|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14 - 18.04.2014) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 11 12 [13]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
4.10.2014 18:26:00   
Dilina
Mamicki во која аптека може да се најде кремата против стрии улмо? Еве не сум знаела дека има мевлем што тие го прават, јас мачкав саносан и верувам дека ми помогна колку толку ама си има стриички,... на стомакот не мн ама на бутините за сите пари (а таму ЗАБОРАВИВ дека треба) user posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 301
8.10.2014 19:22:34   
mamicki
Moze da se poraca preku niven sajt, jas taka go nabavuvav- ULMO Beograd.Pozz

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 302
16.10.2014 18:29:40   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

Инаку добро што ме потсети, баш мислев да прашам - кога обично се почнува со мачкање крем за стрии? Имате некој добар крем што може да го препорачате, или сеедно е?

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Хоупфул, што порано се почне со мачкањето, тоа подобро.
Некои викаат немало врска мачкањето, некои се мачкале, па пак им кожата испукала, ама јас лично мислам дека кожата треба да биде хидрирана, и само кога е сува, при растегнувањето пука. Не е гаранција, ама ете јас се мачкав многу редовно, па сакам пак да продолжам со тоа.

Јас се мачкав во почетокот со павловиќева, значи некоја мрсна крема, може да додадеш и АД капки во неа, јас лично не сум, ме мрзи, а потоа се мачкав со маслото на Хипп за бремени жени, мислам некаде е околу 300 и нешто денари. Моето мислење е дека не треба да се даваат пари за скапи демек наменски креми против појава на стрии, бидејќи сите креми имаат иста функција, да ја држат кожата хидрирана, што исто можеш да постигнеш со павловиќева пример. Сепак тоа е само моето мислење.
Јас размислувам и за опција кокосово масло, не знам како тоа би влијаело, дали би и помагало на кожата да се одржи растегливоста. Логички мислам да, ем е и природно, ама треба да се проба.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

Фала ти, Bethany. Слушам се некои скапи креми и лосиони за стрии, а стварно не гледам поента - како да којзнае што имаат тие скапите... плус, тоа дали ќе се појават стрии или не зависи и од самата кожа - јас веќе имам на грбот од нагло извишување како дете. Кокосово масло ти е добра идеја, баш имам дома и ќе пробам user posted image

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 303
17.10.2014 14:54:39   
Malecka23
jas bi vi preporacala maslunovo maslo.Mn dobro deluva na kozata ja pothranuva ja pravi meka i elasticna.A sekako e mn dostapno

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 304
17.10.2014 17:26:09   
sandriana RR
Вторава бременост ја поминав мачкајки се (нередовно, од недисциплина и немукает) со кокосово масло, и овојпат поминав без стрии.
За првата бременост користев микс на Павловичева со бадемово масло и ланолинска крема (дома правена) и се покажа и таа делотворна.
Ќе се согласам со Бетани дека не е битно да се купуваат скапи наменски креми, туку само да се одржува кожата хидрирана со било какво растително масло или мрсна крема.

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 305
17.10.2014 19:48:24   
lolla
Јас сум си склона на стрии, веќе си ги имам од нагло растење во пубертет на кичмата позади, а и мајка ми е цела со стрии во стомалкот, така да знам дека ке си ги добијам и јас, а и не ми е толку важно тоа.

Ама па обожавам да се шлапам со масла,па затоа зедов чисто арганово масло (тоа си го користам и за лице) и плус си направив од кремата со павловичева, бадемово кокосово и маслиново масло и ад капки и тоа е феноменално, сабајле кога ке станам кожата е свила.

За попуштени вени, сигурно и тоа ке добијам, мајка ми има, па ако знаете каде се продаваат чорапи и хулахопки за циркулација, пишете.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 306
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 11 12 [13]
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 11 12 [13]
Оди на:

Анкета

peperutka84
peperutka84

Dragi moi koe ime spored vas e podobro za moeto bebe?

Andrej (26%)

Matej (25%)

Darin (9%)

Kalin (12%)

Petar (24%)

Ilin (5%)

Број на сите гласови: 144

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!