|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Детски едукативни центри
7.11.2009 21:22:34   
family
Imam sin koj mi e prvo dete, a nemam bas nekoi prijateli koi bi gi prasala za detski edukativni centri vo Skopjeuser posted image . Ako nekoj ima nekakvo iskustvo so ova da mi pomogneuser posted image . Se raboti za dve ipol godisno dete.

< Поракaта ја уредил Еца -- 7.11.2009 22:06:14 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Детски едукативни центри
8.11.2009 22:06:54   
Боцко
дознав дека во мкц постои детски едукативен центар поддржан од стопанска банка. ама не сме биле таму. освен тој, постои и котиледонија на ивце-пивце, ама таму е сигурно за постари од 2.5 години.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот family)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Детски едукативни центри
9.11.2009 22:53:39   
Јасминка
И во библиотеката „Другарче“ постои едукативен центар (не ги знам деталите, само сум слупнала), ама мислам дека е за деца постари од 3 години. 

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Детски едукативни центри
10.11.2009 23:58:40   
family
Vi blagodaram na site sto mi dadovte informacii

(Одговор на членот Јасминка)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Детски едукативни центри
11.11.2009 0:46:24   
Mila na mama
Има еден спроти Матица ама што е како е немам поим.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот family)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Детски едукативни центри
22.1.2010 15:31:28   
zami
МЛАДИНСКИ КУЛТУРЕН ЦЕНТАР (МКЦ)   04.01.2010 - 31.01.2010 

Детски креативен центар во МКЦ

Ако имате 5-12 години, креативни сте , сакате да цртате, кога ќе пораснете сакате да бидете уметници, сакате да се дружите, сакате да учествувате во најразлични ликовни проекти....и уште многу други нешта..... Тогаш мора да не посетите во просториите на Детскиот креативен центар

Уписи во ДКЦ



< Поракaта ја уредил Felly RR -- 22.11.2013 9:13:06 >


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Детски едукативни центри
22.11.2013 9:17:11   
Felly RR
Кај нас има повеќе детски едукативни центри, но не работат со многу мали деца. Инаку од луѓе што ги носат децата, сум слушнла дека се многу задолвони. Да не ја носев М во градинка, секако ќе ја носев во некој едукативен центар. Но проблемот е што тие работат само 3 саати, па мора да имаш некој кој ќе ти го чува детето останатиот дел од времето.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Детски едукативни центри
22.11.2013 23:02:35   
Valentina Dinova
Helen Doron рано изучување на англискиот јазик

Pocituvani,
Od neodamna vo Makedonija vleze svetski poznatiot brend za rano izucuvanje na angliskiot jazik i stimulacija na raniot detski razvoj Helen Doron Early English namenet za deca od 3meseci do 18 god. Momentalno Helen Doron centri ima vo Skopje vo Centar, od naredniot mesec ke se otvori nov centar vo Karpos, isto taka ima centar i vo Strumica i Radovis. Helen Doron programata nudi 6 kursevi vo 1:
1. Angliski jazik i razvoj na govorni i komunikaciski vestini,
2.Socijalen razvoj,
3.Fizicki razvoj,
4.Muzika
5.Razvoj na senzorika





< Поракaта ја уредил Felly RR -- 23.11.2013 12:29:26 >

(Одговор на членот family)
Непосредна врска до пораките: 8
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?