|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ручек II
25.2.2016 18:19:35   
lukajana RR
Бидејки многу од нас на форумов наоѓаат идеи за ручек ,а веќе испишавме 100 страници user posted image и сме многу вредни user posted image новите идеи за ручек ке ги пишуваме тука .


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Ручек II
25.2.2016 18:21:44   
lukajana RR
Денес за ручек печено пиле, печен компир и шопска салата user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Ручек II
26.2.2016 11:24:24   
AneLav RR
Спанаќ ако го погодам (оти ич не ме бива за спанаќ.)..user posted image Вчера си и го измив денес само да го направам. И супа.

< Поракaта ја уредил AneLav RR -- 26.2.2016 11:26:25 >


_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Ручек II
26.2.2016 12:38:05   
scared RR
Полнети компири со свежи печурки и кашкавал user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Ручек II
27.2.2016 13:49:09   
marchi
e m ene mi se potrosija ideite za rucek user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Ручек II
27.2.2016 16:42:50   
mommy_angels RR
Кај мене денес ќофтиња и макало од суви пиперки и компир

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Ручек II
27.2.2016 17:39:29   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

Кај мене денес ќофтиња и макало од суви пиперки и компир

Mi dojde idea, si napraviv pire so przeni virsli. A idea mi dade
Mommy_angels za makaloto, sum probala ednas dodeka bev bremena mm rabotese vo restoran ama ne mi teknalo da prasam kako se pravi. Ako moze nekoj da mi objasni ke vi bidam blagodarna user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Ручек II
27.2.2016 18:07:28   
mommy_angels RR
Јас вака го правам

Сувите пиперки и лупените и здробени на коцки компири ги варам во вода со сол.Откако ќе се свари се убаво,ги вадам пиперките и им ја отстранувам лупката,а месестит дел го толчам со лукче.Потоа го додавам испасираниот компир и додавам од водата во која се вареа во зависност од тоа колу сакам да биде густината.На крај посипувам со врел зејтин.Со меко лепче и сиренце,прсти да изедеш user posted image

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Ручек II
29.2.2016 13:22:20   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

Со меко лепче и сиренце,прсти да изедеш user posted image

user posted image
ti blagodaram user posted image imam slusnato deka namesto lukce moze da se stavi praz.koj kako si saka

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Ручек II
6.3.2016 17:29:38   
mommy_angels RR
Да,да може и праз,ама мене празот жив ми е тежок за јадење,па си преферирам малку лукче,колку за вкус.
А за денес едвај измислив,поим немав што user posted image и на крај смислив ,златна мешавина со мелено мевце и свежи печурки во доматен сос. Да ви кажам импровизирав,ама превкусно беше.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Ручек II
6.3.2016 17:52:28   
MademoiselleNina
Денес за ручек, сарми од кај мама user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Ручек II
7.3.2016 13:37:32   
marchi
svinski dzigeri so pire i salata

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Ручек II
7.3.2016 15:55:48   
Veronica_Lia
Oriz so kokoshka :D klasika, ali prevkusno! Prijaten ponedelnicki rucek devojki user posted image

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Ручек II
28.5.2016 12:18:48   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana RR

Денес за ручек печено пиле, печен компир и шопска салата user posted image

pak slabo so idei za rucek ama ova mi se dopadna samo namesto pile ke imam stek

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Ручек II
20.8.2016 0:20:53   
vezilka RR
Денес за ручек буритоси. Морам да кажам дека се заразивме со нив. Еднаш неделно мора да ги има. Тортиљите ги купувам не ги месам, да се разбереме, хихи. Ги пунам со подзапржена смеса од тиквичка, црвен грав и пченка и потоа ставам кромид и свежа пиперка и прелив од павлака, мајонез и сенф, или некој лут прелив.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Ручек II
25.8.2016 16:19:30   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Денес за ручек буритоси. Морам да кажам дека се заразивме со нив. Еднаш неделно мора да ги има. Тортиљите ги купувам не ги месам, да се разбереме, хихи. Ги пунам со подзапржена смеса од тиквичка, црвен грав и пченка и потоа ставам кромид и свежа пиперка и прелив од павлака, мајонез и сенф, или некој лут прелив.

edna zena od komsii mi iznadade spisanija so recepti bas vcera procitav za ovoj recept ama filot znam bese so nesto drugo.mi izgleda fkusno pa bi go probala (nekoj den user posted image )

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Ручек II
26.8.2016 10:49:41   
elenak
Денес ќе сме на нездрава храна, летна, пржена, мхмммuser posted image Ќе пржам ќофтиња, модар патлиџан и прилог бамји со доматен сос. И многу сиренце, преубаво беровско сирење. А за прибирливото дете со ќофтињата само пржени компирчиња.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Ручек II
23.11.2016 10:43:26   
marchi
zenicki vieili prestanavte da gotvite ili prestanavte da se falite user posted image jas pa rekov tuka ke si najdam nekoja idea za rucek user posted image user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 18
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

iminja
acka p

dali vi se dopaga imeto Pavel

da (48%)

ne (52%)


Број на сите гласови: 44

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!