|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Први чекори
26.1.2012 9:09:46   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama_tanja

Zdravo Mamicki

Samo sakam da go spodelime iskustvoto za toa koga vasite najmili pocnale sami da sedat, da lazat, da se ispravaat i najvazno od seto toa koga se prvite cekorcinja.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Први чекори
17.2.2012 22:35:25   
rina13
Nie denes gi napravivme prvite cekori,me iznenadi prijatno na 11 meseci,user posted image bese mn srekjna utre ke proslavime so kolacenca

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Први чекори
17.2.2012 23:20:02   
Bububebe
Честитки Рина!! user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Први чекори
26.2.2012 17:13:36   
omorfo89
Мојата керка има 11 месеци денеска и сега за сега оди околу масата сама а да се пушти изгледа се уште има страв user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Први чекори
23.3.2012 22:54:45   
Beatris
Прееска додека си зборев на телефон, госпожа А си вртеше околу маса, наваму натаму, до една до друга соба, си шета женската со лазење, па се фати за дубакот од надвор да го бутка, беше доближен до двоседот, го оддалечи и се пушти до кај мене без да се држи за ништо user posted image  Ја гледам, не гледам, не ми се верува, јес да беа едно 4-5 чекори ама убаво си ги изоде user posted image  И сеа незнам дали тоа се рачуна за проодување user posted image  После тоа ја викав, уште еднаш се пушти до кај мене, и вториот пат плесна на газе user posted image  Ваљда ќе почекам уште некој ден за постапалца. Инаку се уште нема 11 месеци

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Први чекори
24.3.2012 0:41:07   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Прееска додека си зборев на телефон, госпожа А си вртеше околу маса, наваму натаму, до една до друга соба, си шета женската со лазење, па се фати за дубакот од надвор да го бутка, беше доближен до двоседот, го оддалечи и се пушти до кај мене без да се држи за ништо user posted image  Ја гледам, не гледам, не ми се верува, јес да беа едно 4-5 чекори ама убаво си ги изоде user posted image  И сеа незнам дали тоа се рачуна за проодување user posted image  После тоа ја викав, уште еднаш се пушти до кај мене, и вториот пат плесна на газе user posted image  Ваљда ќе почекам уште некој ден за постапалца. Инаку се уште нема 11 месеци


Znachi vie na pesokot vekje kje trcate??? pf...zdavje boze moze i Kiko...i samo ja so bebe u race hihihiihih

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Први чекори
24.3.2012 0:48:55   
Ikana
Браво за А, да чекори силно и одлучно во животот!!!
user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Први чекори
24.3.2012 9:42:59   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Прееска додека си зборев на телефон, госпожа А си вртеше околу маса, наваму натаму, до една до друга соба, си шета женската со лазење, па се фати за дубакот од надвор да го бутка, беше доближен до двоседот, го оддалечи и се пушти до кај мене без да се држи за ништо user posted image  Ја гледам, не гледам, не ми се верува, јес да беа едно 4-5 чекори ама убаво си ги изоде user posted image  И сеа незнам дали тоа се рачуна за проодување user posted image  После тоа ја викав, уште еднаш се пушти до кај мене, и вториот пат плесна на газе user posted image  Ваљда ќе почекам уште некој ден за постапалца. Инаку се уште нема 11 месеци

Дефинитивно се рачуна за први чекори, а за проодување може уште малку ќе треба, ама можеш да правиш постапалки. user posted image за Ања, да чекори цврсто низ животот, а ти спремај нозе сега да трчаш по неаuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Први чекори
24.3.2012 17:45:31   
kikicka
Тоа е тоа Беатрисuser posted image бравооо цела е на дада и Лuser posted image Ајде да частиш постапаки во дневната утре слободен ден од диетата user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Прееска додека си зборев на телефон, госпожа А си вртеше околу маса, наваму натаму, до една до друга соба, си шета женската со лазење, па се фати за дубакот од надвор да го бутка, беше доближен до двоседот, го оддалечи и се пушти до кај мене без да се држи за ништо user posted image  Ја гледам, не гледам, не ми се верува, јес да беа едно 4-5 чекори ама убаво си ги изоде user posted image  И сеа незнам дали тоа се рачуна за проодување user posted image  После тоа ја викав, уште еднаш се пушти до кај мене, и вториот пат плесна на газе user posted image  Ваљда ќе почекам уште некој ден за постапалца. Инаку се уште нема 11 месеци



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Први чекори
24.3.2012 18:34:56   
Maca25
Браво Ања!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Први чекори
24.3.2012 18:52:52   
mila mama
Браво за Ања, па богами рано проодела user posted image Абе знаев јас дека дубак врши работа, само шо терав инает user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Први чекори
24.3.2012 18:54:56   
Beatris
Абе се е до дубакот user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Први чекори
24.3.2012 18:59:43   
arh_diz
Bravo Anja user posted image sigurno i cvrsto da cekori vo zivotot.
Dubakot mislam deka neigra nikakva uloga Marko proode nekolku dena pred godina a dubak ne sme koristele,duri i ne karaa poln bill da ne go pustam da odi da ne mu se iskrivat nozete

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Први чекори
24.3.2012 19:03:33   
Natasa981
Bravo Anja! user posted image

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Први чекори
24.3.2012 19:10:20   
mila mama
Што знам јас сите бебиња шо ги знам шо имаа дубак, порано проодеја, се разбира дека и гени играат улога и тоа дали детето лазело или не, ама мислам дека мускулатурата јача у дубак, полесно стојат исправени после. мое мислење само user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Први чекори
24.3.2012 19:13:01   
arh_diz
Za jacanje na muskulaturata imas prao mila mama ,Marko nekade od 2-3 meseci go stavav na pod , uste sto ne spiese na poduser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Први чекори
24.3.2012 19:15:23   
mila mama
Е тоа е најважно, памет за друг пат user posted image user posted image
јас сум проодела на 11 месеци, е второ дете ј--- -а, сигурно све на под сум била user posted image Али со Е. рацеве ми паднаа, све у раце беше ни лазеше ни ништо, затоа прооде на околу 15 месеци.

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Први чекори
24.3.2012 20:57:16   
Beatris
Се зафркавав за дубакот, Ања седеше т.е. скокаше во дубак многу малку, и се здосади пошто го направив статичен, па ај ги ставивме тркалата (да не чуе Видоевски user posted image ) и почна да лета со него низ дома. Ама и се здосади многу брзо, и почна од надвор да го бутка. Инаку цело време е на земја, лази, фати се за нешто, стани, горе доле, почна сама да искача од креветче да се симиња со газето од кревети, и жал ми беше да ја ставам во оградица, мал и беше просторот и затоа цел ден пазење! Почна да лази како бубашваба нема шанси да ја стигнеш. АМа ќар од тоа се научи да паѓа на газ и на раце.  Изгледа така се зајакна, и плус многу е активна кога не спие не седнува на едно место.

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Први чекори
24.3.2012 22:48:18   
kikicka
Ти за мојата да не кажувашuser posted image иста беше Л моторче во дупето не застанува и кога спие,дури некогаш кога е мирна 2 мин ми е чудна мислам дека и е нешто user posted image Е сега дубакот го искористивме ние максимум и за јадење и за гледање тв и за шетање е после го склопивме откако почна да лази.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Се зафркавав за дубакот, Ања седеше т.е. скокаше во дубак многу малку, и се здосади пошто го направив статичен, па ај ги ставивме тркалата (да не чуе Видоевски user posted image ) и почна да лета со него низ дома. Ама и се здосади многу брзо, и почна од надвор да го бутка. Инаку цело време е на земја, лази, фати се за нешто, стани, горе доле, почна сама да искача од креветче да се симиња со газето од кревети, и жал ми беше да ја ставам во оградица, мал и беше просторот и затоа цел ден пазење! Почна да лази како бубашваба нема шанси да ја стигнеш. АМа ќар од тоа се научи да паѓа на газ и на раце.  Изгледа така се зајакна, и плус многу е активна кога не спие не седнува на едно место.



< Поракaта ја уредил kikicka -- 24.3.2012 22:49:24 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Први чекори
24.3.2012 22:52:01   
Natuska85
Мора снашката активна види јаuser posted image user posted image user posted image . Зетко додека да ја стигне,да не ни ја лапне некој ејuser posted image . Туку ајде цуца црство и одлучно да чекори во живототuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Први чекори
24.3.2012 22:55:33   
Beatris
Абе се е од кромидот (види фб) user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Први чекори
6.4.2012 11:41:18   
Luci
И ние вчера на 14 месеци ги направивме првите чекори...конечноuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Први чекори
6.4.2012 11:51:20   
Ikana
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image
Мало поклонче од М за М!!! user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Први чекори
6.4.2012 12:46:22   
penelopa
Луци браво за М. сега ќе ви биде многу позабавно бидејќи кога ќе се пуштат веќе не одат трчаатuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Први чекори
6.4.2012 20:49:11   
kikicka
Браво за М нека.Нека чекори само кон успеси!user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?