|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   ЦД проткол - лечење аутизам
11.6.2014 11:16:39   
beki RR
Оваа тема ја отворам како помош за сите родители кои се борат со аутизмот.
Ние се бориме со церебрална парализа , но читајќи ги искуставта на родителите кои го применуваат ЦД протоколот, сметав дека е неопходно секој родител да ја има оваа информација, затоа што постојат деца за кои родителите тврдат дека се излечени.
Не сум детално запознаена со протоколот, но ќе замолм некој што го применува да опише што е и како се применува .
Има и група на фејсбук, родителите се подржуваат и споделуваат информации.
Утрово прочитавв прекраснои вести. Мајката напиша- Ние почнавме со ЦД капки на крајот на март. Тогаш неговиот ATEC беше според мене 56, според маж ми 52, па го утврдивме на 54. Минатиот месец го направивме и првиот ПП. Денеска, пред почетокот на вториот ПП, решивме да направиме уште еден ATEC, поради евиденција, но и поради тоа што нашиот речисо 6-годишен син е подобар. Резултатот е 39. Најмалку поени, само 3 поени, има во подрачјето на говорот, каде има и најмногу подобрувања.user posted image

Родители информирајте се добро за овој протокол. Поздрав.
Непосредна врска до пораките: 1
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali poset_uvate nekoj kurs po stranski jazik?

Da (50%)

Ne (25%)

Planiram (25%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!