sakam moite vnucinja da pijaat gazirano...Zatoa sto e stetno za zdravjeto i na deteto no i na vozrasnite.. Tatko mi polni mineralna voda od eden izvor i samo toj gaziran pijalok se pie user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Газирани пијалоци
30.11.2014 20:34:35   
scared RR
Јас не пијам газирано, а па на мои деца да давам утре ден нема шанси.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 34
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?