|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Семејства со тројки
3.2.2010 18:30:46   
Еца
Ме интересира дали имаме ние тука на рр некоја мамичка со тројка или можеби Вие лично познавате вакво семејство? Темата ја отворив поради дружењето на тројки во Словенија и мислам дека е навистина убава манифестација. Замислете сите кога ќе се соберат со по три дечиња, леле колку ли им е весело.user posted image Ајде да ги слушнам вашите размислувања на оваа.

< Поракaта ја уредил Еца -- 3.2.2010 21:24:15 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Семејства со тројки
3.2.2010 18:38:38   
Bitolcanka
Јас имав другарка која имаше 3 браќа близнаци, помали од неа. Забавно, во секое време, но и голема посветеност од страна на мајката. Којзнае дали некоја РР-ка е мајка на 3 user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Семејства со тројки
3.2.2010 18:53:30   
BILJANA_G
Jas mnogu bi sakala da imam bliznacinja bi mozelo i tri ama mislam malku ke bide tesko osobeno ako nemas koj da ti pomogne,mislam ako babite ne se slobodni a tatkoto e na rabota.Imav skolski trojca bliznaci 2maski i edno devojce,vo detstvoto do cetvrto odd.Ama kutrata sekogas bese tepana od dvajcata.A imaa im pogolem brat.A nivnata majka sekoja i ces

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Семејства со тројки
4.2.2010 8:22:33   
mami
Колку убава манифестација, баш би им било весело таму...Не се сеќавам дека некоја мамичка пријавила тројка..ама би сакала да присуствувам тамуuser posted image

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Семејства со тројки
13.3.2010 22:32:48   
denicka
mozebi ne poznavam nikoj so trojka bliznacinja, ama zatoa vo mojot krug na prijateli, da recam, se poveke se siri zaraza na treto dete. toa mnogu me raduva. nasata nacija se SIRIIIIIIIIIII user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Семејства со тројки
27.10.2010 23:50:37   
Џесика
Е морам да се произнесам на темава. Едно време пред а се мажам работев како дадилка, во неколку фамилии чував деца, и ми понудија да одам во фамилија кајшто има тројка... толку бев среќна и возбудена дека ќе има 3 бебчиња околу мене, немате појма. Мајката беше супер, бебињата беа мирни и весели, имаа по 8 месеци, играњето со нив беше милина, хранењето беше хумор, а заспивањето беше напор невиден... мајката прво оди во соба да го заспие едното, а јас во дневна ги држам другите две во раце и притоа да не пуштат глас за првото да заспие. После двете фаќаме по едно и така заспиваа... слатко искуство, ама луѓе, верувате или не, издржав само 3 дена, третиот ден веќе бев цела укочена во кичмата... мајката малку се лутеше дека се откажав, ама тоа беше што беше, што се не може, не може... јака им душа на тие со тројки, иако и нив им е тешко, тие имаат невиден елан и не се жалат воопшто... јас сепак не би сакала, ни близнаци, а камоли тројка... не фала user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Семејства со тројки
18.11.2013 20:12:08   
petra27
Jas da se prijavam so 3 bebcinja vo atomaceto...i eden bandit doma :))) Za zal edno mora da reduciraat bidejki e pregolem rizik...zalosno e sto edno bebce nema da ima sansa da bide so nas,no jas smetam deka toa Bozja volja.....

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 7
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?