|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: бебето во иста соба или посебно?
19.4.2011 10:09:52   
anedespo
Dodeka bea bebinja i dvajcata spieja so mene, do 2 godini, dodeka cicaa. Posle toa i nemase potreba , zasto navecer veke i ne se budat, pa i da zaspijat kaj mene , gi prefrlam vo krevetce. Bidejki ne se vrtam dodeka spijam, bev sigurna deka nema da gi zgmecam i povredam, a i polesno mi bese da gi dojam dodeka spijam. Cesto spiev so cickata izvadena, za toa da si potegne koga saka.

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: бебето во иста соба или посебно?
12.3.2013 8:12:45   
arh_diz
Seuste sme vo ista soba i na ist krevet user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: бебето во иста соба или посебно?
12.3.2013 8:18:38   
Malecka23
posto sme 6meseci sesute vo isto soba taman vo avgust ke ima godinka sakame d ai ja napravime detskata i da ja odvojam mislam deka taka e najdobro kolku porano go odvois tolku pobrzo ke se osamostoi ai ne ja dojam taka e mnogu polesno

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: бебето во иста соба или посебно?
12.3.2013 8:22:48   
Bethany
Син ми е од 3 месеци во друга соба. Порано живеевме во друг стан и беше соба до соба, а сега е една соба ама поделена на два дела и доаѓа како две соби сепак. Имам приметено дека подобро спиеше кога беше сам, се е до навика секако. И сега кога го мачат заби и се буди навечер, го имам ставано со мене во кревет, ама ниту тој ниту јас може да спиеме убаво, си сметаме еден на друг, немаме навика user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: бебето во иста соба или посебно?
12.3.2013 8:23:49   
Tanjicka
so Filip seuste vo ista soba i na ist krevet, a veke e 20 meseci

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: бебето во иста соба или посебно?
12.3.2013 8:25:55   
Mihaela 2010
Nie ne samo sto spieme vo ista soba,i vo ista spalna sme..user posted image ,a krevetceto prazno....sega da zatopli ke si spie vi krevetce dosta i bese izmegju nas

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: бебето во иста соба или посебно?
12.3.2013 8:26:22   
sandriana RR
И ние сме во иста соба, и од 12 месеци со мене во кревет, а се надевам и сакам од летоска да се обидеме барем да се навикне да спие на свој кревет, а за соба ќе почекаме малку user posted image

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: бебето во иста соба или посебно?
14.3.2013 20:55:28   
Фиданче
Odviknuvajte gi porano, zolva mi e na ist krevet a maliot e 8 godini, samo 3 meseci spiese vo krevetche, duri pred 2 meseci pochna sam da zaspiva, a soba ima veke 2 godini. I toa do majkata e ne do deteto !!!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: бебето во иста соба или посебно?
14.3.2013 21:51:29   
zzaa
vo ista soba spije so nas,nemame uslovi za posebna soba mal ni e stanot.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Фиданче)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: бебето во иста соба или посебно?
14.3.2013 21:54:41   
niki
more da se naspiete neka go poblizu

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: бебето во иста соба или посебно?
15.3.2013 18:58:57   
JanaMarija
Nie sme skoro 6 meseci i sme vo ista soba...krevetceto e do bracniot krevet radi doenje ali poleka eve ja prespiva cela nok i ako nema potreba od doenje ke spie vo svoja soba

_____________________________

Go sakam zivotot

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: бебето во иста соба или посебно?
16.3.2013 3:50:29   
bucko mal
so nas spie vo posledno vreme e pocesto vo nasiot krevet,ovde me sovetuvaa od prv den vo druga soba ama jas nesakav i mi se cudat do koga ke bide so nasuser posted image jas nezna,moze do 2godini.

(Одговор на членот JanaMarija)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: бебето во иста соба или посебно?
18.4.2013 10:02:52   
pepuska
Планирам од полни 6месеци да го носам креветчето во детска со тоа што таму би спиела дење а ноќе ако прифати да спие во ред ако не со мене како до сега спиеше во креветче до 2 по полноќ и после ме бара ,па си ја зимам, па планирам исто да продолжам ,па полека ќе се навикнуваме

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: бебето во иста соба или посебно?
18.4.2013 12:14:33   
aksor22
nie seuste sme vo ista soba no od prviot den spie samo vo krevetce sega e veke 7.5 meseci na pocetokot go zemav za doenje no veke navecer ne se budi zaspiva vo 21h a stanuva vo 5.30-6h user posted image user posted image user posted image

_____________________________

10.09.2012 se rodi David sonce mamino

30.01.2015 otide angelot na nebo mamina peperutka

(Одговор на членот pepuska)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: бебето во иста соба или посебно?
18.4.2013 12:34:30   
eli07
Moeto se budi po 10 pati navecer taka da posebna soba e zelba koja vo bliska idnina nema da mi se ostvari..... zdravje koga ke napolni 18 god.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот aksor22)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: бебето во иста соба или посебно?
18.4.2013 12:43:18   
masa
Kerkata ima 3 godini i seuste spie vo ista soba so nas.Kukata ni e golema i sobite ni se golemi,a detskata e oddalecena od spalnata,pa seuste spieme vo ista soba.Sega e bebe na pat,a taa napravi "raspored" bebeto ke spielo vo krevetceto, ona I mama na krevetot,a tato vo kujna user posted image ovaa zima neznam kako ke spieme,letoto e pred nas ima vreme za adaptacija

(Одговор на членот aksor22)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: бебето во иста соба или посебно?
1.5.2013 21:03:51   
MacenceEna
nie majkite samo si naogjame pricini zosto e podobro decata da spijat so nas user posted image user posted image
Moevo od koga e rodena si spie vo svoe krevetce , prvo vo spalnata nasa pa od 7 meseci i vo nejzina soba
Prvata nokj ja mislev kako samicka ke i bide i trista cuda , ama sobite ni se edna do druga i ja slusam sekogas koga ke se razbudi i stanuvam
A plus i osetliva e na zvuci a nesto krcne ona se budi user posted image
Super i e vo svojata soba , si spie ubavo , retko i se budi vekje golemka e 13 meseci e vekje user posted image

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: бебето во иста соба или посебно?
1.5.2013 21:33:35   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: MacenceEna

nie majkite samo si naogjame pricini zosto e podobro decata da spijat so nas user posted image user posted image



kolku staream i kolku raste detevo jas sum se poveke ubedena deka ne treba voopsto da se razmisluva sto e podobro tuku da se uziva vo ovie momenti dodeka se mali i dodeka imaat potreba od nasa fizicka blizina
denot koga ke posakaat sopstven krevet koj ke go delat so nekoj drug nesomneno ke dojde, ne mora za toa od peleni da gi podgotvuvame, nitu treba sebe si da si uskratuvame nesto sto pretstavuva zadovolstvo pa podocna vo zivotot toa da ni ostane kako kopnez po neostvarena zelba


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот MacenceEna)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: бебето во иста соба или посебно?
2.5.2013 11:18:17   
MacenceEna
se e toa vo red Niki deka deteto si bara blizina do majkata , ama nie go imame cel den za nas za guskanje za igranje
Sekoe dete ke si tera kako si e naviknato
Ako e naviknato da si spie so mama , i da se uspiva so mama do nego taka i ke si bara
Moevo primer si znae koga i e vreme za spienje za odmor densko vreme , ja nosam vo detska ja legnuvam i kraj
Si zaspiva , ne i trebam za da se uspie
Sto donekade mi e olesneto , so ogled na toa sto sum sama so nea po cel den

Istoto e i navecer banjanje guskanje i krevet
Sama zaspiva od 6 meseci
Sum probala i da spie so nas , ni ona ni pa nie sme se naspala , od pricina sto ne e naviknata i misli deka i e vreme za igra
Kaj sekoj razlicno neli user posted image



(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: бебето во иста соба или посебно?
4.5.2013 21:22:46   
Simona_k
I jas se soglasuvam so Niki,celosno!
I nie sega za sega nemame uslovi za posebna soba a I da imam ne bi gi dvoela uste sega
Pogolemoto since ima 2 gid I 9 meseci spie so nas ,a beblakot ima eden mesec si spie vo bebesko krevetce
Sega od 3 gid ke si spie sam vo negov krevet vo nasata soba,pa za ponatamu ke mu ja mislime

(Одговор на членот MacenceEna)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: бебето во иста соба или посебно?
12.6.2013 18:43:27   
sibela555
Mislam deka treba vo ista soba,sto da zaplace nesto da go zaboli,da krene temperatura ehe sekakvi komplikacii postojat sepak bebe e :)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: бебето во иста соба или посебно?
12.6.2013 21:46:00   
eleonorastrumica
моето е со мене до скоро пред да го пуштам на градинка спиеше до мене,сега спие во креветчето до мене

(Одговор на членот sibela555)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: бебето во иста соба или посебно?
12.6.2013 21:51:22   
bucko mal
do 2god.ke spie so nashata soba,posle vo detska

(Одговор на членот eleonorastrumica)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: бебето во иста соба или посебно?
12.6.2013 21:53:31   
ole2004
Site spieme zaedno.Kerka mi so nas na spalna,a sin mi vo krevetce.Mislam deka se uste mali da spijat vo druga soba.

(Одговор на членот eleonorastrumica)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: бебето во иста соба или посебно?
12.6.2013 22:00:52   
Sanja
Од 3 години си сипе сама во своја соба, некогас ке се слуцни на сред ноќ да дојде кај нас, но најцесто цела нок си спие во својата соба, сметам дека и така е исправно!

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?