|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Отворање на болницата "Св.Лазар"
3.6.2009 9:02:21   
Еца
 Пуштање во употреба на новата гинеколошко-акушерска болница „Св.Лазар“. (Населба Ѓорче Петров, област Јурија-кај пешачкиот мост, во 10.45)  Инвеститор е бугарска компанија која поседува иста ваква болница во Софија. Во болницата ќе се врши оплодување ин витро, чување на матични клетки од папочна врвца, гинеколошки операции. Ова, според премиерот ќе придонесе да се зголеми конкуренцијата во овој сегмент од здравството и квалитетот на здравствените услуги за македонските граѓани.


user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
3.6.2009 12:57:28   
mila
user posted image user posted image user posted image Bravo, bas ubavo, a znae li nekoj kako ke se dvizat cenite vo bolnicata?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
3.6.2009 13:23:04   
biba
Pa mila so ogled na toa deka e privatna sigurno ke bide poskapa, ne znam, no znam zeni koi bea duri vo Bugarija vo ovaa bolnica i se prezadovolni, vo sekoj slucaj dobro da se ima poveke vakvi vo Makedonija, a ne samo vo Skopje.

Eve ako sakate da vidite kako izgleda bolnicata vo Bugarija

< Поракaта ја уредил виктори -- 10.4.2011 20:55:19 >

(Одговор на членот mila)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
3.6.2009 16:11:50   
emce
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот biba)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
3.6.2009 16:14:38   
Marta
Не сум знаела дека ќе се отвора ваква болница тука, убаво.Баш малку конкуренција на пазарот добро ќе дојде, па може и ке настанат некои промени во цените, инаку за оваа болница имам слушано дека е многу добра и реномирана во Бугарија, па убаво што ја има и кај нас, браво.

(Одговор на членот emce)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
31.8.2009 15:05:09   
Bile
Sv.Lazar
Prva specijalizirana Ginekolosko-akuserska bolnica
-Kompletno opremeni ambulanti
-Ginekoloski pregledi so 4D Live ultrazvuk
-Kolposkopija po najsovremena tehnologija (videokolposkopija)
-PAP test
-Sledenje na bremenost (Dopler i 4D ultrazvuk)
-Site vidovi laboratoriski ispituvanja

STERILITET I INFERTILITET
-In vitro laboratorija po najsovremeni standardi
-Bezbolno poroduvanje i poroduvanje so carski rez
-Klasicni ginekoloski operacii
-Laparoskopski i Histeroskopski operacii
-Operacija na gradi
-Kiretazi

BOLNICATA RASPOLAGA SO SOPSTVENA BANKA NA MATICNI KLETKI

PEDIJATRIJA (neonatologija)
Prva GINEKOLOSKA BOLNICA SO INTENZIVNA NEGA ZA PREDVREMENO RODENITE BEBINJA
(Одговор на членот Marta)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
1.9.2009 22:43:43   
Bile
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bile

Sv.Lazar
Prva specijalizirana Ginekolosko-akuserska bolnica
-Kompletno opremeni ambulanti
-Ginekoloski pregledi so 4D Live ultrazvuk
-Kolposkopija po najsovremena tehnologija (videokolposkopija)
-PAP test
-Sledenje na bremenost (Dopler i 4D ultrazvuk)
-Site vidovi laboratoriski ispituvanja

STERILITET I INFERTILITET
-In vitro laboratorija po najsovremeni standardi
-Bezbolno poroduvanje i poroduvanje so carski rez
-Klasicni ginekoloski operacii
-Laparoskopski i Histeroskopski operacii
-Operacija na gradi
-Kiretazi

BOLNICATA RASPOLAGA SO SOPSTVENA BANKA NA MATICNI KLETKI

PEDIJATRIJA (neonatologija)
Prva GINEKOLOSKA BOLNICA SO INTENZIVNA NEGA ZA PREDVREMENO RODENITE BEBINJA


jas sum zadovolna od bolnicata Sv.Lazar tamu go nosam deteto na pedijatar

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
2.10.2009 0:46:27   
liza
sv.lazar- najlosha clinika shto sum videla. Imam lichni opit so niv vo Bulgaria, I ne samo jas. Sobstvenica na clinika Nikolova mnogu otvratnaya jena, izmamnica I pechelbarka. Begajte podaleku ot niv, ako ne iskati problem za svoe zdravje I na vashe bebe.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
2.10.2009 11:17:30   
Cacko
Liza,neznam za vo bg ama vo Skopje bolnicata e extra i imam prekrasno iskustvo tamu(baska ne lici so takov ton da se obrakame i navreduvame)

(Одговор на членот liza)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
2.10.2009 13:14:13   
Еца
Лиза би те замолила во иднина без навреди во спротивно твоите постови ќе бидат избришани.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
2.10.2009 22:05:39   
liza
Cacko, se izvenuvam za mojot makedonskij, moj majchin jazik e drug, 4 godini sum tuka po nekolku mesyaci. Mnogu sojalyavam, shto ne mojam da gi izrazam site moi misli, na tot nachin sho sakam.
-Imash prekrasno iskustvo, jas sum mnogu raduvam za tebe, bog chuval.
-Ako edna jena, doktorka, koja mora da bide humana i miloserdna, dozvoluva da piska so visok  ton na bremenna jena, koja naivno pobarala od nea neiskoristena summa od abonement(1480 lv),vo vrzka so promena na mesto na jiveanje (ot bg vo macedonia), toa dava i na nea pravo so vakov ton izrazuva svoe mnenie. Ne mojam da citiram  zborovi na Nikolova vo mojot address, se plasham deka administrator ke izbrishi mojot post.
- Veruvam deka vo Skopje bolnica e extra, zatoa chto tie pravyat na nashi pari, tvoi, moi...
vo bg ne davat ni fiskalni smetki , ni podtverdi, tie pari ne se  registrirani nigde.
Toa e mojot urok i jas go primam, samo sojalyavam shto mnogu luge ne sakat da uchat so iskustvo na drugi, a sakat da pravyat isti greshki...
moje da vidite neshto tuka

< Поракaта ја уредил Elena -- 3.10.2009 18:31:48 >

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
2.10.2009 22:32:35   
Tanja K.
Liza,sega pred 2 nedeli edna moja prijatelka se porodi tokmu ovaa bolnica,i e prezadovolna.Pominala super.Sega cenite za privatno se tie.Ama personalot i doktorite bile super,i prema nea kako pacient i prema site sto i bile vo poseta.

(Одговор на членот liza)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
3.10.2009 15:45:04   
liza
Tanja, moj post za tie jeni, koi sakat da bidat informirani, shto se sluchuva vo taa bolnica, ne bidno vo sofia ili vo skopje, sobstvenici se isti.
pogledni na taa tema< Поракaта ја уредил Elena -- 3.10.2009 18:31:28 >

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
3.10.2009 18:27:39   
Cacko
Znaci pak ke povtoram,vo skopje bolnicata e super,od personal,cistota,uslovi,i sve.A za toa kakva e u bg ne se zamaram i mislam deka ne e tema,tuku tema e taa u sk.A za gazdite,iskreno bas me briga,jas nemam dopirni tocki so niv.Se duri se super si funkcionira ne treba da ni e gajle koj e gazda.A ti Liza ako po sekoja cena imas namera da ja ocrnuvas ovaa prekrasna bolnica,praj si go toa u bg a ne u sk.Ako imas nesto loso da kazes za taa u sk prifakam,a za taa u bg na drugi da im raskazuvas

(Одговор на членот liza)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
3.10.2009 18:33:38   
Еца
Лиза поставување на линкови од други форуми се косат со нашите правила затоа линковите ги избришав, значи пак ќе повторам, слободно можеш да го поделиш твоето искуство но без наметнување на твоето мислење.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
3.10.2009 22:50:41   
liza
Fala ti Cacko za podrzka i sochustvie!!! Ti si kako vistinska jena mnogu miloserdna!!!
Jas nemam namera da ocrnuvam ''ovaa prekrasna bolnica'', ona i taka crna.
Ako ti primetila, nagore slika i link -od bulg.bolnica, za nea info imashe vo mojot post.

Stiga, tolku...
< Поракaта ја уредил Elena -- 3.10.2009 23:15:55 >

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
3.10.2009 23:01:27   
Палешка РР
Liza, задржи си ги своите размислувања за себе. Лични навреди и инсинуации се забранети на нашиот пријателски форум.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот liza)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
3.10.2009 23:41:35   
nadica
мислам дека е прекрасно што се отвараат установи од ваков вид небитно е тоа што е скапо па приватно здраство е тоа мили мои но мислам дека имаат стручен тим за секоја област и има каде да побатаат посебна помош тие на кои им е потребна

а недоразбирања има секаде нели?

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот liza)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
4.10.2009 0:00:48   
milijana
Врзи прст , барај лек така казва една наша македонска поговорка..и ова не е крадење думи..секој си знае што си поминал..кажи го тоа поблаго, покроце, сите ке те разбереме. И јас еднаш избувнав како запалено дрвце, ама навреме се угасив кога видов колку пријатели чекаат да ми подадат рака.Ако имаш проблем кажи го..сите сме тука.Еве во таа болница работи и др.Јуруковска(врвен специјалист)македонка.Многу е човечна.Позз на сите ,,надежта последна умира,,

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
31.10.2009 23:36:35   
Cacko
Daaaa,golem pozdrav za D-r Jurukovska koja me porodi,golem strucnjakuser posted image

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
31.10.2009 23:48:27   
Cacko
Ako ne e tajna bas bi sakala da znam kako sopstvenickata ke ti go unistela zivotot
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
31.10.2009 23:49:31   
Cacko
Posto jas bev tamu pet pati i nemav nikakov kontakt so sopstvenickata tuku so doktorite i bese daleku od unistuvanje zivot

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
1.11.2009 22:03:08   
mami
уф..ова и мене ме заинтересира, Биле, дај кажи што се случило?

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
3.11.2009 15:25:40   
Bile
Cacko da te potsetam deka ova e sloboden otvoren forum i clenovite mozat da si gi kazat svoite mislenja, pozitivni ili negativni za temite postaveni tuka, i nie kako clenovi nemame pravo da ima sudime za nivnite mislenja dokolku nas ne ni se dopagaat ili ne gi  podrzuvaat nasite milsenja. A za toa sto se sluci moze ne sakam javno da kazam od pricina sto ne sakam da se navrakam na toa. nema da veruvas koga ke slusnes
inaku eve jas na tvoeto mislenje ne se sprotivstaviv ti si zadovolna i nikomu nisto i zatoa nemas potreba od tolku ostro obrakanje sprema mene i da baras objasnuvanje sto bilo i kako bilo

< Поракaта ја уредил Еца -- 29.11.2009 1:00:59 >

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Отворање на болницата "Св.Лазар"
3.11.2009 15:36:31   
mother 29
ауууууууууу скандали!дај кажете што е работава ,има мајки кои размислуваат за таа болница.еве на пр. јас!

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?