|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Сакам базен!!!
24.4.2009 14:25:08   
mami
lele ova e glupost , vo cel grad nema normalen bazen kade sto mozes da si go odneses deteto i da si pomines najubavo na svet so nego...sramota sme stvarno

< Поракaта ја уредил Elena -- 24.4.2009 18:59:31 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Сакам базен!!!
12.5.2009 15:32:05   
mami
слушнав дека Карпош почнал пак да работи..има некој посигурна информација и дали знаете какво е сега? ако е како порано валкано и студена вода нема шанса да го носам Лука таму

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Сакам базен!!!
12.5.2009 15:39:27   
Еца
Во најскоро време ќе добиеш информација мамиuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Сакам базен!!!
12.5.2009 17:12:45   
Палешка РР
А зошто не му купиш базен?
Јас толку мало дете не би носела да се капи во базен кој го користат сите. Таму се добиваат секакви зарази.user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Сакам базен!!!
13.5.2009 8:10:42   
mami
Палешка, мало детско базенче не е исто што и голем базен..сакам да го научам на голема вода-така да ја кажам- пошто знам луѓе чии деца не виделе нешто поголемо од кадата дома па на одмор послене сакаат не да се приближат до водата..а и сакам да го научам да плива што е можно порано..пливањето е најубав спорт за децата

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Сакам базен!!!
15.5.2009 9:12:26   
Anabel
Mojata kerka od fevruari mesec ja nosam na casovi po plivanje na bazen vo OU Dimitar Miladinov sproti Zelen pazar. Vo samoto uciliste ima malo bazence za 12 deca, cisto i zimoto bese navistina ubavo zatopleno.
Sega za sega sum zadovolna.
Raboti sekoj raboten den posle 15 casot ako sakas da se informiras mozes da pomines i da go vidis.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Сакам базен!!!
15.5.2009 9:19:43   
mami
леле фала..јас учев таму и знам за базенчето ама ете никако да ми текне дека е во функцијаuser posted image еден памет..а ке одам сигурно...

(Одговор на членот Anabel)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Сакам базен!!!
8.7.2009 14:16:06   
mis.
Мами што направивте со базен?најдовте ли некој што е погоден за лука?Како лука во вода?Сигурно ви е многу интересноuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Сакам базен!!!
8.7.2009 15:03:55   
mami
еее.прашав во Олимписки ама работи само до јули и после дури од септември, имам пријателка што таму ги носи девојчињата и е презадоволна. а за сега планирам викендов да одиме да му купиме базенче, да се шлапка дете, досега чекав оти времето беше катастрофа па и немаше смисла да го подлажувам самоuser posted image user posted image user posted image ама ке барам некое поголемо да може и мама да си влезе во негоuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Сакам базен!!!
8.7.2009 15:37:06   
natasha
mami ako sakas dobar bazen vo najrazlicni golemini formi odi na plasticarskata ulica i ke si kupis kakov so sakas od 700-6000den,ja na maliot sin mu kupiv pecurka za 800den bazenceto e ludnica.pozzzzzzz

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Сакам базен!!!
17.7.2009 18:38:06   
mami
мм купил за Лука базенче 150х33 огромен е, мене може да ме собере, денес го наполнивме и лудуваше, незнаеше што да прави од среќа..сега за сега ке се задоволиме со ова а после ке видиме, кој базен ке остане отворен таму ке одимеuser posted image

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Сакам базен!!!
24.7.2009 10:43:21   
mami
како со базенчињата годинава? им ккупивте на своите најмили место за разладување? Лука ужива во неговиот user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Сакам базен!!!
15.9.2009 9:22:16   
profesorica
Ние имавме земено голем базен 366х90 за нас уште пред да забременам од Хубо маркет вон сезона за 100 евра ептен џабалук а ова лето го надувавме во двор и уживавме сите тројца во него user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Сакам базен!!!
18.2.2010 11:28:22   
mami
Децата кои почнуваат да пливаат во базен пред втората година од животот имаат поголем ризик за бронхилитис, астма и алергии, покажало истражувањето на белгиски научници. Ризикот бил зголемен при употреба и во отворени и во затворени базени. КОмбинациите од хлор, пот, плунка и урина доведува до создавање на хемиски слоеви кои ги иритираат и оштетуваат дишните патишта. Веќе е познато дека овие слоеви може негативно да влијаат врз кожата. Податоците собрани од 430 деца помлади од две години покажале дека честото користење на базенот го зголемува ризикот од астма за 3,5 пати. Ризикот кај тие деца е 3 пати поголем отколку кај нивните врсници.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Сакам базен!!!
11.5.2011 15:09:35   
Yummy Mammy
Dali nekoj znae koj bazen raboti vo Skopje? (pod raboti ne podrazbiram samo da e otvoren za posetiteli, tuku da nudi i ubavi uslovi - topla i cista voda, topli soblekuvalni, tusevi, osvetluvanje i ostanati osnovni raboti)

Baram bazen pred se za vozrasni, sto znaci dovolno golem za plivanje, a ne od onie za brckanje user posted image_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Сакам базен!!!
11.5.2011 16:13:14   
mama26
i jas sakam bazen  a ne pa sinot user posted image lani trebase da kupam pogolem ama nekupiv.ke vidime godinava za vo dvorce,ne e loso

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Сакам базен!!!
12.5.2011 10:34:13   
Maca25
Мислам дека во Т.Ц. Плаза имаше базен?!?! Или имам нешто измешано?!? Сега се реновира Карпош базенот, па се надевам дека ќе го средат малце. Каков крш беше.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Сакам базен!!!
12.5.2011 10:38:22   
Viktori
Имам надеж дека базенот во К3 што се реновира ќе го биде конечно. Од надвор личи на нешто, од внатре ќе почекаме да видиме.
И можат да стават и повисоки цени ако треба, ама да не ти е страв дека ти или ќерката ќе фатите циститис.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Сакам базен!!!
12.5.2011 10:42:01   
Maca25
Јас инаку од базениве кај нас добив пред некоја година инфекција на стапалото (најпрво во вид на бубуљичка па се прошири како рана) и мораа да ме горат со течен азот. И од тогаш немам отидено на базен. Би платила и повеќе ама да не се мислам утредента во која болница да одам.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Сакам базен!!!
12.5.2011 10:55:03   
anedespo
I ja edvaj cekam da go izrenoviraat, pa da se tupnam so decata. Em mi e blisku, em decava ke ja istrosat visokot na energija.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Сакам базен!!!
10.7.2011 14:22:45   
Viktori
што бидна со базенот К3? Знете дали е готов, кога се отвара, колку пари ќе чини ден?

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Сакам базен!!!
10.7.2011 14:58:07   
rina13
jas kolku sto znam go renoviraa i pred mesec dena go otvorija bas gledav na vesti,mislam deka raboti..

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Сакам базен!!!
10.7.2011 15:00:51   
Viktori
 да Рина, ама во најава беше дека прво ќе биде отворен за професионалци.
________________________________________

Виа ВЕСТ

ОТВОРЕНА СЕЗОНАТА ЗА КАПЕЊЕ ВО СПОРТСКИОТ ЦЕНТАР "БОРИС ТРАЈКОВСКИ" Базенот "Младост" ќе се чисти без хлор user posted image Базенот "Младост" во населбата Карпош е отворен за капење. Влезницата чини 150 денари, а месечниот билет - 2.500 денари.
Во обновениот базен е инсталиран нов систем на филтрација на водата со ултравиолетови зраци, што значи дека хлор нема да се употребува. Водата ќе се загрева преку соларни панели и воздушни пумпи.
Освен нова инсталација, базенот има и нов покрив. Фасадата е комплетно реновирана, како и вецињата и соблекувалните. Ѕидовите се излепени со нови плочки.
"По триесет години, Скопје доби базен опремен според сите стандарди на Меѓународната пливачка федерација. Новиот базен ќе служи за спорт, рекреација и за разладување на граѓаните. Уредувањето на надворешноста нè чинеше 230.000, додека за екстериерот на базенот, Владата даде 850.000 евра", рече Ратко Капушевски, директор на спортскиот центар "Борис Трајковски".
Освен што е обновен базенот, направено е и игралиште за одбојка, а, според најавите на Капушевски, во следните два месеца ќе бидат изградени и сала за бокс, игротека и кафетерија.
Базенот се реновираше осум месеци. Советот на Општина Карпош донесе одлука базенот да се вика Атина Бојаџи, во чест на нашата пливачка, но директорот Капушевски најави дека за тоа допрва треба да направат анкета меѓу граѓаните. (М.Ѓ.)


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Сакам базен!!!
15.7.2011 23:04:30   
mila mama
Баш убаво што го пуштија базенов! user posted image Баш денеска се мислев каде да се разладувам во Скопје user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Сакам базен!!!
9.8.2011 16:03:20   
Mihaela 2010
Bazenot Mladost-Karpos e pusten i e prekrasen.ne sum bila no majka mi raboti tamo pa mi kaza>inaku kartata e 200 den

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

bebinja
lady_mkd

ima za tvoeto novorodence ako e devojce??

klaudija (12%)

violeta (4%)

marijana (16%)

marlena (5%)

klara (47%)

glorija (14%)


Број на сите гласови: 97

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!