|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Посебен прашок за алишта за бебе
13.4.2009 9:34:36   
Julie1
Прашањето од Бети83: me interesira so kakov prasok da gi peram alistata od bebeto...dali so obicen kako za nas ili postoi nesto...vi blagodaram odanpred го преместив тука, па може да пишуваме за ваше искуство во врска со ова прашање.

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.4.2009 9:36:14   
Julie1
Јас знам дека не е препорачливо омекнувач за алишта да се користи при перењето на алиштата од бебето. За посебен прашок не сум информирана, можеби другите од РР знаат.

< Поракaта ја уредил Julie -- 13.4.2009 22:56:28 >


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.4.2009 12:18:47   
mis.
Jas ne sum cila do sega za nekoj poseben prasak za perenje za bebinja.Mislam deka ne e dobro alistata na bebeto da gi pereme so jaki,koncentrirani prasoci od tipot na ariel,tide,persil itn.Jas peram so bonusk i do sekga ne sum imala problemi.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.4.2009 13:07:20   
vesna_kr
Кога моето бебе беше мало јас перев со тео бебе ми кажаа дека бил по слаб прашок и добро поминавме.А за омекнувач ја прашав педијатарот ми рече никако за бебе омекнувач ниту на тие што пишува забебе или има слика на бебе не се препорачуваат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.4.2009 16:21:10   
beti83
fala vi mnogu...za omeknuvac znma deka ne smee da se koristi iako od chicco postoi omeknuvac za bebinja ...a za prasok ke pobaram teo bebe ili kako so rekovte nekoj poslab..

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.4.2009 18:13:34   
Еца
На почетокот алиштата на Мартина ги перевме со ариел, како и нашите, но имавме проблем, чешање, итн, па докторката ни рече доколку сакам да продолжам да и ги перам алиштата со ариел да ги враќам на плакнење барем два пати, но јас го сменив со бонукс и проблемот се реши, омекнувач и тоа помалку сосема почнав да ставам веќе по првата година, зашто и за омекнувач ми рекоа никако.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот beti83)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
13.4.2009 22:34:24   
Marta
Jas gi perev alistata so gong dodeka bese bebe, zboram za pred 12 god,i zadovolna sum, a sega pa eve spored ona sto go citam dokolku imam bebe ke koristam bonuks.user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
23.4.2009 14:01:44   
mami
jas negovite a i nasite gi peram uste od prviot den so prasok za deca od Amwey i sega zasega nemalo nikakov problem, omeknuvac koristam isto od Amwey i stavam sosema malku vo negovite alista i so toa nema problem, nikakvi reakcii na kozata

(Одговор на членот Marta)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
28.4.2009 23:32:46   
mama Sanja
Sega go nema veke toj Teo bebe, jas barav ama nema ne go nosat, inaku koristam tecni detergenti za Ivana i omeksivac Lenor za bebe, i ne mirisa jako isto kako i prasakot, toj ne e steten, ne se plasete.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
18.5.2009 19:38:25   
marina
jas koristam merix bademovo mleko i do sega se nema pojaveno nikakva reakcija kaj Ilina.mene mi go preporaca babica od bolnica


(Одговор на членот mama Sanja)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
19.5.2009 15:18:43   
niki
Jas koristev prasok Teo bebe, potoa Persil beby, i duri sega na dve godini pocnav da gi peram nejzinite alista so nasiot prasok. Omeksivaci sekogas od oni na koi pisuva deka se hipoalergiski i toa cetvrt od preporacanata doza.

(Одговор на членот marina)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
28.5.2009 14:32:25   
Еца
http://www.ringeraja.mk/forum/so-shto-ja-perete-oblekata-od-bebeto/m_4567/mpage_1/tm.htm#4570

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
28.5.2009 22:56:37   
Natasha5
Fala vi mnogu na site ne znaev deka ne treba omeksivac ama sega znam.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
27.7.2009 16:57:19   
nadica
nie od pocetok pocnavme so ariel no mi rekoa deka bil mnogu jak pa koristevme merix do 6 meseci koga pocnavme so sokcinja i kasicki pa povtorno ariel za da izlezat damkite od ligavcinjata i benkickiteuser posted image a za omeksivac od pocetok ne no potoa lenor sensitive i dvapati plaknenje pa do sega ne sme imale problemi user posted image user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
27.7.2009 17:45:43   
ripce
ние користиме бонукс и сосема малку омекнувач ленор чисто алиштата да не се крути...и задолжително повеќе пати плакнење

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
28.7.2009 9:56:13   
big_mama817
ja koristam merix so bademovo mleko i omeknuvac sensitiv i zadovolna sum mnogu

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
28.7.2009 12:09:22   
Maca25
Јас користам мерикс, со тој ги перев алиштенцата пред да се роди нина и со тој си продолжив. Инку ставам и омекнувач затоа што приметив дека не и прави никаков проблем на кожичката. Пред да се породам прашав една другарка која работи во Систина со што перат таму и таа ми рече дека перат со ариел, амам мислам дека не ставаат омекнувач.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
28.7.2009 12:14:07   
SUPER MAMA
jas koristam prasak BONUX natura fresh i koristam omeksivac chico i prezadovolna sum.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
28.7.2009 12:25:32   
Еца
Јас ги перам со Бонукс и омекнувач Ленор(плавиот)но обавезно на крај ги враќам уште еднаш на плавење.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот SUPER MAMA)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
28.7.2009 12:45:12   
mimicka
Jas isto taka koristam Bonux i Lenor sensitive kako i dopolnitelno plaknenje i nema nikakvi problemi.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
28.7.2009 12:48:18   
mami
никогаш не сум ги плавела по два пати. прв пат слушам дека така се прави, јас од почеток ставам бебешки прашак и омекнувач најнормално како што ставам и за нас и досега немал никаква реакција

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
14.9.2009 13:56:31   
mother 29
abe luge go ima teo bebe prasokot po vasite gradovi i kade?ovde veke ne mozam da go najdam?!

go zemav od metroto bgposledno, ama sega nikade go nema?!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
14.9.2009 14:03:40   
Natasha5
Јас ги перам со бонукс и ленор белиот ,еднас после ленорот ги исплакнувам и никаков проблем до сега сме немале фала богу.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
15.9.2009 0:14:24   
garfild
Јас ги перам со Ariel,без омекнувач,така ни кажа патронажната сестра,дека нетреба да се става омекнувач,и на крај ги ставам само на плавење.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
25.9.2009 14:27:54   
mis.
И двете патронажни сестри кои ми дојдоа за двете сестри а и педијатарот ни рече никако ариел бидејќи е концентриран и јак за бебешката кожа.

(Одговор на членот garfild)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?