|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   цедевита
29.9.2009 12:37:28   
big_mama817
дали има давате на вашите деца и од која година се препорачуваuser posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: цедевита
29.9.2009 12:39:08   
mis.
Не знам од колку год му понудив сигурно имал околу 4 но не сака да ја пие не му се допаѓа.Баш би сакал да пие од неа.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: цедевита
29.9.2009 13:41:29   
Iva
Михајло од 3 години почна да пие цедевита и тоа немав во моментот друг сок и така се одлучи да се напие. Му се допадна и сега од време на време знае да си побара сам.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: цедевита
29.10.2009 12:35:53   
mother 29
и јас му давам,ама по малку му ставам шекерче внатре,оти му е кисело!ам пиеме по едно мало фулџанче,понекогаш!

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: цедевита
29.10.2009 12:41:07   
mami
на Лука не му се допаѓа цедевитата, има пробано неколку пати, различни вкусови ама не ја сака. Мм се зафркава дека тоа му се трауми од детството- додека бев бремена и доев пиев по 2 литра минимум во денот цедевита. ке си растворам сабајле во едно шише и во фрижидер, кога ке се потрооши уште едноuser posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: цедевита
29.10.2009 12:49:58   
mami
што убаво ме потсетивте, и на работа ги заразив со неа, па еве сега си пијам ладна убава цедевитка..ајде кој е за има во барот

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: цедевита
11.11.2009 18:16:25   
BILJANA_G
Na Angela ne i davam cedevita megutoa i davam REVITA mnogu sum zadovolna gi sodrzi potrebnite vitamini a isto taka ima i maticen mlec

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: цедевита
12.11.2009 8:15:39   
profesorica
Јас не сум пробала да му дадам на Дамјан.некако ми е шубе, мал е.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: цедевита
11.12.2009 11:05:54   
Mucka
ja dajem mom sinu od ovog ljeta i to dajem brusnicu,onako nek si procistava mokracne kanale...a sad zimi dajem narancu ili limun sto vec nadem u ducanu!!!user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: цедевита
11.12.2009 11:09:20   
Палешка РР
Марио се дави во Цедевита, но прочитав дека не смее од три чаши повеќе на ден (за возрасни user posted image )

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Mucka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: цедевита
11.12.2009 11:12:16   
mother 29
јас последно купив мандарина цедевита.одлична е!

(Одговор на членот Mucka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: цедевита
11.12.2009 11:13:06   
profesorica
пред некој ден проба 2-3 голтки чисто од стрвост дека тетка му пиеше, инаку не.сега има пофини здрави напитоци, компоти цедени сокови па затоа цедевитата некако неможе да дојде на ред.user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: цедевита
11.12.2009 11:14:15   
Iva
Ние сите дома си пиеме цедевита и тоа исклучиво од лимон. За Михајло кога немам друг сок му давам од цедевитата и многу ја сака. Понекогаш сам си бара.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: цедевита
25.12.2010 21:56:19   
lukas
od koga se dava cedevitata?na koja vozrast?

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: цедевита
26.12.2010 1:28:07   
Maca25
Јас тек сега почнав да и давам цедевита, значи на 22 месеци и тоа кога беше болна и не сакаше ништо освен вода да пие. Почнав по малце, на врвот на лажичето па зголемував и сега и правам со 2 лажички. На почетокот не ја сакаше, ама еве сега ја пие. Нема некое правило од кога се почнува со цедевита, но јас мислам дека треба барем 1 годинка да има детето. До 1 година , па и до 2 најдобро е свежо цеен сок.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: цедевита
26.12.2010 2:15:33   
mami2
А зошто Цедевита во сезона на јужно овошје и јаболки? Лукас ти имаше некаде пишано дека му даваш цедена мандарина, па јас по тебе почнав да и додавам во јаболката. 
Јас сум скептична за вештачкиве препарати, содржат аспартам, засладувачи...што ли не...
Ако е за внес на вит Ц може да е додаде едно апче од 50мг Пливит Ц во цедениот сок ем нема да ја промени бојата, па и во секој сок  на Хип, Фрутек... има додадено вит ц

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: цедевита
26.12.2010 8:55:56   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

od koga se dava cedevitata?na koja vozrast?
nikogas ne sum mu dala ,a neznam ni sto konzervansi e poln vnatre nemam procitano


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: цедевита
5.12.2011 11:54:39   
arh_diz
Mm ja obozava no na sin mi mu nemam dadeno seuste mislam deka e seuste mal.
Od koja vozrast se dava

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: цедевита
5.12.2011 12:04:18   
Mihaela 2010
А зошто Цедевита во сезона на јужно овошје и јаболки? Лукас ти имаше некаде пишано дека му даваш цедена мандарина, па јас по тебе почнав да и додавам во јаболката. 
Јас сум скептична за вештачкиве препарати, содржат аспартам, засладувачи...што ли не...
Ако е за внес на вит Ц може да е додаде едно апче од 50мг Пливит Ц во цедениот сок ем нема да ја промени бојата, па и во секој сок  на Хип, Фрутек... има додадено вит ц


Potpolno se slozuvam.. Nie sekoj den po dva pati na den i davame svezo isceden sok,mesavini od morkov,cveklo,mandarini,portokali,kivi,jabolka krusa ima bar sega se...
pozdravo od toa zdravje..e sega nekogas moze da se sluci i cedevita,ako se ide negde pa da go napolnam siseto,iako ne sum probala do sega da i dadam, vo takvi situacii i pravam od Hip cajcinjata.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: цедевита
5.12.2011 12:26:39   
AnnaMolly RR
еднаш има пробано една голтка кога бевме на гости, дома ни купувам цедецвита, ни па планирам нешто посебно да му давам да пие тоа кога има милион други сокови, особено во сезона на овошје

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Цедевита
5.12.2011 13:09:01   
Felly RR
Јас понекогаш и давам, ама повеќе гледам да и правам свежи сокчиња - сега од портокал и мандарина.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Цедевита
12.3.2013 15:20:22   
Mihaela 2010
jas pocnav da i davam pred izvesno vreme koga nemam sok a ke pobara vo momentot...sega vidov vo SP market nekoja cedevita junior ama ne se zainteresirav bas

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Цедевита
12.3.2013 15:34:02   
Tanjicka
nie ne sme piele do sega cedevita, a ke ja bendisaat sigurno zasto mnogu pijat sok

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Цедевита
12.3.2013 15:52:37   
babyhope
Ја пиевме доста дома, ама еднаш ставив во пластична бела чаша. Боја на чашата остана колку сакаш... а да не зборам дека кога се обидов да ја измијам не излегуваше нијансата. Од тогаш повеќе не купив а ретко кога ми се пружа прилика да немам избор помеѓу цедевита и друг сок

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Цедевита
12.3.2013 16:56:06   
Палешка РР
Го гледа брат и и пие, инаку не и давам самоиницијативно.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?