|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Мајонез?!
30.10.2009 12:21:27   
mother 29
ја отварам темата како само мајонез,затоа што тој е специфичен за давање,има во состав живи јајца и "клима" за  салмонела!

дали давате/не давате?од кога?вашето видување за мајонезот како намирница во исхраната на нашите најмили?

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 6.10.2011 9:05:51 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: мајонез?!
30.10.2009 12:23:20   
profesorica
Кратко и јасно: нит го јадам нит мислам да му давам на Дамјан.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: мајонез?!
30.10.2009 18:21:30   
ripce
Кратко и јасно: нит го јадам нит мислам да му давам


потпишувам!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: мајонез?!
30.10.2009 18:23:13   
Палешка РР
Ух, јас многу сакам мајонез, ама избегнувам во бременоста, ама затоа неможам да одолеам на руска салата, неееееее...user posted image
А Марио не сака ни да чуе за мајонез.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: мајонез?!
31.10.2009 10:53:35   
mother 29
во градинка секој втор  петок и даваат за ужинка.јас на почеток ,првиот месец му носев во петоци , зденка,да му даваат наместо мајонез,ама сега си јаде како сите деца!и башка едно парче леб со мајонез во 2 недели...не ми е алармантноuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: мајонез?!
31.10.2009 10:59:35   
mami
мм не јаде мајонез ни под разно, јас го јадам само во сендвичи или руска салата(за лицето ми е ужасен) а на Лука сеуште не сме му дале, и ако му дадеме тоа ке биде во минимални количини

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: мајонез?!
31.10.2009 10:59:53   
niki
Многу го сакам, во руска салата посебно. Со него го премачкувам месото кога го печам на скара, или го употребувам во некои сосови и така го јаде. Само мајонез намачкан на лепче не сака да јаде па не и ни давам.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: мајонез?!
31.10.2009 11:07:16   
mother 29
А ЈАС СЕ ДАВАМ ВО МАЈОНЕЗ.мммммммммм   руско салатиче со екстра мајонез.јас јадам ајвар и мајонез на слоеви намачканоuser posted image хехехех

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: мајонез?!
31.10.2009 11:11:45   
mis.
Во градинка мајонез ли му даваат???user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: мајонез?!
31.10.2009 11:15:17   
mother 29
да,секој втор петок за ужинка....така стои на менито..а како кај вас ..нема?!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: мајонез?!
31.10.2009 11:19:30   
mis.
не нема такво нешто барем не пишува на менито.За учинка имаат обично кифла некоја ,овошје,пудинг,сутлијаш и тоа.Но мајонез не.user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: мајонез?!
31.10.2009 11:24:27   
mother 29
aууууууу сум пишала за ужинка user posted image ..за доручек!немаат а? или пак може е различно менито!?

е да, за ужинка и овде имаат такви работи?!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: мајонез?!
12.11.2009 14:15:50   
profesorica
мајонезот е убав особено Томи и во руска салата и јас порано мноооогу го јадев но сега ич-штетен е, а Дамјан е мал ама и отпосле не мислам да му давам.

< Поракaта ја уредил profesorica -- 12.11.2009 14:19:26 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Мајонез?!
6.10.2011 7:02:39   
Палешка РР
Миа многу сака мајонез user posted image Го отвора фрижидерот, ја зема теглата и бара да јаде. Сега почнав да не купувам (јаде само мм) и го бара во фрижидерот вика нез нез и плаче, не можам да ја смирам.
Може да изеде и две среди и тоа со апетит како за ништо друго. user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Мајонез?!
6.10.2011 8:01:54   
anedespo
Moite jadat i dvajcata

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Мајонез?!
6.10.2011 8:17:20   
miana
Jas ne jadam majonez i nikogas ne sum ni jadela( ne jadam ni ruska salata i takvi slicni salati koi sodrzat majonez) a kerkami go saka mnogu..Koga jade zolvami ili mm togas i ona jade so niv..Mnogu saka da jade kecap i majones vo kombinacija..E taka i jas ponekogas go jadam user posted image

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Мајонез?!
6.10.2011 9:02:26   
AnnaMolly RR
Не сум му дала мајонез на Филип се уште. Еднаш само кечап проба кога јадевме печени компири и јас со кечап ги јадам и запна „тоа, тоа“ и морав да му дадам user posted image
Инаку мислам дека би јадел мајонез зашто се мачка на лепче, а тој се што се јаде намачкано на леб обожава!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Мајонез?!
6.10.2011 9:04:54   
Felly RR
Ние дома не сме и дале, ама затоа во градинка уште првиот ден кога беше, си се изнајадила, лепче и мајонезuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Мајонез?!
6.10.2011 9:09:16   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Ние дома не сме и дале, ама затоа во градинка уште првиот ден кога беше, си се изнајадила, лепче и мајонезuser posted image user posted image user posted image


Zarem vo GRADINKA im davaat majonez???? user posted image Pa vo gradinka bi trebale da im davaat zdrava hrana  a ne masnotii....Ct,ct,ct- ne mi se veruva

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Мајонез?!
6.10.2011 10:07:35   
Maca25
и немам дадено ни мајонез ни кечап, освен еднаш што проба мајонез од руска салата, ама не и се допадна вкусот.
А за во градинка чудно ми е како им даваат на толку мали деца мајонез?!?!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Мајонез?!
6.10.2011 10:15:02   
AnnaMolly RR
До сега ниеднаш немам видено мајонез на менито во градинка! Таму им прават мнооогу убави и здрави јадења!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Мајонез?!
6.10.2011 10:29:49   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Ние дома не сме и дале, ама затоа во градинка уште првиот ден кога беше, си се изнајадила, лепче и мајонезuser posted image user posted image user posted image


Zarem vo GRADINKA im davaat majonez???? user posted image Pa vo gradinka bi trebale da im davaat zdrava hrana  a ne masnotii....Ct,ct,ct- ne mi se veruva



Е и мене тоа ми беше чудноuser posted image Ти дома ќе внимаваш што јаде, само здрава храна, да не каснела ова...... да не јадела она..... а во градинка user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Мајонез?!
7.10.2011 0:34:40   
nadica
јас лично го обожавам мајонезот но на надица избегавам да и давам само ако ептен запне дека сака мајонез а тоа се случува ретко, ама затоа па за кечап неможам да ја премислам, кечап и паштета мислам дека би јадела секој ден user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Мајонез?!
17.10.2011 14:21:17   
dostickage
jas sum mnoooogu losa.tepam za  jadenje majonez za golemi a ne pa za mali.nikako

puno zejtin, konzervansi i emulgatori.toa e ultra kancerogeno.jas takvata hrana ja vikam karcinom sitno seckan na kocki,brrrrr

e sea so vika Petko Brzotrckovski so takva hrana se castam za Nova Godina i toa samo ponekogas nekade na gosti,doma nikako.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Мајонез?!
17.10.2011 14:31:17   
JovanaJ
Jas jadam i sakam majonez. Ne mnogu cesto ama jadam. mm go obozava, ne pominuva den da ne kasne nesto so majonez. E maliot sega za sega ne go saka, ne go jade voopsto. Ne mislam deka bi go zabranila dokolku pocne da go jade, ama ne bi sakala da e tolku cesto.....

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?