|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Педијатар
1.11.2010 23:27:01   
Sarah
Vo starata sistina pregledot bese 1000 denari. Prviot pregled ne ti go naplatuvaa. Kako e sega ne znam bidejki im se lutam sto gi podelija i sto ne mozam da si gi nosam decata kaj JAni user posted image

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Педијатар
2.11.2010 22:32:35   
baby mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Sarah

Vo starata sistina pregledot bese 1000 denari. Prviot pregled ne ti go naplatuvaa. Kako e sega ne znam bidejki im se lutam sto gi podelija i sto ne mozam da si gi nosam decata kaj JAni user posted image



Ok fala, sega bas vo momentov mi tekna deka kumsinkata raboti vo Sistina ama vo smetkovodstvo pa ke i se javam denovive da vidam dali znae da mi kaze, pa ke pisam.


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Педијатар
3.11.2010 11:30:55   
Popce
Majki ve molam da mi javite dali znaete nekoj dobar pedijatar da mi preporacate vo Jane Sandanski vo Aerodrom (sin mi e skoro 3 god) za maticen da mu bide. Go nosev kaj Smokovska ama slusnav deka ke se penzionira a stvarno ne znam kade da se prefrlam.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Педијатар
11.11.2010 16:33:19   
ivannaa
nas ni e maticna dr.davceva vo idadija i sme prezadovolni megutoa tamu nastanuva problem koga treba da se obratite kaj zamenata dr starkovska.vo takov slucaj sestrata na dr starkovska moze da se desi na ne vi go dade kartonot a zosto se uste ne znam,pred dva dena morav so rezultatite da se obratam kaj zamenta bidejki davceva bese zaminata a ona pe pusta da sum odela doma kaj sestrata na davceva ako sakam da go zemam kartonot bidejki ta ne mozela da go najde,go ostavam doma deteto so temperatura i brzam da najdam care a ona ne mozela da go najde kartonot,zbesnav i ova nema da go ostavam taka samo da mi ozdravi deteo.ne znam dali na nekoj istoto vi se ima sluceno vo idadaija megutoa kaj mene ova veke se desava nekolku pati

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Педијатар
4.12.2010 20:22:02   
misticia
ИЗВОРНА ПОРАКА: Popce

Majki ve molam da mi javite dali znaete nekoj dobar pedijatar da mi preporacate vo Jane Sandanski vo Aerodrom (sin mi e skoro 3 god) za maticen da mu bide.


Истово и мене ме интересира
Ги носев во неуромедика, ама едно време почнаа секој прв преглед да го наплаќаат по 150 ден - ајде преминавме преку тоа затоа што добро работат и докторот и докторката
вчера бев упат да земам за контрола и ми викаат 250 да платите
и јас ако им дадев ќе ги земеа, па се бунев, вика 150 за контрола а 250 за преглед, па ајде само за упат беа не мора да платите
и толку е од нив - луксуз ми е со две деца да плаќам прегледи кога имаме сини картони

а секаде се плаќаат прегледи? мислам дека не е законски!!!

(Одговор на членот Popce)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Педијатар
4.12.2010 20:33:58   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivannaa

nas ni e maticna dr.davceva vo idadija i sme prezadovolni megutoa tamu nastanuva problem koga treba da se obratite kaj zamenata dr starkovska.vo takov slucaj sestrata na dr starkovska moze da se desi na ne vi go dade kartonot a zosto se uste ne znam,pred dva dena morav so rezultatite da se obratam kaj zamenta bidejki davceva bese zaminata a ona pe pusta da sum odela doma kaj sestrata na davceva ako sakam da go zemam kartonot bidejki ta ne mozela da go najde,go ostavam doma deteto so temperatura i brzam da najdam care a ona ne mozela da go najde kartonot,zbesnav i ova nema da go ostavam taka samo da mi ozdravi deteo.ne znam dali na nekoj istoto vi se ima sluceno vo idadaija megutoa kaj mene ova veke se desava nekolku pati

моја пријателка ја лечи ќерката кај давчева и го кажува истото, дека другата докторка се бунела кога ќе дојде пациент на двачева и не сакала да го прегледа детето, а камо ли упат за некаде да даде.
Кај нас не е проблем другата докторка да го прегледа болното дете, но јас и многу ретко ја носам кај замената, сепак матичниот лекар најдобро си го знае својот пациент.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот ivannaa)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Педијатар
23.12.2010 14:24:14   
slavicav
Moze li nekoj da mi kaze dali ima iskustvo so Eli medika se naoga vo Majchin dom kaj poliklinika Jane Sandanski ili pak Karmen Cekich???Ili pak nekoj drug dobar pedijatar vo Aerodrom,nekako se mislam za menuvanje samo da ne bide toa vo Jane Sandanskiuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Педијатар
23.12.2010 14:51:29   
sandravlae

ИЗВОРНА ПОРАКА: baby mama

Јас Јана ја носам кај др.Јасна Јермилова во К.Вода. Нејзината ординација е позади Борис.


i na Marko mu e maticna i jas sum mnogu zadovolna

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Педијатар
23.12.2010 15:37:55   
sone
ИЗВОРНА ПОРАКА: slavicav

Moze li nekoj da mi kaze dali ima iskustvo so Eli medika se naoga vo Majchin dom kaj poliklinika Jane Sandanski ili pak Karmen Cekich???Ili pak nekoj drug dobar pedijatar vo Aerodrom,nekako se mislam za menuvanje samo da ne bide toa vo Jane Sandanskiuser posted image



Slavicav na moite maticna im e Mitka Trenceva od Jane sandanskli ama iskreno jas gi nosam privatno kaj Smokovska.Koga epten e nesto za na klinika i se javuvam kaj dr. Mitka i sekogas mi izleguva vo presret vo bilo koe vreme za uputi,ali pak ke recam deka najcesto gi nosam kaj Smokovska.Dr. Mitka nekako mnogu dava antibiotici.

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Педијатар
23.12.2010 15:49:36   
slavicav
Jas da ti kazam chitav tuka za Dr.M.Trencheva deka ja preporachuvate i Matea koga imashe samo 15 dena so cel pamet ja odnesov vo J.sandanski kaj Trencheva demek da ja izmeri i da mi kaze sovet bidejki vo toj period neznaesh kako ti napreduva bebcheto i sakav da znam dali da mu dadam ad i itn.....ja polna so milion prashanja taka neiskusna i me ostavija da chekam vo hodnik 45 min i mi reche dojdi za 7 dena pak ama ja nemozam da ja pregledam nekoj drug najdi i taka si izlegov i poveke ne mi tekna da stapnam.Iako znaeshe deka chekame vo hodnik kade shto ima i bolni deca na promaja so malo bebe ne izleze vo presret.Zatoa ne sakam tamo da odam epten sum imuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Педијатар
23.12.2010 16:05:37   
slavicav
A samo shto se javiv kaj Dr.karmen Cekich i ne primale veke za matichen i mi ja preporacha Dr.Jasna Jermilova vo Kisela Voda samo nekako daleku mi e.

Ne mi e jasno nie odime vo Pantelemon kaj Dr.S.Todorovska no nekako ne sum zadovolna,sekogash koga odime vratata i e otvorena i gleda koj vlaga koj izlaga znachi koga razgovarame sakam da e prisutna tuka a ne raseana.Drugo voopshto i nemam nekoj razgovor da se reche napraveno,bitno mi e sega za ishranata da porazgovarame da me upati shto koga i kako da mu dadam,se sama od internet i od vas normalno chitav.I kapak vchera beshe koga otidovme vo 4 ipol e sega ne rabotime do 5 rabotime do 4 ipol ajde ne primija ama ova moevo koga pochna da plache nemozev nikako da ja smiram a od nejze dobi ladno odnesuvanje kako aj smiretese i chao.user posted image Sakav da ja prasham deka ne jade zelenchuk shto da pravam,ne pie ni jogurt ni mleko samo cicame.
Neznam mnogu li baram da kako roditel me posovetuva struchno lice i da mi pomogne a ne pregledot da mi bide 5 min merenje tezina i visina.Se do sega si vikav aj nema potreba mnogu da se zadrzuvame,zdravi sme ne sme imale problem ama ovie dva tri meseci nekako mi pukna filmot.Jas veruvam deka e struchna zenata zatoa i otidovme tamo ama odnosot voopshto ne mi se bendisuva.

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Педијатар
23.12.2010 16:14:47   
baby mama
Jas kerka mi ja nosam ka Jasna Jermilova, zadolovna sum od nea.Sosema e ok.

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Педијатар
23.12.2010 17:00:19   
sone
ИЗВОРНА ПОРАКА: slavicav

A samo shto se javiv kaj Dr.karmen Cekich i ne primale veke za matichen i mi ja preporacha Dr.Jasna Jermilova vo Kisela Voda samo nekako daleku mi e.

Ne mi e jasno nie odime vo Pantelemon kaj Dr.S.Todorovska no nekako ne sum zadovolna,sekogash koga odime vratata i e otvorena i gleda koj vlaga koj izlaga znachi koga razgovarame sakam da e prisutna tuka a ne raseana.Drugo voopshto i nemam nekoj razgovor da se reche napraveno,bitno mi e sega za ishranata da porazgovarame da me upati shto koga i kako da mu dadam,se sama od internet i od vas normalno chitav.I kapak vchera beshe koga otidovme vo 4 ipol e sega ne rabotime do 5 rabotime do 4 ipol ajde ne primija ama ova moevo koga pochna da plache nemozev nikako da ja smiram a od nejze dobi ladno odnesuvanje kako aj smiretese i chao.user posted image Sakav da ja prasham deka ne jade zelenchuk shto da pravam,ne pie ni jogurt ni mleko samo cicame.
Neznam mnogu li baram da kako roditel me posovetuva struchno lice i da mi pomogne a ne pregledot da mi bide 5 min merenje tezina i visina.Se do sega si vikav aj nema potreba mnogu da se zadrzuvame,zdravi sme ne sme imale problem ama ovie dva tri meseci nekako mi pukna filmot.Jas veruvam deka e struchna zenata zatoa i otidovme tamo ama odnosot voopshto ne mi se bendisuva.



Moze li pokasno privatna poraka da ti pratam? Sega sum so decata turbo.Sakam da ti dadam dobar sovet.

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Педијатар
23.12.2010 17:06:49   
slavicav
Moze sone sekako user posted image fala ti user posted image

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Педијатар
23.12.2010 17:55:59   
sone
ИЗВОРНА ПОРАКА: Popce

Majki ve molam da mi javite dali znaete nekoj dobar pedijatar da mi preporacate vo Jane Sandanski vo Aerodrom (sin mi e skoro 3 god) za maticen da mu bide. Go nosev kaj Smokovska ama slusnav deka ke se penzionira a stvarno ne znam kade da se prefrlam.


Zavcera bev kaj Smokovska.Seuste raboti,ama tocno deka ke odi vo penzija i ponataka ke raboti samo so zakazuvanje.Zasto ne prodolzis kaj dr.Maja.Ona posle ke bide so plavi kartoni a i ima dosta golemo iskustvo od Smokovska.I uste edna info.Kaj Smokovska pocnuva da raboti dr.Zvezda.Ona e pred da specijalizira na pedijatrija ili ima uste nekoj ispit iskreno ne zapamtiv.Samo se zapoznavme pred 1,5 mesec.

(Одговор на членот Popce)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Педијатар
24.12.2010 16:29:39   
baby mama
Ianku Karmen e i opst lekar, mene mi e maticen lekar. Samo ednas imam otidenokaj nea  i guzva nevidena imase sto postari,sto bebinja,deca ic ne mi se dopadna.Se ubiv od cekanje eden saat. 

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Педијатар
26.12.2010 12:51:24   
Popce
Sone fala na odgovorot. Vo megjuvreme taka i napravivme, prodolzivme kaj Dr. Maja i ja odbravme za maticen. Sin mi mnogu ja saka i ja ynae taka da veruvam deka ke bide ok. A ja vidov i Zvezda i isto mi  bese nekakao simpaticna.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Педијатар
26.12.2010 18:31:35   
misticia
Јас ќерките ги запишав кај д-р Ана во Кисела Вода, блиску до дома, општ лекар е и ние се пишавме таму.... има гужва, ама добар стручен лекар без гужва не верувам да има, а и да нема гужва ќе се наполни за некој месец ако е добар лекарот. Затоа што еве на форум ќе ги пофалиме и сите што имаат мака право таму - утре гужва, а не се само форумите туку и комшивките роднините - еден оди сто води


(Одговор на членот Popce)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Педијатар
27.12.2010 10:42:31   
denim
ИЗВОРНА ПОРАКА: sone

ИЗВОРНА ПОРАКА: Popce

Majki ve molam da mi javite dali znaete nekoj dobar pedijatar da mi preporacate vo Jane Sandanski vo Aerodrom (sin mi e skoro 3 god) za maticen da mu bide. Go nosev kaj Smokovska ama slusnav deka ke se penzionira a stvarno ne znam kade da se prefrlam.


Zavcera bev kaj Smokovska.Seuste raboti,ama tocno deka ke odi vo penzija i ponataka ke raboti samo so zakazuvanje.Zasto ne prodolzis kaj dr.Maja.Ona posle ke bide so plavi kartoni a i ima dosta golemo iskustvo od Smokovska.I uste edna info.Kaj Smokovska pocnuva da raboti dr.Zvezda.Ona e pred da specijalizira na pedijatrija ili ima uste nekoj ispit iskreno ne zapamtiv.Samo se zapoznavme pred 1,5 mesec.


Jas moite deca pocnav da gi nosam vo Eli medika (zad tri biseri). Mi ja preporacaa mnogu poznanici i patronaznata sestra. Mnogu sum zadovolna od nea i ima guzva. Zenata si ja znae rabotata.

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Педијатар
27.12.2010 10:48:56   
riba79
a vo eli medika koja d-rka ja preporacuvas denim?i dali raboti so sini kartoni?pozdrav.

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Педијатар
27.12.2010 18:32:57   
slavicav
Jas moite deca pocnav da gi nosam vo Eli medika (zad tri biseri). Mi ja preporacaa mnogu poznanici i patronaznata sestra. Mnogu sum zadovolna od nea i ima guzva. Zenata si ja znae rabotata.


I mene me interesira denim koja d-rka,dali e pedijatar ili opsht lekar i dali se zakazuva ili...???A neli Eli medika se naoga blisku do poliklinika Jane Sandanski ili greshamuser posted image

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Педијатар
5.1.2011 18:59:17   
Nadezna
Ние сме кај доктор Набил во Неуромедика.
Проблемот е што ги покачија ценита, а работат со сини картониuser posted image
Не е битно, не мозам да цекам редови, зал ми е за детево, а и мислам дека не е лош, иако половина од работитите што ги кажува му ги кажува на Дамјан user posted image , а не наа мене.
Не сум баш сигурна, следниот пат ке поразговарам со него, инаку го мењам

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Педијатар
6.1.2011 7:36:53   
Sarah
Nadezna a koi se cenite so sini karotni? A znaes li za na privatno koja e cenata vo neuromedika? Jas ednas deteto go odnesov kaj Nabil uste koga bese bebe i mi se vide ok covekot samo sto ne go razbirav bas mnogu posto mesa koga zbori. Ama vaka strucen mi se vide. I rabotat li so zakazuvanje i zemaat li tamu krv mokraca se toa sto treba za ispituvanje ili mora da se slaes po drugi mesta za da go napravis toa?
Te bombardirav so prasanja ama ako ne ti e tesko pisi mi. fala

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Педијатар
6.1.2011 18:52:54   
Nadezna
Vaka, pregled so sini kartoni e 250 denari, a kontrola 150 denari. Nie ne sme stasale za krv i mokraca ispituvanje, ama mislam deka se zemaat tamu, zosto se poliklinika, i deka isto se pominuva so sini kartoni.
Bas ke go prasam nabil na 20-ti, odime na kkontrola

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Педијатар
7.1.2011 17:06:17   
vezilka RR
Ние сме кај доктор Ѓорѓе Јованов во старата амбуланта во Козле. Човекот е супер и ептен води сметка за се. Ништо не остава на сличајноста, можеш во било кое време да му се јавиш и да го прашаш се што те интересира. Има посебна ординација за болни деца, посебна за здрави. Таму сме по препорака на сестра ми, таа таму ја носи внука ми еве веќе три години и ептен се задоволни. Работи со сини картони и има договор со Авицена за лабараториски испитувања кои исто така се со сини картони.

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?