|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Извод од матична книга на родени
29.12.2010 19:48:00   
Axel
Zdravo, jas sum nov korisnik na forumov i ke ve zamolam da mi pomognete. Imeno, se porodiv vo Sistina i na izvodot na bebeto pisuva deka e rodeno vo Zlokukani mesto vo Skopje. Ima li nekoj drug so vakov problem koj se porodeni vo Sistina i kako stoi kaj vas mestoto na raganje i dali ova moze nekako da se promeni da si stoi Skopje. Pozdrav i cekam na vasi komentari.

< Поракaта ја уредил Julie -- 30.12.2010 11:47:26 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Извод од матична книга на родени
29.12.2010 20:11:42   
Annet
jas mislam deka i ako si od bilo koj grad ili mesto ako si roden vo Sk,treba da pisuva Skopjeuser posted image ,neznam zosto taka odete proverete si user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 30.12.2010 11:47:13 >

(Одговор на членот Axel)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Извод од матична книга на родени
29.12.2010 20:13:31   
Annet
jas mislam deka ako si roden vo sk treba da pisuva taka,bez razlika dali si od Veles,Tetovo itn.Majka mi e od Gevgelija a e podena vo Stip i vo izvodot pisuva Stip;-)))

< Поракaта ја уредил Julie -- 30.12.2010 11:45:01 >

(Одговор на членот Axel)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Извод од матична книга на родени
29.12.2010 20:14:54   
nadica
каде и како се води адресата на Систина така и ќе ти пишува на изводот

< Поракaта ја уредил Julie -- 30.12.2010 11:44:52 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Извод од матична книга на родени
29.12.2010 21:40:38   
Axel
Fala na brzite odgovori. No, zosto da ja pisuva adresata na Sistina. I ni e sto sme rodeni vo Drzavna bolnica ne ni pisuva Vodnjanska, ni pisuva Skopje. Nisto, utre ke idam da se bunam.

< Поракaта ја уредил Julie -- 30.12.2010 11:44:20 >

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Извод од матична книга на родени
29.12.2010 21:46:47   
Viktori
Treba Skopje da pisuva.
Se bara mesto na ragjanje, a Zlokukani spored teritorijalnata podelba e opstina Karpos, a ne e selo. Taka ostanalo po staro.
Prasaj gi tie u maticno dali Aleksandar Palas e u grad ili u Zlokukaniuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 29.12.2010 21:47:35 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Axel)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Извод од матична книга на родени
29.12.2010 23:44:34   
temjanuska75
И јас се прашував зашто на сите родени во Сиситина место на раѓање им пишува Злокуќани?????? Ова го приметив пред неколку месеци и баш ме интересира одговорот, бидејки Злокуќани е под општина Карпош.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Извод од матична книга на родени
30.12.2010 0:28:56   
Џесика
Како смее бе да пишува Злокуќани??? Е уште вакво нешто немав видено...Глупости!!!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Извод од матична книга на родени
30.12.2010 11:38:24   
mama26
treba da pisuva skopje

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Извод од матична книга на родени
4.1.2011 11:28:16   
Beatris
На сите кои се пораѓаат во Систина им стои Злокуќани, познавам луѓе што се бунеле ама џабе, така си стои и понатаму за сите новороденчиња user posted image user posted image user posted image  Чиста глупост!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Извод од матична книга на родени
4.1.2011 22:23:34   
Axel
A, ima li nekoj sto mu se slucilo ova odnosno sto se poragal vo novata Sistina da mi pise.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Извод од матична книга на родени
4.1.2011 22:37:59   
mama26
AXEL  na moevo since mu pisuva koja bolnica e rodeno pa potoa gradot..

eve ova e sega novo no i kaj nas dojde toa..[ taka e na zapad ]

znaci sekoja opstina e odelena so toa i bolnicite..koj ima pari za vo sistina ke mu pisuva sistina koj drzavna drzavna..

izgleda na toa se odi...neznam so sigurnost no posto beatris napisa poveke se taka ,,mi tekna na sinmi i nasiot izvod..pozz

< Поракaта ја уредил mama26 -- 4.1.2011 22:40:25 >


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Axel)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Извод од матична книга на родени
5.1.2011 15:37:49   
Axel
mama26 koga si ti porodena, godinava li? Problemot e ovde sto ne ni pisuva bolnica tuku samo Zlokukani. A, kaj vas koja bolnica ja pisuva i dali ima i ulica i Skopje ili ne stoi taka? Pzd

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Извод од матична книга на родени
5.1.2011 19:09:09   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjanuska75

И јас се прашував зашто на сите родени во Сиситина место на раѓање им пишува Злокуќани?????? Ова го приметив пред неколку месеци и баш ме интересира одговорот, бидејки Злокуќани е под општина Карпош.


Ова ептен ми личи на класична љубомора и инаетчилук. Не раѓајте во Систина, оти ќе бидете од село. Леле до кои граници одат значи не ми се верува user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Извод од матична книга на родени
5.1.2011 22:18:05   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика

Како смее бе да пишува Злокуќани??? Е уште вакво нешто немав видено...Глупости!!!


Прв пат слушам и неможам да се изначудамuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Извод од матична книга на родени
5.1.2011 22:31:13   
mama26
axel porodena sum vo stranstvo.i da.na izvodot pisuva bolnica koja ,opstina i grad


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Извод од матична книга на родени
5.1.2011 22:37:11   
Viktori
а бе нека пишува болница ај. Ама не Злокуќани, кое уствари не е на местото кај што е Систина user posted image user posted image user posted image
Ова ти е ко да ти пишат село Влае, на отпусна листа од Неуромедика. Инаку село Влае не ни постои.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Извод од матична книга на родени
6.1.2011 2:45:24   
mami2
 А што пишува на новороденчињата од Св. Лазар?

На шалтерот за пријавување на новородени во МТВ стои дека сите бебиња родени во Систина и Св. Лазар треба да ги пријават во општина Ѓорче Петров.
Двете болници мислам дека локациски припаѓаат на различни општини а матичните служби се во една општина???user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Извод од матична книга на родени
6.1.2011 12:02:26   
misticia
Очигледно пишува дека неписмени луѓе имаме во администрација и тоа со големи црвени букви

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Извод од матична книга на родени
6.1.2011 12:09:03   
misticia
sega proveriv nesto za martina rodena vo cair pisuva skopje -normalno

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Извод од матична книга на родени
6.1.2011 12:17:42   
Maca25
Не ми е јасно како може да пишува Злокуќани, кога Систина не е во Злокуќани?!?! Побарајте да ви ја исправат грешката ! Срамота за администрацијава. А за Ремедика што пишува?!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Извод од матична книга на родени
6.1.2011 18:49:46   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: misticia

Очигледно пишува дека неписмени луѓе имаме во администрација и тоа со големи црвени букви
taka ke mu dojde ..ako resile kako na zapad togas definitivno nesto utnale [ opstinite ] abe golemo e skopje user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Извод од матична книга на родени
17.1.2011 20:25:57   
The Lady
Zdravo, moze li nekoj da mi kaze koi dokumenti se potrebni  i kade treba da se nosat koga ke se porodam za da go zapisaat bebusot user posted image vo maticna kniga na rodenite? 

(Одговор на членот Axel)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Извод од матична книга на родени
18.1.2011 10:17:39   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: The Lady

Zdravo, moze li nekoj da mi kaze koi dokumenti se potrebni  i kade treba da se nosat koga ke se porodam za da go zapisaat bebusot user posted image vo maticna kniga na rodenite? 


Ехе во Мк. мораш да трчаш по шалтери и да се занимаваш со администрација овде тое е многу убаво средено. Кога ќе се породиш следниот ден во болница доаѓа матичарка, зема податоци потпишуваш и во рок од една недела ти стигнува извододт за детето на домашна адреса. Абе мераци user posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот The Lady)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Извод од матична книга на родени
18.1.2011 10:47:12   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: The Lady

Zdravo, moze li nekoj da mi kaze koi dokumenti se potrebni  i kade treba da se nosat koga ke se porodam za da go zapisaat bebusot user posted image vo maticna kniga na rodenite? 


мислам дека беше лични карти и венчаница од родителите и отпусната листа од болницата каде што си се породила. треба да се потполни таму некое мало формуларче, 150 денари и имаш извод за бебушот.

п.с. за личните карти не сум сигурна даку требаат, нека пише некоја скоро породена мамичка.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот The Lady)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?