|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Фотографии од кралското бебе!

Редакција Рингераја, 23.7.2013
Фала Богу, личи на мајка му. За класа е подобар од мене - се пошегува Принцот Вилијам на излезот од болницата, кога за прв пат на јавноста и го покажаа новородениот принц!
Клучни зборови:

image
/11


 

Омилениот британски пар одговори на неколку прашања на новинарите кои буквално, заедно со граѓаните ја опколија болницата. Војвотката од Кембриџ, која на излезот од болницата го држеше бебето, му го даде на Вилијам кога слегуваа по скалите.

Има добар пар бели дробви, се пошегува Вилијам.

Новопечените родители Вилијам и Кејт и се заблагодарија на болницата со соопштение во кое се наведува дека персоналот на болницата "Сент Мери" водел беспрекорна грижа за трочленото семејство.

 

1

 

5

 

2

 

3

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Неколку совети од патронажна сестра
Ева Ковачич,дипл. мед. сестра, раководител на патронажна служба, предавач во Школата за родители,Здравствен дом ...
3
Да останеме здрaви и среќни со производите...
Kомпанијата Johnson & Johnson од далечната 1886 година останува посветена на потребите на потрошувачите ширум светот ста...
3
Видео: Како да избањате новороденче со пап...
Честитки мама и тато за вашето новороденче. Хигиената е важен аспект на грижата за бебето и дневната бања е неопходна за...
3
Дали бебето чувствува болка во текот на ра...
Постојано се зборува за тоа што доживува мајката за време на породувањето и низ какви промени поминува, а знаете ли низ ...
3
Анкета

peleni
Bufce

kakvi peleni koristite na svoeto bebe ?

pampers (51%)

canbebe (19%)

bekutan (13%)

violeta (2%)

drugi (15%)


Број на сите гласови: 275

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!