|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
5.11.2014 10:54:17   
blond
Со синко бев во Систина кај Димчев само во 22 недела. Сега во 12та ќе одам во Валандово, кај др.Гетев, многу го фалат. Па ќе споделам импресии. Плус е многу по ефтин од Систина/Ремедика.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
5.11.2014 11:11:22   
Mihaela 2010
I kako ste zadovolni od Dimcev???

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
5.11.2014 13:18:52   
blond
Па не е некој зборлив, ама ни кажа тоа што не интересираше-дека бебето е во ред. Прегледот траеше некои си 15тина мин, повеќе не беше.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
5.11.2014 13:46:39   
Malecka23
Za M bev kaj Adla na klinika posto togas ne mi gi priznavaa merkite od maticnata pa morase pak.Ako mi veruvate skoro placejki izlegov od ordinacija posto prvo me napravi lom tolku drska arogantna za nesto sto ne bese moja krivica a posle koga me gledase na eho ripav od krevet posto mi go raspara stomakot od stiskanje.Mnogu mnogu loso iskustvo so nea.A za Dimcev mojata kumasinka dese za site skrinnzi kaj nego i bas ko sto tece blond pet zbora ke ti rece oko ne ok bebeto pol i za skoro 10min si gotov.Jas so prvata bremenost gi pravev site pokraj kaj maticnata i kaj Elena Petrova i imam epten pofalni zborovi.Pregled od pola saat sve detalno kazuva objasnuva mn e prijatna i opustena

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
5.11.2014 16:30:26   
lolla RR
Рано ми е ама да си прашам. Третиот скрининг го прават и на ГАК?

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
6.11.2014 12:18:47   
lolla RR
Никоја не знае дали третиот скрининг го прават на ГАК? user posted image

А кажете ми во ремедика ми рекоа дека се правел во 28 недела, а тука на темава вика од 30-32 недела?

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
6.11.2014 12:25:56   
Gardenia
Јас сите скрининзи ги правев во Ремедика кај др Петрова и сум задоволна.
Лола за третиот незнам дали на ГАК се прави,јас го правев во Ремедика минатата недела,кога бев 32 недела,порано се правел во 28 ама сега таа пракса е напуштена дека плодот најдобро се гледа дали напредува или заостанува после 30 недела и платив како за ехо,а не за скрининг.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
6.11.2014 12:27:49   
Mihaela 2010
Gardenia a kolku e skrining vo Remedika?

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
6.11.2014 12:29:41   
lolla RR
Фала ти Гардениа за одговорот. Јас во 12 и 21 недела правев кај Адамова и таа ми пишала на следно да дојдам во 28 недела.

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
6.11.2014 12:29:59   
Gardenia
Па мислам дека за тој во 20 недела платив 3.000,00 ден ќе проверам после на фактурата дома пак на сигурно

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
6.11.2014 12:30:22   
lolla RR
Михаела, скрининг во ремедика е 3000 а ехо е 1700.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
6.11.2014 12:32:41   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: lolla

Фала ти Гардениа за одговорот. Јас во 12 и 21 недела правев кај Адамова и таа ми пишала на следно да дојдам во 28 недела.


Епа незнам мене Петрова ми имаше напишано 31,32 за фетален раст,а во 28 недела си отидов само кај матичната на контролно ехо.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
6.11.2014 12:36:47   
lolla RR
Фала Гардениа за одговорите, ке ја прашам и матичната па ке видам здравје да е се во ред дотогаш. Исто се мислам дали да отидам и кај Петрова мада и Адамова е супер, барем така мене ми се погоди, темелна е ептен.

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
6.11.2014 12:44:36   
Melanija RR
Трет скрининг на ГАК непостои, може при тој во 20-22н да кажат пак во 26н ако тогаш нешто неможело да се види.Трет е изборен и затоа се прави во приватните.Можни аномалии ,срце и сл.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
14.11.2014 17:37:30   
lolla RR
Женски само да ве информирам дека им пишав на фб страната на ГАК, Здрава бременост што е, за овој скрининг во 30 недела дали се прави кај нив и ми вратија во порака дека го прават и него, со упат од матичен. Така здравје боже, имам уште бајаги до него, но здравје ке побарам пак и за таму од матичната.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
14.11.2014 18:58:58   
Melanija RR
Штом е така супер,браво за информацијата lollauser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
17.11.2014 10:01:32   
Aleksx2Leon

ИЗВОРНА ПОРАКА: lolla

Женски само да ве информирам дека им пишав на фб страната на ГАК, Здрава бременост што е, за овој скрининг во 30 недела дали се прави кај нив и ми вратија во порака дека го прават и него, со упат од матичен. Така здравје боже, имам уште бајаги до него, но здравје ке побарам пак и за таму од матичната.



a mora 30 nedela?? ja 31va sum i duri sega doznav od zolva mi deka i takov nekoj skrining vovele, i zadolzitelen li e? ajde pls info koj znae user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
17.11.2014 11:32:27   
lolla RR
Мислам дека до 32 недела е. Ама мислам

Ако можеш да си дозволиш, отиди во приватниве, сигурно ке имаат термин за брзо. Или со приоритетен упат.

(Одговор на членот Aleksx2Leon)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
17.11.2014 11:34:50   
Aleksx2Leon
pa ke moram na privatno... user posted image
a inace za so e toj skrining, ja so sin mi lani se porodiv i takvo nesto ne me zatekna, vo 21va nedela skriningot za anomalii,i do kraj obicno eho uste nekolku pati,brisevi vo 35ta nedela i tolku bese.... ova mi e novo user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
17.11.2014 11:51:23   
lolla RR
Алекс колку сум јас запозната е за раст и развој на бебето. Ако ре интересира подетално мислам има на првата страна од темава Меланија пишувано. Мислам не е задолжителен.

(Одговор на членот Aleksx2Leon)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
17.11.2014 11:53:46   
Aleksx2Leon
aj da se navratam nanazad :) ti blagodaramuser posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
17.11.2014 14:53:56   
Melanija RR
Не е задолжителен,ако беше сите ќе ги праќаа на ГАК, значи се практикува на ГАК само тој во 22 недела. Првиот кај матичен а третиот по избор.Но ако има термин јас би го правела и тој третиот,не е на одмет но зошто не.

Ова е од нет

Следниот преглед е за процена на феталниот раст и се прави до 32-та гестациска недела, кога освен мерењето на плодот се мерат и протоците во утерините артерии, и во умбиликалните крвни садови, што зборува за крвоснабдувањето на плодот и за достапноста на хранливи материи и на кислородот.

Извор;Новамакедонија

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Aleksx2Leon)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
17.11.2014 15:20:16   
Aleksx2Leon

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Не е задолжителен,ако беше сите ќе ги праќаа на ГАК, значи се практикува на ГАК само тој во 22 недела. Првиот кај матичен а третиот по избор.Но ако има термин јас би го правела и тој третиот,не е на одмет но зошто не.

Ова е од нет

Следниот преглед е за процена на феталниот раст и се прави до 32-та гестациска недела, кога освен мерењето на плодот се мерат и протоците во утерините артерии, и во умбиликалните крвни садови, што зборува за крвоснабдувањето на плодот и за достапноста на хранливи материи и на кислородот.

Извор;Новамакедонија


Ti blagodaram mnogu Melanija, denes sum na pregled kaj maticnata i bas ke i spomnamuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
17.11.2014 16:13:32   
Mihaela 2010
Jas si zakazav za 4dekemvri vo remedika taman 20 nedela ke bidam kaj dr
Petrova.se nadevam dobar izbor napraviv

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Aleksx2Leon)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
17.11.2014 17:34:52   
lolla RR
Ај баш ке кажеш за петрова каква е како докторка.

Мене од кај матичната ми закажаа на ГАК во 29 недела, ама посабајлечки, се надевам дека нема да е премногу гужва и дека нема преку ред.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?