|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Козметика против комарци?
9.5.2010 9:32:51   
ripce
Последниве неколку ноќи забележуваме во домот комарци што е очекувано зашто станот ни е покрај река. мм беше целиот искасан, а и кај Зоки забележав неколку брумчиња на лицето и баш таа ноќ едно време кога писна, изгледа баш тогаш го каснале, го земав и секундарно се смири.
Е сега баш тој ме загрижува, како ќе се справиме со комарците летово?
Баш пред некој ден во Тинекс гледав козметика на Chicco против комарци, наменета за деца... Употребувал некој вакви препарати кај своето дете, можеме да ги употребуваме, сигурни се?

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Козметика против комарци?
9.5.2010 9:44:35   
elle
кај нас сеуште се немат појавено но знам колку многу има...брррр
не е лошо да се наоружаме пред да не нападнат ајде нека пише некој кој знае козметика за бебиња против комарци или некој друг спас????

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Козметика против комарци?
9.5.2010 13:59:28   
Saturn
Знам дека Чико имаат некоја козметика, јас дома имам некаква маст од Д-р Марија Христова (појма немам колку помага, не сум ја употребила) Инаку пред да се влезе во соба за спиење уклучував апчиња против комарци. Сега имаме ставено комарници во сите соби, се надевам годинава ќе се раатисаме колку толку барем дома, а надвор за шетање ќе се обидам со таа маста па ќе видам дали е ефикасна.

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Козметика против комарци?
9.5.2010 14:29:46   
Палешка РР
А што се тоа комарници? user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Козметика против комарци?
9.5.2010 14:38:05   
brineta88
Jaс сум цела испокасана, имам слатка крвuser posted image user posted image .
Кај нас врие со комарци, летово ќе ги има претерано. Филип не го каснале уште, ама до кога незнам, летово е пред нас. Мора некако да се заштитиме. Незнам дали да го мачкам филип сонешто. Ќе се советувам со педијатар пред да купам нешто, не ми се става без да прашам.

< Поракaта ја уредил brineta88 -- 9.5.2010 14:39:11 >


_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Козметика против комарци?
9.5.2010 16:47:25   
Saturn
Комарници се оние мрежине што се ставаат на прозори, врати. Ем да отвориш прозор или балконска врата, ем да не ти влагаат комарци и останати летечки објекти user posted image

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Козметика против комарци?
9.5.2010 16:57:39   
April
јас користам Raid, во штекер, и многу сум задоволна...штом помага во Дојран, сегде ќе помогне user posted image

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Козметика против комарци?
9.5.2010 17:09:26   
melody
I nie ke stavime od tie mrezi na prozorie zosto se stvarno efikasni.Kako ima komarci ovde i razni drugi musicki toa vo najskoro vreme ke se sluci.A za sprej protiv komarci razmisluvav i jas i ke ja prasam bas drugarka mi tuka kakov ima koristeno za sinot lani zosto taa se nesto na prirodna baza koristi za nego pa aj ke vi kazam i najverovatno i jas za kerka mi ke zemam nesto takvo.

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Козметика против комарци?
9.5.2010 17:46:05   
BEBICA
Eve i nie stavivme vo spalnata soba mreza, t.e. komarnik na lepenka se zakacuva a jas vo tekot na zomata si go vadam i go peram i pak narednata godina go stavam.Isto taka staviv i na edniov prozor vo dnevna soba.isto taka koristev lani za Monika na Stron nature sprej protiv komarci se RUN, normalno prvo ni odobri pedijatarot i sum zadovolna.
RUN LOSION PROTIV KOMARACA - 100ml user posted image   Šta sadrži (INCI)?
Aqua, Ethyl Butylacetylaminopropionate (IR 3535® 30%), Propylene Glycol, Glycerin, Alcohol Denat, Polysorbate 20, Methylparaben, Propylparaben.
Preporučuje se:
Kao zaštita od uboda komaraca i drugih letećih insekata nekoliko sati.
Način upotrebe: Raspršiti proizvod na otkrivene delove tela, držeći bočicu na udaljenosti od 15-20 cm. Pri nanošenju na lice i vrat izbegavati oči i usta. Posle 2 sata ponoviti postupak (ne više od tri puta za redom). Kod dece upotrebljavati sa dužim vremenskim razmacima.
Aktivni princip:
Aktivni sastojak IR 3535® kao repellent nanet na kožu, odeću ili drugu površinu obeshrabruje insekte (ili antropode uopšte) da sleću ili borave na površinama na koje su naneti. Repelanti maskiraju emisiju ugljen dioksida čime se otežava mogućnost da nas insekti detektuju.

Eve i veb stranica http://www.elephant.co.rs/html/preparati/run_sprej.html


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Козметика против комарци?
9.5.2010 20:51:41   
melody
Eve ja prasav jas drugarka mi no taa koristi nekoj sprej protiv komarci od Avstralijauser posted image Prasav za chicco sprej dobar e.E druga rabota za da ja zastitime od komarcite i musickite kerka mi koga spie  koristime mrezicka preku krevetceto i super e,super zastituva zosto mi go prekriva krevetceto i kerka mi e bezbedna.Isto takvi mrezicki ima i za kolicki tuka,a sigurna sum deka i vo Mk gi imauser posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Козметика против комарци?
10.5.2010 9:44:16   
ananikol
Isto i nie imame mrezicka nad krevetceto postaveno no
sekoja godina si stavame mrezi na prozorcite i edinstven nacin nekoj da zaluta e da vlezi od hodnikot koga ke vleguvame doma ama retko.
A na odmor koristime stalno sprej.

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Козметика против комарци?
10.5.2010 12:24:45   
profesorica
имаме чико стик за против комарци.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Козметика против комарци?
27.5.2010 13:58:29   
jovanka
Sezonata na komarci zapocna a do prskanjeto ima vreme zatoa da gi zastititime nasite najmili a i samite sebe bidejki moze ubodot da ima nesakani posledici.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Козметика против комарци?
28.5.2010 0:30:53   
brineta88
Каде може да се најдат овие мрежи за на прозор?

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Козметика против комарци?
28.5.2010 0:50:41   
sinolicka
kaj nas ima mnogu komarci pa navecer go mackam so autan junior a spie so raid  i na site prozori imame mrezi. i pak nekoj ke se protne i ke go kasne a on malecok ne znae da se brani

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Козметика против комарци?
28.5.2010 13:30:08   
Џесика
ние во поранешниот стан ставивме таков комарник, ролетар ни го намести, со механизам на собирање како класична ролетна...многу ефикасна работа... прашај си кај ролетари, ако не да ти дадам број од овој нас што ни местеше

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Козметика против комарци?
12.6.2010 0:30:32   
Тања РР
Mамички сакам да ве прашам дали користите од тие апаратчињата со таблети против комарци во собата во која спие вашето дете?
Ние лани во спалната секоја ноќ уклучувавме и немавме проблеми ама оваа година се двоумам бидејки тие испуштаат некоја супстанца во воздух која не знам дали е безбедна за мали децаuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Козметика против комарци?
12.6.2010 10:22:03   
Maca25
Јас планирам за летово да купам таков за во штекер, ама ќе ставам еден во дневна, имам штеќер во близина на балконската врата и еден во спална, ама на друг крај од креветчето. Мислам дека подобро тоа, него ли постојано да ја мачкам со аутан. Сакам и комарник да ставам на вратата од тераса. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Козметика против комарци?
12.6.2010 10:40:47   
Maca25
Заборавив да напишам дека си насадив босилек во саксии и сега ќе го наредам по прозорите и внатре и надвор и се надевам дека неговиот мирис ќе ги брка комарците.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Козметика против комарци?
12.6.2010 11:28:59   
elle
и ние користиме од раид течностите за во штекер и планирам и сега да го користам но ке го ставам подалеку од креветчето на user posted image и со отворен прозор мислам дека нема да има проблем

_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Козметика против комарци?
12.6.2010 14:57:34   
zaklina
za bebinja efikasna e cela kolekcija chicco zanza  protiv komarci.postojat i onie sto se stavaat vo steker za vo soba.duri sum videla deka nekoi imaat i na kolicikte postaveno. za pogolemi deca moze da se koristi i autan junior

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Козметика против комарци?
12.6.2010 21:29:48   
Rossana
Jas go prasav pedijatarot dali smeam da stavam aparatce za komarci no toj mi rece apsolutno ne, zatoa sto bile mnogu stetni za bebinjata. Mi rece edinstven spas mrezi na prozorcite i na vrata, drug naema. user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот zaklina)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Козметика против комарци?
12.6.2010 22:00:29   
elle
ИЗВОРНА ПОРАКА: zaklina

za bebinja efikasna e cela kolekcija chicco zanza  protiv komarci.postojat i onie sto se stavaat vo steker za vo soba.duri sum videla deka nekoi imaat i na kolicikte postaveno. za pogolemi deca moze da se koristi i autan junior

заклина а каде можат да се најдат тие производи на чико?


_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот zaklina)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Козметика против комарци?
12.6.2010 22:28:19   
jovanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: elle

ИЗВОРНА ПОРАКА: zaklina

za bebinja efikasna e cela kolekcija chicco zanza  protiv komarci.postojat i onie sto se stavaat vo steker za vo soba.duri sum videla deka nekoi imaat i na kolicikte postaveno. za pogolemi deca moze da se koristi i autan junior

заклина а каде можат да се најдат тие производи на чико?

Vo prodavnicite na chicco i vo site podobro snabdeni apteki i marketi.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Козметика против комарци?
14.6.2010 10:01:46   
srnicka
Nie imame chicco stikce , go ima i vo zegin 388 den a sprejot e 415 den. Za nad 2 godinki moze da se macka deteto i so autan, toj e poeftin

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?