|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Нега на лице и тело
22.3.2012 16:41:59   
kikicka
Денес си купив баш тоа што бараав но наместо оделно да ги купам ги најдов заедно....Гелзамиење на лицето со плус гумичка за лице на Лореал изгледа нов производ им е ама супер ми се најде.
user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Нега на лице и тело
22.3.2012 16:49:15   
Beatris
Ај важи, ова ќе дојде кај нас догодина user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Нега на лице и тело
22.3.2012 16:58:13   
kikicka
Де бе не губи Нада....може има веќе во Рамстор....чек
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Ај важи, ова ќе дојде кај нас догодина user posted image user posted image user posted image  



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Нега на лице и тело
23.3.2012 21:03:48   
temjana
го има и кај нас овој производ и тоа од пред неколку месеци. Јас го земав уште летово ама син за мешана кожа мислам дека бешеuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Нега на лице и тело
24.3.2012 17:13:58   
Pepelaska *
И јас мислам дека видов нешто слично на ова како пилинг и за миење во Зегин, баш сакав да си го купам

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Нега на лице и тело
26.3.2012 13:11:09   
mamicki
Ми треба препорака за некој козметички препарат за ублажување темни кругови околу очите, ај кажете ако знаете некое ефикасно средство?

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Нега на лице и тело
19.4.2012 13:48:50   
Calypso
Мене ми треба средство за избелување на флеки на кожата, знаете, онакви флеки што остануваат после враснати влакна, барем кај мене има доста на препоните. Ми се среди малку кожата после шеќерната депилација, ама флеките ми останаа... дали имате искуство со некој крем, лосион, млеко за тело за избелување, или пак некој домашен препарат? Се мислам да користам лосион за лице што е од Pure Zone колекциите на L'Oreal или Garnier, ама ми е страв да не ми се многу јаки за тој дел? За лицето ми се многу ефикасни, немам флеки ниту проширени пори токму од тие лосиони... anyone?user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Нега на лице и тело
19.4.2012 14:07:14   
Pepelaska *
Тетка ми користеше од Орифлејм мислам некоја крема и доста и помогна

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Нега на лице и тело
19.4.2012 21:00:57   
mamicki
Kremata na Oriflejm e protiv staracki pegi, no jas ja koristev za mackanje na fleki koi mi imaa ostanato na grbot po lekuvanje na bakteriska infekcija (grbot mi bese cel vo gnojni rani po edna svadba vo sega razurnatata sala vo "Marko Cepenkov" vo PP user posted image user posted image user posted image ). Neverojatno, no samo za deset dena ni traga ne ostana od temnite fleki i damki!user posted image user posted image user posted image Go preporacuvam!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Нега на лице и тело
20.4.2012 10:00:25   
Bububebe

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

Kremata na Oriflejm e protiv staracki pegi, no jas ja koristev za mackanje na fleki koi mi imaa ostanato na grbot po lekuvanje na bakteriska infekcija (grbot mi bese cel vo gnojni rani po edna svadba vo sega razurnatata sala vo "Marko Cepenkov" vo PP user posted image user posted image user posted image ). Neverojatno, no samo za deset dena ni traga ne ostana od temnite fleki i damki!user posted image user posted image user posted image Go preporacuvam!



Мамички како се вика кремата user posted image И јас имам неколку флеки,па да ја пробам user posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Нега на лице и тело
20.4.2012 10:10:05   
mamicki
Even Dark Oriflejm

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Нега на лице и тело
20.4.2012 10:28:10   
cece333
krem DERMACOS za pegi i fleki i isto ima serum Dermacos,drugo mnogu dobro e od Dalton whitening krem i maska ,malku se poskapi ama se mnogu dobri.
Gi ima vo posnabdenite apteki ,medicinska kozmetika e znaci proveren

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Нега на лице и тело
7.5.2012 19:47:37   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

Честопати ќе купам некој козметички производ за нега на лице/тело/коса, а потоа стопати ќе се испишманам, бидејќи не вреди за парите кои сум ги дала или не вреди ни малку. Некојпат пак ќе купам некое евтино производче и ќе ме воодушеви со квалитетот, како на пр. млекото за тело Елдена . Тешко да се најде квалитетен козметички препарат, кој притоа не е прескап. Затоа би сакала овде да ги споделиме искуствата, поточно да ги препорачаме оние средства/производи од кои сме 100% задоволни, а не сме ги „позлатиле“.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana
Бецутан сите производи ми се супер, како и нивеа, Клиник производите ми се врвен квалитет, ми одговараат совршено на кожата.




ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

Со години ги користам и презадоволна сум од дневната и ноќната крема на L''''''''oreal, triple action. Исто така сметам дека се одлични ампулите за коса на Bio Line.



ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

За лице неколку години користам колекција bebe за мрсна кожа, ми ја носи братучетка ми од Швајцарија, за коса Orzene феноменален шампон а за тело мењам шо и да е, моментално сум на Felce azura... сега за сега шампонот не го мењам, другото можам да шалтам user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Вазелин на Галафарм - незаменлив за сува кожа.
За лице моментално користам колекција на Авон Liiv Botanicals, ама планирам да ја сменам кога ќе ја потрошам (веќе ми е при крај). Во лето обично користам полесни креми колку да ми ја влажнат кожата и практикувам да ги нанесувам на влажно лице. А во зима користам заштитни креми против ветер и студ, одлична ми беше Weather Barrier Cream на Oriflame.
Кремот на Nivea, Pure Energy, исто го препорачувам, за мојата кожа е супер. Зимоска користев заштитен крем со калинка на Орифлејм, исто и гел за околу очите, ама дефинитивно, мене тие кремови и гелови за околу очи не ми одговараат, веднаш почнуваат да ме пецкаат очите.
Го препорачувам пилингот за лице на Bourjois со портокал.
Кога имам некоја иритација на кожата или лишаи на лицето, користам крем со невен на бугарска Арома, ефтин, а одличен.

За тело ми е супер млекото и лосионот Елдена - прав благодет за мојата кожа во зима, а во лето повеќе ги користам (и препорачувам) овошните лосиони на Авон. Подобри се лосионите на Victoria''''''''s Secret, ама кај нас имаат превисоки цени (макар вредат).
Домашниот пилинг за тело од шеќер (што покрупен), маслиново масло и млеко ми е неспоредлив со купечките пилинзи.

За коса - шампоните на Schauma кога немам од моите омилени шампони на Erbario Montecchiaro (мм кога оди на пат, ми ги купува).



ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

vnimavam na samponot za kosa samo. momentalno so shvarckopf za suva i dahlia kupka za telo [kapini ] inaku za mleko za telo menuvam koga kako


< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 8.5.2012 9:13:14 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот cece333)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Нега на лице и тело
7.5.2012 20:47:44   
Ikana
Виктори, биди фер и префрли ги сите постови, освен ако не воведеш правило дека ЈАС НЕ СМЕАМ да постирам.

И да, Бекутан сите прозводи ми се супер, како Нивеа, и Клиник која е врвна фирма!

Кога ќе воведе РР такво правило слободно изоставувај ги моите постови, јас не сум ништо помалку важна од сите други членови.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Нега на лице и тело
7.5.2012 21:14:03   
arh_diz
Nikoj ne e podelen na forumov site sme ednakvi i imame ednakvi prava.
Znaci konkretno za temava ke kazam Nega na lice , znaci koga veke pisuvame kako go neguvame liceto pisuvame neli i so koj proizvod i kolku sme zadovolni od proizvodot.Zosto smetate deka treba da ima odelena tema ne razbiram

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Нега на лице и тело
7.5.2012 22:30:41   
Andriance
Sto se odnesuva za telo...tuka mi se neizbezni NIVEA i DOVE..posledno sto koristam e NIVEA HIDRA IQ..melem za kozata..

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Нега на лице и тело
7.5.2012 22:59:09   
Ring
Dali znaete nekoja krema za posvetli fleki od tenot na kozata ? lani izgorev na sonce vo predelot na ramoto i sega tamu kozata mi e posvetla so sitni pegi user posted image
Da mi predlozite nekoja krema za izednacuvanje na tenot , please ?

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Нега на лице и тело
8.5.2012 9:11:58   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Виктори, биди фер и префрли ги сите постови, освен ако не воведеш правило дека ЈАС НЕ СМЕАМ да постирам.

И да, Бекутан сите прозводи ми се супер, како Нивеа, и Клиник која е врвна фирма!

Кога ќе воведе РР такво правило слободно изоставувај ги моите постови, јас не сум ништо помалку важна од сите други членови.


Икана бе, сум ја пропуштила пораката твоја ненамерно. user posted image

Инаку последно што користев за лице беа оние Солушнс од авон, без задоволна до пола кутивче, а од пола не. Другата половина ми ја потроши маж ми.
Крема за разце најпрекрасна природна е на Луш, мириса на лепак (поточно на бадем) и е ненормално добра. Трае додека трае, не можам секогаш да давам 900 денари за крема, ама вреди за сите пари. user posted image

Коса во последно време перам со што и да е, ама гледам да имам крема за сува коса Нивеа или спреј за оштетена коса, Елзев.




_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Нега на лице и тело
29.6.2012 12:41:48   
mila 3
Se mislev kade da pisam, ako ima druga pobliska tema neka go prefrlatuser posted image

Mi treba dobar kozmeticar za lice, zosto mi e licevo katastrofa od decava edvaj go miam a kamoli nesto poveke. Redno e malku vreme za sebeuser posted image

< Поракaта ја уредил mila 3 -- 29.6.2012 12:44:44 >

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Нега на лице и тело
2.11.2012 14:52:21   
Annet
ke ve molam da mi preporacate nekoja krema za posle 25 ustvari za posle 28 hahahah:))
dali koristite kremi protiv brcki,i za nega na kozata na liceto,i dali se efikasni,jas dosega se "odrzuvam " so obicna krema,ama nekako mislam deka treba ozbilno da si ja fatam rabotava,starost ide:))

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Нега на лице и тело
2.11.2012 15:19:51   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

ke ve molam da mi preporacate nekoja krema za posle 25 ustvari za posle 28 hahahah:))
dali koristite kremi protiv brcki,i za nega na kozata na liceto,i dali se efikasni,jas dosega se "odrzuvam " so obicna krema,ama nekako mislam deka treba ozbilno da si ja fatam rabotava,starost ide:))


Истата мака ја имам и јас аннет,и мене ми треба крема за после 28 user posted image ,имам сува кожа и ми треба некоја хидратантна крема,па ако има некоја рингерајка препорака нека кажеuser posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Нега на лице и тело
2.11.2012 21:37:41   
majka na eva
лицето го мијам со ѓел за лице од орифлејм pure nature,а крема користам garnier(зелена).за тело не употребувам никакви купки и лосиони.имам млеко за тело dove,ама употребувам само кога со мм си правиме романтикиuser posted image ама многу ретко,ако има рок на траење и ќе се расипе од стоење.немам навика да ставам

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Нега на лице и тело
2.11.2012 21:40:04   
majka na eva
јас што ја користам кремата од гарниер е хидратантна,е сега не знам колку е добра за која возраст,ама мене ми е супер.од алое вера е...

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Нега на лице и тело
10.11.2012 1:41:01   
SkCura77
Ви ги прочитав домашните рецепти за нега, одлични се,а богами и логични, па ако може уште некој рецепт за испукана кожа на стапалата и за подочњаци, моите вечни другари. Пред бременоста на стапалата ќе нашљапав некоја ефтина крема за лице по секое бањање и ќе си поседев со чорапи пола саат, малку стружење со некоја стара турпија за стопала пазарска и пак крема за лице. Беа понежни од бебешки стопала! А сега... ќе ме бираат само за реклама за -пред-, никако за -потоа- user posted image user posted image

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Нега на лице и тело
21.2.2013 21:39:00   
Ring
Да ве прашам, од кога се користат кремите против брчки , тие што се со Q10 од кога можат да се користат ?
Сакам да почнам да ставам нешто на лице за против стареење , ама не знам што user posted image

До сега користев Нивеа...може да земам и од Нивеа некоја против брчки, ама може да ми предложите некоја убава user posted image user posted image


_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

кое машко име?
tereza

овие имиња ми влегуваат во најтесен круг

Ѓорги (42%)

Симон (58%)


Број на сите гласови: 160

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!