|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Син ми рецка не ми удира...
29.8.2009 7:27:13   
profesorica
Откако почнав да работам го носиме Дамјан кај свекрва ми на чување.Мене скоро секој пат ми се насолзуваат очите кога го оставаме а кога ќе дојдам од работа тој рецка не ми удира како да не сум била отсутна.А на татко му колку толку ќе му се израдува.Во почетокот и не ми сметаше многу демек еве самостоен е подобро вака него да прави проблеми и да плаче.Но сега некако ми е безвезе.Дали некоја од вас има ваква ситуација со детето?


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Син ми рецка не ми удира...
3.11.2009 15:44:04   
mother 29
ете кај мене е така во последно време!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Син ми рецка не ми удира...
3.11.2009 16:02:10   
profesorica
а сега не е таков повеќе, добро е се опаметиuser posted image user posted image user posted image пак се радува сега на нас.и одма да ни покаже што научил или што ново му купил дедо му.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Син ми рецка не ми удира...
3.11.2009 16:07:49   
profesorica
дали вие се соочивте со вакво однесување на детето и како го поднесовте тоа-јас ќе кажам сепак не ми беше сеедно иако повеќе не е таков.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Син ми рецка не ми удира...
18.11.2009 15:58:24   
HristinAntonio
da da tatko mu sekogas e na prvo mesto...ili dedo mu koga se vraka od rab..site pocnuva da ne karauser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Син ми рецка не ми удира...
18.11.2009 16:00:12   
mother 29
сега не е таков,сега па се залепил само за мене!user posted image деца,мењаат ,а така кога ми правеше ,срцето на пола ми беше!

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Син ми рецка не ми удира...
18.11.2009 16:02:38   
profesorica
еве кога ќе дојдеме да го земеме се прави не не познава и не сака да с еоддели од дедому user posted image user posted image user posted image периодов е пак таков, дури некогаш со плачки го зимаме-чудно!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Син ми рецка не ми удира...
18.11.2009 16:04:48   
mother 29
мене ме многу погодуваше тоа,ептен бев нервозна!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Син ми рецка не ми удира...
18.11.2009 23:36:57   
mami
и на мојон му се случува истото, ама тоа е повеќе од што незнае што да прави од среќа..и јас во прво време плачев и се нервирав, а сега го гледам дека ќе се укочи од среќа и трча по дедо му или теткаму да ги донесе до врата да покаже кој дошолuser posted image user posted image user posted image а за мм е друга приказна- штом го слушне одма трча, се смее...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Син ми рецка не ми удира...
18.11.2009 23:40:48   
Mila na mama
Абе ова е некоја фаза? Читам и Дамјан и Лука исто однесување ама да не е само кај машките или мене допрва ме чека со Мила? Засега кога јас ќе влезам од врата таа заборава што правела претходно трча кај мене, чека пред врата на ВЦ додека да измијам раце и потоа вели мие аце мама деми ме баба домче ( мама да мие раце и да ја земе а жената што ја чува да си одела домче)user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Син ми рецка не ми удира...
18.11.2009 23:40:53   
daniel
malku me pogoduvase toa..

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Син ми рецка не ми удира...
19.11.2009 0:08:40   
Боцко
порано и стефан беше таков. сега едвај чека некој од нас да дојде и веднаш баба му (и тетка му ако е дојдена) буквално ги пакува, им дава чевли, јакна и им вика ајде сега да си одите дома. фази се тоа, се стабилизира полека во тој поглед user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Син ми рецка не ми удира...
19.11.2009 0:16:59   
STRUMFETA
sin mi ima samo 6 meseci,ama razbiraat , lugeeee.Koga si doaga mm od rabota toj mnogu se raduva i se smee.Dodeka ne go zeme vo race postojano gleda kako da mu go odvlece vnimanieto.Ako jade,prekratuva i se ce vrti po nego.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Син ми рецка не ми удира...
23.12.2009 12:02:19   
profesorica
плаче ли вашето дете за да го оставите кај баба и дедо????

одвај го лажеме за да си го земеме -рецка не ни удира????

ако е фаза ова кажете колку трае-утешете ме???user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Син ми рецка не ми удира...
23.12.2009 12:10:03   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

плаче ли вашето дете за да го оставите кај баба и дедо????

одвај го лажеме за да си го земеме -рецка не ни удира????

ако е фаза ова кажете колку трае-утешете ме???user posted image user posted image



уфф... мојот пак се утепува од плачење кога го оставам да одам на факултет, гледам некако да се скријам да не забележи дека ќе излезам преку врата. Жал ми е што го оставам ама мора така да бидеuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Син ми рецка не ми удира...
23.12.2009 12:50:22   
Mila na mama
Мила не плаче само кога ја оставам со жената што ја чува, со мм и со комшиката Наташа зашто секој ден ги гледа и многу ги сака неа и нејзините деца. Со моите не можам да ја оставам, плаче и ме бара. Ако е мајка ми кај нас чекаме со мм да заспие Мила навечер за да излеземе. Мајка ми се лути ама тоа е Мила ги бара луѓето што ги познава и гледа секој ден.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Син ми рецка не ми удира...
23.12.2009 12:54:31   
mother 29
јас мислам дека Дамјан на проф не сака дома со нив,туку сака да остане кај баба му и дедо му?!така нели?????не дека плаче по мама и тато ?



на нас вака не ни се случува.Марко каде одам јас тој ко фластер по мене!и ако е кај баба кога ке го земам не ми дава ни кафе да испијам..ајде дома ми вика!ама проф не се секирај,па нормално е !тие по цел ден го чуваат и занимаваат!пиши како е .

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Син ми рецка не ми удира...
23.12.2009 13:00:50   
big_mama817
и син ми исто кога сме кај моите воопшто не сака да си оди а мене како по обичај не ме ферма кога сме таму бидејќи нормално поголем број од работите му попуштат што јас не му ги дозволувам а особено татко ми кој му оди по меракuser posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Син ми рецка не ми удира...
24.12.2009 1:36:16   
HristinAntonio
i jas se krijam koga odam nekade...ama nema gajle so moite si sedi, ne me bara, ama koga sum doam se lepi celo vreme za mene, ne me ostava nisto da pravam!

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Син ми рецка не ми удира...
24.12.2009 9:27:01   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: HristinAntonio

i jas se krijam koga odam nekade...ama nema gajle so moite si sedi, ne me bara, ama koga sum doam se lepi celo vreme za mene, ne me ostava nisto da pravam!



ееее исто..дури и ако е со сестрами мене може и вратата да ми ја покаже и да си излезам нема ни да ме побара...што не е случај кога го оставаме со свекрва ми- тогаш мора да се криеме и да бегаме, зошто ако не види тешко нас

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Син ми рецка не ми удира...
24.12.2009 9:31:06   
ripce
што не е случај кога го оставаме со свекрва ми- тогаш мора да се криеме и да бегаме, зошто ако не види тешко нас



и што е заклучокот... дека е до бабата или user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Син ми рецка не ми удира...
24.12.2009 9:35:56   
mami
Што е важно- знам дека поретко го оставаме со неа..незнам, некако кога ке го оставиме со неа, цело време го мислам. А кога е со моите сум мирна...

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Син ми рецка не ми удира...
24.12.2009 9:44:46   
caci20
Петар не сака да седи со никого, кај моите не сака да оди бидејќи внук ми ништо не му дава за играње и кога одиме не тегне накај надворешна врата. Ако го оставиме со свекрва ми вришти пишти дур се вратиме. Само со свекор ми може да поседи и тоа максимум пола саат. Нас никој не ни помагал никогаш и Петар всушност и не ги познава воопшто.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Син ми рецка не ми удира...
24.12.2009 10:36:40   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Што е важно- знам дека поретко го оставаме со неа..незнам, некако кога ке го оставиме со неа, цело време го мислам. А кога е со моите сум мирна...


Исто..што е работата ????лоши снаи или некадарни све-кривиuser posted image
а кога е у градинка сум најмирна и најсигурна

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Син ми рецка не ми удира...
24.12.2009 10:40:52   
profesorica
да кате плаче дека го зимаме сака да седи со нив.ко д ане не сака нас.исто и од кај моите кога го зимам исто прави.одвај да му ја облечеме јакната.и додека сме се симнале од влезот ќе заборави и после не гушка и не гали и не мази и се.ама додека го земеме борби водимеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?