|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детали од УЗВ преглед
2.9.2009 11:23:50   
Tanjicka
nie bevme teski togas 2900, a sega veke neznam

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Детали од УЗВ преглед
2.9.2009 16:01:50   
Nikolina
само што се вратив од гиниколиг,требаше да ми земат брис на моја иницијатива јас инсистирав од што сум исплашена од тие бактериите ама таму ми рекоа дека нема потреба  повеќе од брисеви зошто навистина претѕерав секоја трета недела ми земаа,сега сум влезена во 37 недела бебето на ехо го гледавме напрчено беше со тоа ку.етоuser posted image д-р баш ме зафркаваше,ми рече дека тежи 2.900(па ме интересира колку им е тоа мерењето точно)инаку во понеделник ќе ми го вадат конецот од серклажот и можи и тогаш незнам или во текот на неделата да биди мојот ГООЛЕМ ден,сега ме советуваа дека подобро ќе ми било со царски,бидејќи веќе еднаш сум направена,а и ми викаат дека така било посигурно за бебето штознам таму тесна ми била карлицата,и многу сум била ниска па незнам ако е за подобро на бебушот ќе одам,треба да размислам до недела здравје.ќе ве известам потаму,сега вака многу теми измешав ама тоа еuser posted image user posted image поздрав.


(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Детали од УЗВ преглед
2.9.2009 23:07:50   
happy mommy
Denes bev na pregled , imase srceva reakcija , tocno sum 7 nedela i 4 dena , sega za sega se e ok i mozen termin za poragaj mi dadoa 17.04. - toa e denot i koga e rodena vnuka mi od sestra. Vo petok idam pak za mikrob. brisevi da vidime da ne slucajno ima nekoja infekcija , pa uste edno ispituvanje krajot na Sept. za ne daj boze da ne ima nekoi anomalii i ako se e toa ok me cekaat mesecni kontroli na eho. Pred da zabremenam si napraviv i PAP i mikro se bese dobro, se nadevam deka i ovie mikro ke bidat ok.

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Детали од УЗВ преглед
5.9.2009 17:39:55   
Палешка РР
Денес и јас бев на преглед, ма цела ноќ не заспав од возбуда user posted image
Бебчето е тешко 572 грама, нормално за 23 недела на бременост.
Беше многу активна при прегледот, едвај ја фати да ја измери.
Оформени и се комплетно сите органи, и замислете цело време се смешкаше user posted image
Еххх да не е штетно јас цело време би ја гледала! user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот happy mommy)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Детали од УЗВ преглед
10.9.2009 15:59:49   
Bile
denes bev na pregled
butna koska i glavce se vo red odgovaraat na GN no obemot na stomakot ne kako i obicno i CTG napraviv i bese super
nareden pregled za 3 dena i togas ke ima i vaginalen pregled

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Детали од УЗВ преглед
10.9.2009 16:28:52   
Палешка РР
user posted image  user posted image  user posted image  ајде, па наскоро чекаме уште едно бебе user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Детали од УЗВ преглед
12.9.2009 19:35:03   
Bile
dragi moi prijatelki
ke sakate li vie sto ste trudnici i toa okolu 38-39-40 nedela da napisete detali odnosno merkite od pregledite da gi sporedime. Bas me kopka bidejki nekako mi e se somnitelno.
Kaj mene: AC 321 FL 76 BPD 98 tezina 3050g
AKO NE VI PRECI pisete za da razmenime iskustvo
Blgodaram

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.9.2009 19:36:49   
Bile
Dragi prijatelki uste ednas ke ve zamolam da go procitate mojot posleden post pogore i ako sakate da mi odgovorite.
BLAGODARAM

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.9.2009 19:45:02   
Палешка РР
Мислам дека е нормално, колку што прочитав во оваа табела на просечни мерки user posted image

http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/04_bpd.asp

Се извинувам за линкот.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Детали од УЗВ преглед
30.9.2009 10:21:49   
srnicka
Nie vcera bevme na pregled i da vi kazam deka konecno merkite se izednacija, sega site parametri odgovaraat na gestaciska nedela 35 ta. znaci za edna nedela vleguvame vo 9 mesec i edvaj cekamuser posted image user posted image user posted image user posted image .

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Детали од УЗВ преглед
6.10.2009 22:10:49   
Весна
Узбунааааа! user posted image
Денес бев кај матичниот на регуларна месечна контрола. Си направивме муабет што си направивме, ја гледавме малечката на ехото, докторот си мереше што си мереше, и ништо конкретно не ми кажа, ни лошо ни добро. Само си кажа дека малата тежи 1755,2 грама и фино лепо си не’ испрати со насмевка. И јас по неговата реакција си викам се’ си е во ред. Кога сега гледам во табелката за гестациона недела, дека во 28 недела треба бебето да биде приближно 1000г user posted image  Побогу па многу е за да заклучам дека ете малото ни е напредно user posted image .
Палешка?! Останати...хелп! Како е твоето мешљаче?

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Детали од УЗВ преглед
6.10.2009 22:48:41   
niki
Е добро де Весна, може ќе родиш големко бепче, може да згрешил лекарот, сепак тие мерења не се толку многу прецизни. Немој одма паника да те фаќа и узбуна да креваш. Штом не кажал ништо лошо не си прај ти филмови во глава за џабе. Смири се и уживај.
На крајот на краиштата неможеш да го ставиш на диета бебето, ќе расте колку му се расте.
user posted image user posted image user posted image  браво за бебушко.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Детали од УЗВ преглед
7.10.2009 7:56:46   
Палешка РР
Што се чудиш Весна, знаеш дека бебињата на РР ни се раѓаат со тежина над 4 кгр.user posted image
Сега сериозноuser posted image
Секое бебе се развива индивидуално во стомакот на мајката. Некои во одреден период растат брзо, па потоа стагнираат, некои растат правопропорционално цело време, најбитно е да е здраво, живо и весело.
И јас оваа недела одам да ја видам, па ќе ве известам user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Детали од УЗВ преглед
7.10.2009 10:00:58   
Adrijana
Vesna ne se sekiraj, bebceto si e dobro stom doktorot nisto ne spomnal. A i kaj site e individualno, ne se vodi mnogu po tabeli i takvi raboti, uzivkajte so bebusot i ne ze zamaraj i nerviraj, zasto i bebceto osekauser posted image
A nie odime vo ponedelnik na CTG, taman vo nedela vleguvame vo 9 ti. Mnogu sum vozbudena edvaj cekam.user posted image

_____________________________



(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Детали од УЗВ преглед
7.10.2009 10:05:26   
srekna mama
Не се секирајтечајде уште малкупа нови мами со срценцаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Детали од УЗВ преглед
7.10.2009 10:08:46   
marin
Здраво,
Ве читам повеке од 3 месеци но никако да се зачленам на сајтов.
Јас  очекувам втор син во 38 недела сум.
Ве поздравувам и посакувам да поминете со лесно.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Детали од УЗВ преглед
7.10.2009 10:14:11   
srekna mama
добре ни дојде,ке се дружиме и со васuser posted image

(Одговор на членот marin)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Детали од УЗВ преглед
7.10.2009 10:17:47   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image марин добредојде...драго ми е што се вклучи, па подели нешто од искуствата со првото и укажи на разликите со двете бремености, да знаеме ние што ке имаме кога тогаш второ што да чекамеuser posted image user posted image user posted image

весне..ај ма не паничи..знаеш, обично викаат ситните раѓаат покупни бебиња..а пошто знаеме колку си ти крупна и развиена и се...user posted image user posted image user posted image user posted image може ке биде големо од кај знаеш...остај дете нека расте, убаво ти вика Ники, нема на диета да го ставиш- пардон- да ја ставишuser posted image

(Одговор на членот marin)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Детали од УЗВ преглед
7.10.2009 10:32:44   
ostoun
Добредојде за Марин и се најубавоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Детали од УЗВ преглед
7.10.2009 11:48:43   
Весна
Смејте се, сметје, мене синојка паметот ми штукна user posted image
Се гледам пред огледало, стомачето не е којзнае колку големо, јас па уште помалку. Стомаче и странично боцнати ножиња и рачиња, грисинки user posted image . И кога ми пролета мислата, па малово штом е толкаво кај има место и водичка за да си игра на раат, си викам ќе се задуши. user posted image Ау, луѓе, каква гускичка сум понекогаш. Ај натаму ќе ви ставам и слика за да ме видите, па појасно да ви биде user posted image

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Детали од УЗВ преглед
9.10.2009 13:27:15   
Палешка РР
И јас денес ја видов лепотицата user posted image
Движењата уредни, комплетно развиена, тешка 1200 гр. user posted image
Се е во ред со неа, а мама неможеше да ги запре солзите радосници. Ја видоа и тато и баба, радостиииии...
Имаме и ЦД, сега има да си ја изнагледамuser posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Детали од УЗВ преглед
9.10.2009 13:29:10   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image супер...само вие напредувајте...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Детали од УЗВ преглед
9.10.2009 13:35:53   
Весна
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за малата и ајде нека не’ стигнееее user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image
Јас во вторник сум во Ситина на контрола...и леле колку сум нетрпелива!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Детали од УЗВ преглед
9.10.2009 13:38:37   
Палешка РР
ЕЕееееејјјјј, заборавив да ви кажам, има и косичка user posted image
Ако е на мене и на дедо, ништо чудно со локни да излезе user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Детали од УЗВ преглед
9.10.2009 13:40:07   
mami
имаш од мене пакет шноли и стегачињаuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?