|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Останала бремена по сообраќајна несреќа!?

Редакција Рингераја, 12.11.2018
Неверојатна приказна за жената која не можела да роди: Паднала од велосипед и останала бремена

image
/11


Кејт многу рано влегла во менопауза уште на 27-та година од животот, лекарите и рекле дека нема да може да има деца. Десет години подоцна едвај преживеала тешка несреќа која и го променила животот од корен.

Кејт Менсбриџ (43) се откажала од своите сонови да стане мајка кога пред 10 години доживеала бизарна несреќа. Медицинската сестра од Велика Британија влегла во менопауза уште кога имала 27 години и мислела дека никогаш нема да биде мајка.

Меѓутоа на одмор во франција ја удрил автомобил додека возела велосипед. И бле скршени коските на нозете, клучната коска, двата прста  и биле одвоени од раката заедно со кожата, и биле исчашени рамената, а претрпела и повреди на главата.

Три дена по несреќата не се будела, а лекарите се плашеле дека нема да преживее. Дури имала и мозочен удар. Морала да учи правилно да говори и да пишува отпочеток. кејт успеала да се опорави од тешките повреди, а несреќата и ја донела најголемата животна среќа.

Големиот налет на адреналин на дел од мозокот кој е одговорен за репродуктивните хормони и го разбудил тој заспан дел и резултирал со редок феномен – повторно добила менструација.

Три години подоцна ја родила долго посакуваната ќерка.

– Да не беше несреќата никогаш не би можела да ја имам, пренесува Дејли мајил. Плачев од среќа кога ја здогледав својата малечка прв пат на ултразвукот. Кејт морала да се породи со царски рез. Мајчинството за мене е откровение. Понекогаш е исцрпувачки и фрустрирачки, но исто така е вреден и прекрасен дар кој ве прави уште посреќен, заклучила Кејт.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Кога сите околу Вас се бремени...
Кога еднаш ќе почнете да ја планирате својата иднина и ќе почнете да размислувате за бременост, во Вашата близина од ниг...
3
Неплодноста боли...
Боли постојано, боли и не престанува...
3
6 стручни совети за да зачнете машко дете
Се прашувате како да зачнете момче? Ако е така, сигурни сме дека сте заинтересирани да ги знаете различните методи за да...
3
10 грешки во правењето бебе
Кога се обидувате да забремените, многу работи може да бидат пречка. Тоа не е секогаш лесно како што двојките сакаат и н...
3
Анкета

без ОСЕТ
daki

Ако имате мало дете и во вашата куќа свекорт и свекрвата ја викаат другата внука на гости да ја почуваат, покрај тежината на вашето дете ВИЕ........

ќе ќутите и помагате (33%)

ќе си одите кај мама додека ја /го чуваат др внук/а (23%)

ќе се нервирате зошто толку гужва а не сте си слободни со вашето дете (18%)

не сте должни да чувате (18%)

ќе се скарате со таа што го пуштила (1%)

или нешто друго пишете во коментари молам? (6%)


Број на сите гласови: 87

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!