|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Нега на лице и тело
12.3.2013 10:01:55   
Бушавка
Гарниер тоник за лице без алкохол, зелено шишенце

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Нега на лице и тело
12.3.2013 10:48:54   
zzaa
za lice koristam dave a za telo fekce azzurra plavoto

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Бушавка)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Нега на лице и тело
12.3.2013 10:58:36   
Calypso
За лице ја користам колекцијата на Алверде на база на морски алги и со екстракт од бисер, за нормална кон мешана кожа. Ептен ми се погоди козметиката на Алверде (од ДМ), во глобала, пред се затоа што е на природна база, без вештачки бои, мириси, конзерванси... после подолго време сум задоволна од состојбата со мојата кожа иако не можам да ги скријам проширените пори. Ама таква ми е кожата изгледаuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Нега на лице и тело
12.3.2013 10:59:21   
Tanjicka
za telo felce i dove, i za lice dove i loreal

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Нега на лице и тело
14.3.2013 3:13:40   
bucko mal
Vakov si kupiv,koga go vidov na kikicka RR si pomislivuser posted image sega gledam pak se na popust i toa plav i rozov ama nesum videla vo so e razlikata ama ke zemam ke se najdat.
Inaku e super taa gumickata svasta mi izvadi od licevo i moevo lice da go izraduva so nesto kvalitetnouser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Денес си купив баш тоа што бараав но наместо оделно да ги купам ги најдов заедно....Гелзамиење на лицето со плус гумичка за лице на Лореал изгледа нов производ им е ама супер ми се најде.
user posted image


(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Нега на лице и тело
14.3.2013 22:11:20   
temjanuska75
Od svoi 18 god. sekojnevno stavam krema za lice, od 25 pocnav protiv brcki, od 30 dnevna i nokna i za okolu oci, a od 35 ednas nedelno obavezno piling i maska.

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Нега на лице и тело
14.3.2013 23:14:13   
Bububebe

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Vakov si kupiv,koga go vidov na kikicka RR si pomislivuser posted image sega gledam pak se na popust i toa plav i rozov ama nesum videla vo so e razlikata ama ke zemam ke se najdat.
Inaku e super taa gumickata svasta mi izvadi od licevo i moevo lice da go izraduva so nesto kvalitetnouser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Денес си купив баш тоа што бараав но наместо оделно да ги купам ги најдов заедно....Гелзамиење на лицето со плус гумичка за лице на Лореал изгледа нов производ им е ама супер ми се најде.
user posted image




Јас го користам пилингот,преубав е.
Мислам дека плавиот е гел,а овој портокаловиот е пилинг

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Нега на лице и тело
28.3.2013 17:02:50   
Ring
Уште се мислам околу ова...и мислам дека е време да почнам да користам нешто против стареење на кожата на лицето (имам 32 г)
Ако некој користи вакви креми, неа сподели искуство...или нека даде некој предлог за добра крема.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Да ве прашам, од кога се користат кремите против брчки , тие што се со Q10 од кога можат да се користат ?
Сакам да почнам да ставам нешто на лице за против стареење , ама не знам што user posted image

До сега користев Нивеа...може да земам и од Нивеа некоја против брчки, ама може да ми предложите некоја убава user posted image user posted image




_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Нега на лице и тело
30.5.2013 14:48:54   
Gardenia
Ај да ве прашам има ли некој искуство со кремите за лице од dr hauschka,бидејќи имам сува кожа и оваа ми ја препорача докторка дека биле на природна база органска,ама малку скапичка е па сакам да чујам мислење од некој што користел дали вреди
user posted image

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Нега на лице и тело
1.6.2013 12:09:21   
Annet
Многу,многу акни ми се појавија на лицево,никогаш не сум имала вака,сува кожа и акни,и петиве ипукани...ај ќе ве молам дајте предлог за крема за пети и за акни..

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Нега на лице и тело
1.6.2013 16:27:03   
arh_diz
Jas od dr hauscka ne sum zadovolna, pred da ja kupis pobaraj tester. Od eucerin sum zadovolna mnogu.
Sega kupiv seba med da probam

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Нега на лице и тело
25.6.2013 15:41:47   
Annet
Zeni aj kazete stopalata kako da gi upravam?naednas mi se isusija,ispukaa,kako na niva da rabotam,a od doma ne sum zilegla??
strasno izgledaat,sto li ke bide hahahah,stvarno baram sovet.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Нега на лице и тело
25.6.2013 15:44:19   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

Zeni aj kazete stopalata kako da gi upravam?naednas mi se isusija,ispukaa,kako na niva da rabotam,a od doma ne sum zilegla??
strasno izgledaat,sto li ke bide hahahah,stvarno baram sovet.

jas cesto znam pred legnuvanje da si gi namackam so kantarionovo ulje i da si oblecam kratki corapcinja,utredenta se super,meki mazni user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Нега на лице и тело
25.6.2013 15:46:33   
Annet
fala Mihaela 2010,ke probam.user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

Zeni aj kazete stopalata kako da gi upravam?naednas mi se isusija,ispukaa,kako na niva da rabotam,a od doma ne sum zilegla??
strasno izgledaat,sto li ke bide hahahah,stvarno baram sovet.

jas cesto znam pred legnuvanje da si gi namackam so kantarionovo ulje i da si oblecam kratki corapcinja,utredenta se super,meki mazni user posted image



(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Нега на лице и тело
4.11.2013 20:56:44   
bucko mal
Posle celi dve godini,konecno go najov spasot za moeto problematicno lice.Se sto slusnav probav I pak nisto,sekako I ishranata ima golema vaznost.Ama ete sega liceto epten mi se iscisti so gelot I tonikot na Lancom.
user posted image

user posted image



_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Нега на лице и тело
5.11.2013 8:44:22   
deluxe
За моето лице користам исклучиво бебешки креми,и многу ми одговараат,нз можеби што имам проблематична кожа која лесно се иритира,највеќе ми одговараат бебешките кремчиња.Моментално користам Бекутан крем.И уште нешто никогаш не су ги користела овие специјални креми,тоници,пилинзи ,можеби затоа што имам понежна кожа на лицето,единствено пред циклус ми се појавува едно мозолче и толкуuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Нега на лице и тело
5.11.2013 12:00:29   
princessa
za tusiranje koristan gel za tusiranje na bubchen mama, bebe kremata na mjata kerka. Imam cisto lice i zatoa ne se opteretuvam uste so razni proizvodi. Go mijam so dove sapun i koga ne zaboravam si stavam obicno nokna krema na nivea pred spienje toa. A nadvor koga odam posto stalno zaboravam da se zastitam od ranceto na kerka mi go vadam nejziniot krem za zastita od ladno i od veter na babylove i mnogu mnogu e ubavuser posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Нега на лице и тело
28.11.2013 9:35:40   
Annet
eve mene uste malku ke me napadnata Tridesete,ne stojam za mnogu zapustena,ama moram da pocnam da koristam nesto za licevo..Neznam sto.Se mislam dali da si se mackam so Nivea obicna samo...Ili da posegnam po pojaka kozmetika....

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Нега на лице и тело
28.11.2013 9:41:24   
Bethany
Јас стално нешто експериментриам со кремите... Секогаш менувам.
Досега немам користено некоја крема 30+, обично такви некои наменски креми не ми одговарале, не ми биле доволно хидрантни.
Сега во моментот користам Dove и ми е многу убава, не е мрсна, ама многу убаво ми ја хидрира кожата.
Ќе се задржам на неа малку додека не ми здосади.

Од време на време користам Clean&Clear маска за лице.

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 28.11.2013 9:43:09 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Нега на лице и тело
28.11.2013 9:45:23   
Mihaela 2010
I jas nikogas ne sum gledala da kupam bas tie +30,ili protiv brcki,i onaka gi nemam seuste...geni se vo prasanjeuser posted image
Za lice koristam ili solea baby,ili bekutan mnogu mi odgovaraat,a za telo pretezno Nivea,najvekje mi odgovara

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Нега на лице и тело
28.11.2013 10:05:15   
Bethany
јас за тело претходно имав Афродита некое, не беше лошо, ама сега последно земав Гарниер, пишува нешто за 7 дена похидрантна кожа е, и многу ми се допаѓа. И тоа не е мрсно, ама многу убаво ја хидрира кожата.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Нега на лице и тело
28.11.2013 10:09:19   
Annet
Kako izgleda toa na Garnier, Bethany:)) ?

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Нега на лице и тело
28.11.2013 10:10:44   
Mihaela 2010
Jas imam premnogu suva koza,ako ne stavam nisto uzasno me cesa...taka da aj bas ke ja porbam taa pa ke vidam kako ke mi odgovara...

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Нега на лице и тело
28.11.2013 10:16:59   
rina13
За тело κоρистам ρазлични гелови за тушиρање и истото важи и за лосионите.За лице исκлучиво dove κρема и тоа е тоа.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Нега на лице и тело
28.11.2013 10:57:56   
Bethany
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

Kako izgleda toa na Garnier, Bethany:)) ?


Evo ovoj
user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 28.11.2013 10:58:21 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

najpopularno ime e
milence

najpopularnoime e

kaja (22%)

ines (13%)

marija (46%)

ema (19%)


Број на сите гласови: 228

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!