Ручек II (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Да готвиме заедно



Порака


lukajana RR -> Ручек II (25.2.2016 18:19:35)

Бидејки многу од нас на форумов наоѓаат идеи за ручек ,а веќе испишавме 100 страници [sm=bravo.gif] и сме многу вредни [sm=smiley36.gif] новите идеи за ручек ке ги пишуваме тука .




lukajana RR -> RE: Ручек II (25.2.2016 18:21:44)

Денес за ручек печено пиле, печен компир и шопска салата [sm=jezicek.gif]




AneLav RR -> RE: Ручек II (26.2.2016 11:24:24)

Спанаќ ако го погодам (оти ич не ме бива за спанаќ.)..[sm=smiley1.gif]Вчера си и го измив денес само да го направам. И супа.




scared RR -> RE: Ручек II (26.2.2016 12:38:05)

Полнети компири со свежи печурки и кашкавал [sm=smiley1.gif]




marchi -> RE: Ручек II (27.2.2016 13:49:09)

e m ene mi se potrosija ideite za rucek [sm=smiley19.gif]




mommy_angels RR -> RE: Ручек II (27.2.2016 16:42:50)

Кај мене денес ќофтиња и макало од суви пиперки и компир




marchi -> RE: Ручек II (27.2.2016 17:39:29)


ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

Кај мене денес ќофтиња и макало од суви пиперки и компир

Mi dojde idea, si napraviv pire so przeni virsli. A idea mi dade
Mommy_angels za makaloto, sum probala ednas dodeka bev bremena mm rabotese vo restoran ama ne mi teknalo da prasam kako se pravi. Ako moze nekoj da mi objasni ke vi bidam blagodarna [sm=smiley1.gif]




mommy_angels RR -> RE: Ручек II (27.2.2016 18:07:28)

Јас вака го правам

Сувите пиперки и лупените и здробени на коцки компири ги варам во вода со сол.Откако ќе се свари се убаво,ги вадам пиперките и им ја отстранувам лупката,а месестит дел го толчам со лукче.Потоа го додавам испасираниот компир и додавам од водата во која се вареа во зависност од тоа колу сакам да биде густината.На крај посипувам со врел зејтин.Со меко лепче и сиренце,прсти да изедеш [sm=jezicek.gif]




marchi -> RE: Ручек II (29.2.2016 13:22:20)


ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

Со меко лепче и сиренце,прсти да изедеш [sm=jezicek.gif]

[sm=smiley20.gif]
ti blagodaram [sm=smiley1.gif] imam slusnato deka namesto lukce moze da se stavi praz.koj kako si saka




mommy_angels RR -> RE: Ручек II (6.3.2016 17:29:38)

Да,да може и праз,ама мене празот жив ми е тежок за јадење,па си преферирам малку лукче,колку за вкус.
А за денес едвај измислив,поим немав што [sm=zmeden.gif] и на крај смислив ,златна мешавина со мелено мевце и свежи печурки во доматен сос. Да ви кажам импровизирав,ама превкусно беше.




MademoiselleNina -> RE: Ручек II (6.3.2016 17:52:28)

Денес за ручек, сарми од кај мама [sm=smiley36.gif]




marchi -> RE: Ручек II (7.3.2016 13:37:32)

svinski dzigeri so pire i salata




Veronica_Lia -> RE: Ручек II (7.3.2016 15:55:48)

Oriz so kokoshka :D klasika, ali prevkusno! Prijaten ponedelnicki rucek devojki [sm=smiley1.gif]




marchi -> RE: Ручек II (28.5.2016 12:18:48)


ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana RR

Денес за ручек печено пиле, печен компир и шопска салата [sm=jezicek.gif]

pak slabo so idei za rucek ama ova mi se dopadna samo namesto pile ke imam stek




vezilka RR -> RE: Ручек II (20.8.2016 0:20:53)

Денес за ручек буритоси. Морам да кажам дека се заразивме со нив. Еднаш неделно мора да ги има. Тортиљите ги купувам не ги месам, да се разбереме, хихи. Ги пунам со подзапржена смеса од тиквичка, црвен грав и пченка и потоа ставам кромид и свежа пиперка и прелив од павлака, мајонез и сенф, или некој лут прелив.




marchi -> RE: Ручек II (25.8.2016 16:19:30)


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Денес за ручек буритоси. Морам да кажам дека се заразивме со нив. Еднаш неделно мора да ги има. Тортиљите ги купувам не ги месам, да се разбереме, хихи. Ги пунам со подзапржена смеса од тиквичка, црвен грав и пченка и потоа ставам кромид и свежа пиперка и прелив од павлака, мајонез и сенф, или некој лут прелив.

edna zena od komsii mi iznadade spisanija so recepti bas vcera procitav za ovoj recept ama filot znam bese so nesto drugo.mi izgleda fkusno pa bi go probala (nekoj den [sm=smiley36.gif] )




elenak -> RE: Ручек II (26.8.2016 10:49:41)

Денес ќе сме на нездрава храна, летна, пржена, мхммм[sm=smiley36.gif] Ќе пржам ќофтиња, модар патлиџан и прилог бамји со доматен сос. И многу сиренце, преубаво беровско сирење. А за прибирливото дете со ќофтињата само пржени компирчиња.[sm=smiley1.gif]




marchi -> RE: Ручек II (23.11.2016 10:43:26)

zenicki vieili prestanavte da gotvite ili prestanavte da se falite [sm=smiley36.gif] jas pa rekov tuka ke si najdam nekoja idea za rucek [sm=smiley13.gif][sm=zmeden.gif]




Страница: [1]